Charakteristika člena rodiny

Od: Datum: 02.10.13 17:02 odpovědí: 7 změna: 02.10.13 19:55

Dobrý den, opíši vám sem moji práci do školy- je to na zítra tak prosím o rady co mám přepsat/zlepšit...případně kde jsem něco špatně zformuloval atp. Pokud mám některé věty více rozvést->doplnit některé věci nebo něco takového tak prosím poraďte a upřesněte kde Díky lidi !

Moje maminka

1) Dnes budu charakterizovat osobu mě nejbližší,osobu,kterou vídám každý den a mám ji nadevšechno rád, moji maminku Ester. 2) Moje maminka je velice temperamentní,cílevědomá. Mezi její další kladné vlastnosti patří zejména pravdomluvnost, ochota a také smysl pro humor,nicméně se o ní dá také říci, že se rozlobí pro každou maličkost. 3) O mojí mamince se dá říci,že je sportovně nadaná, nebojí se téměř žádné aktivity a nikdy neposedí s rukama v klíně. 4) Jak už jsem vám v předchozích odstavcích naznačil, moje maminka je také poměrně vznětlivá.Všechny věci má ráda uložené na svém místě a řídí se tím, že čistoty není nikdy dost. 5) Náš vztah hodnotím jako velice kladný,hodně se spolu nasmějeme a musím přiznat, že jinou maminku bych si nikdy nepřál.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: autor
Datum: 02.10.13 17:04

AUTOR DOTAZU !***

Ježdá..tak vidím že se mi to špatně vložilo no, je to slohová práce, takže se nebojte..., všechny odstavce mám napsané tak jak mají být.(Správně pod sebou...)

Od: ilcapl
Datum: 02.10.13 17:13

Hlavně mi příjde špatně hned celý první odstavec...a neříkejte ,že výdáváte svojí matku každý den?! NEŘÍKEJTE !

Jinak ráda bych si s vámi popsala ...Jsem také z Polska z městečka Cibuwsk

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.13 19:13
avatar

Opravujete-li práci s češtiny, bylo by dobré si ohlídat pravopisné chyby: Sloveso vidět/vídat nepatří mezi vyjmenovaná slova, nejde ani od předponu vy-. Píše se s měkkým i.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.10.13 18:33
avatar

První věta - patří mně (3. pád - komu, čemu). Osobně mi to přijde chudé, rozvedla bych 2. větu, 3. věta je hodně podobná té 2., takže ji změň, máš tam stejná slova, stejné obraty. Také pozor na časté opakování slovesa "je" (je velice temperamentní, je vznětlivá, je sportovně nadaná) - zkus jiné spojení, aby se to to často neopakovalo (třevba místo "je sportovně nadaná" - "má sportovní nadání").

A spojení "hodnotím jako velice kladný" zní trochu divně, lepší by bylo prosté "hodnotím jako perfektní (kvělý apod.)".

doplněno 02.10.13 18:44:

;).

Ohodnoceno: 2x
 
Od: autorjapjer
Datum: 02.10.13 18:43

Super ! Díky moc hned se na to vrhnu

Od: japjerdole
Datum: 02.10.13 19:08

Omlounám se za spamování tohohle topicu..-> Provedené změny - Hned první odstavec jsem proměnil v tohle :" Dnes budu popisovat (charakterizovat) osobu, která je mi nejbližší, osobu s kterou strávím téměř každý den a mám ji nadevšechno rád, moji maminku Ester"

2. odstavec :" Moje maminka je velice temperamentní,cílevědomá a zejména také pravdomluvná.Mezi její další kladné vlastnosti patří ochota a smysl pro humor, nicméně se občas rozlobí i kvůli úplné maličkosti."

3. odstavec :" O mojí mamince se dá říci,že má sprotovní nadání. Nebojí se žádné aktivity a nikdy neposedí s rukama v klíně."

4.odstavec :" Jak už jsem vám v předchozích odstavcích naznačil, moje maminka je také poměrně vznětlivá.Všechny věci má ráda uložené na svém místě a řídí se tím, že čistoty není nikdy dost."

5. odstavec :" Náš vztah hodnotím jak perfektní, hodně se spolu nasmějeme a musím se přiznat,že jinou maminku bych si nikdy nepřál."

Od: autorjapjerdole
Datum: 02.10.13 19:55

Ták- hotovo...přepsáno do sešitu- pokud najdete menší chybky klidně napiště já bych si to kdyžtak doopravil.

Na závěr bych vám všem co ste mi radili chtěl MOC poděkovat ! Vážně děkuji !

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.