Písnička o Babinským?

Od: Datum: 30.09.13 22:51 odpovědí: 8 změna: 01.10.13 11:28

Znáte někdo, prosím, celou písničku o Babinským? Je tam sloka: "Mezi nima Babinskéj, starej lotr Mexickej, ach ouvej. Když mu hlavu usekli, dali na ni fusekli, ach ovej. Na fusekli hrneček, protože byl blbeček, ach ouvej. Děkuji. - pt

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 30.09.13 22:57

Když mu hlavu sekali, dali mu tam fusakli...na fusakli petržel, aby dlouho vydržel.

Ohodnoceno: 0x

Od: pt®
Datum: 30.09.13 23:18

Všem vám moc děkuju, to je ona, ta písnička. - pt

Datum: 01.10.13 09:34

Na kopečku v Africe stojí stará věznice. Vězňové se tetelí ve dne v noci v posteli. Mezi nima Babinskej, starej lotr mexickej. Jednou takhle k večeru přišel klíčník nahoru. Běž Babinskej, běž dolů, máš tam dole návštěvu. Šel Babinskej, šel dolů, uviděl tam svou milů. Běž má milá, běž domů, já mám zejtra popravu. Jak to milá slyšela, prdla, škytla, omdlela. Když mu hlavu sekali, sejry se mu klepaly. Když mu hlavu usekli, navlíkli mu fusekli. Dali mu tam petržel, aby dlouho vydržel. A tak skončil Babinskej, starej lotr mexickej!*smich* je to z mého táborového mládí, to mi to dalo, než jsem zase přivolala vzpomínky. Ještě se tam pak možná zpívalo: Na svatého |Augusta hlava mu zas narostla. To asi proto, aby to nebylo až tak moc hororové. Jinak tyhle písničky - to bylo něco, naše táborové mládí. Vzpomínám ještě na baladu o princezně Jitce a princi Mirkovi, které rozdělil úkladný Cyprián. Dopadlo to tragicky. Cyprián byl zapíchnut v souboji, Mirek snědl otrávené kroupy a krásná Jitka skočila do hradní studny. Nebo ta o princezně a princi, jak zahynuli společnou rukou. Pro mladé puberťáky v 60. letech to byly neodolatelné písně: On hbitě z koně seskočí a do křoví se vymočí...Schody po třech vzhůru bére a na konci se vy...děsí... Mlela jsem to pořád dokola a občas jsem si od některého rodiče vyfásla pohlavek, když už se to nedalo dál poslouchat. Dneska by to žádné děti nenadchlo. Byla prostě jiná doba. Jaga.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 01.10.13 09:47

Byla to jiná doba, ale byla to krásná doba a zpívalo se ...

Ohodnoceno: 2x

Od: pt®
Datum: 01.10.13 11:28

Jaguško, díky, hlavně za ten dobrý konec, že mu hlava narostla. Zavzpomínaly jsme s dcerou na školu a chtěla tu písničku, kterou pozapoměla. tak díky všem jí to můžu poslat. - pt

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.