První třida a úlohy

Od: Datum: 30.09.13 16:07 odpovědí: 6 změna: 04.10.13 12:29

Dobrý den.Nemate někdo prvňačka? Potřebuji poradit.Syn je nemocnej a dostali jsme úlohy. Synovi se moc nechce a když už tedy tak to flaká. Přitom když se divám co děla ve škole tam se snaží a ma to hezký.Doma obloučky a co koli flaka?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.09.13 16:30

Nesouvisí to spíše s jeho nemocí? Je oslabený a s tím může souviset i jeho chuť k práci.

Je-li problém i v době, kdy nemocný není, zkuste mu vysvětlit, že pracovat pořádně je potřeba i mimo školu.

Ohodnoceno: 3x

Od: ben®
Datum: 30.09.13 16:50

Dobrý den, prvňáčka jsem doma nenašel, ale vzpomínám si, že paní učitelka v první třídě byla pro mne v tu chvíli větší autorita, než rodiče. Strašně jsem se snažil ji nezklamat a "makal" jsem.

Také jsem nechtěl být za neúspěch vystaven posměchu ostatních dětí. Tím chci říct, že synek možná nemá doma tu motivaci (a paní učitelku) a ve škole se snaží více. Zdravím!

doplněno 30.09.13 17:24:

Nemáte zač a rád jsem i pobavil. A jestli synek o paní učitelce stále mluví, tak je to nyní ta jeho "modla", kterou nechce zklamat a čeká od ní pochvalu a Vy jste až za paní učitelkou. Je to "bolestné", ale zase ono mu to konce školní docházky nevydrží. Až zase synek něco "zmastí", tak se ho třeba zeptejte, zda by se to takto líbilo i paní učitelce - třeba se hned opraví.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 30.09.13 17:16

Děkuji za odpovědˇ. Vaše odepsání ze začatkem srandy mě spravil naladu. To je někdy potřeba vzít z humorem. To mě připomělo jak jsem jednou nadávala a manžel byl v klidu a najednou do toho řekl krvinu. A ja se začala smat a bylo po blbej naladě. Tak že díky

Datum: 03.10.13 20:22

dobrý večer , prvnáčka doma máme , nedávno jsem si tady stěžovala na jeho pomalost a malé koncentrace na úkoly. Je to těžké každé děcko je jiné. Já tvrdím jedno , první třídu musíme dělat s dítětem každý den a dítě naučit zodpovědnosti a pocitu nejdříve práce a potom zábava. Já mám tři děti a vyplatilo se mi tu první třídu s každým dělat. Někdy to bylo náročné , v zaměstnání do 18 h. doma večeři a drobné domácí práce po večerech. Ale vyplatilo se, další roky jsem jen podepisovala úkoly a žákajdu.Hlavně trpělivost a důslednost. Moje dcery a snacha bohu díky to dělají podobně. Pro to dítě to je veliká změna, vyžaduje pochopení , lásku a pochválení za cokoliv se mu povede.Náš Kryštof se do toho už vpravuje a bohužel jejich pani učitelka je dlouhodobě nemocná. Supluje už druhá učitelka a to není dobrý pro ty mrňouse... držme jim palec ať je to baví a něco se naučí. Korina

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.10.13 22:30

.Děkuji moc. To je blbí s pani učtelkou. To je pro ty děti zas někdo novej.My máme opačný případ mám syna nemocnýho Týden a už to je hodně.Ty první 3 dny měl jen teploty pak se to rozjelo a neni to na ustupu.Byli jsme na třidní schůzce a byla i ukazková hodina. Hodně zamešká i když ulohy máme a dělame nad rámec uloh tak mu nedám to co ve školy. Budu muset doufat že to dožene. A najt něco učinýho na imunitu aby nebyl zas nemocnej.Zatim jsem nic nenašla.Vitaminy typu vibovit nefunuje. Budu muset zkusit bylinky. Můj syn je taky pomalej a špatně mluvi to jsou kombinace.Vy jste to taky neměla lehký pozdě z práce a domácnost a rodina.Já jsem zatim bez prace. Nemam kdo by mě děti rano odvedl a dojed do prace do 8h je nemožný.To by museli otvírat školu a školku v 6h

Od: pt®
Datum: 04.10.13 12:29

"růženko", nejprve nechejte malého vymarodit, tělíčko je oslabené, on to jistě dožene, když mu pomůžete a budete trpělivá. Máme vnučku také do první třídy, nezaznamenali jsme žádné přehnané učivo, malá vše zvládá s přehledem. Mají paní učitelku před důchodem, já říkám na štěstí. Jelikož má léta praxi a s dětmi to umí a také jí doma už nečekají její malé děti, je klidná. A za to jsem ráda. My jako prarodiče, vyzvedáme vnučku ze školy a vnoučka ze školky, a večer předáváme rodičům. Všechny úkoly píše s námi a večer si už jen pohraje a věnují se dětem rodiče. Tak přeji Vašemu malému chlapečkovi rychlé uzdravení a nebojte on to zvládne. - pt

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.