ČVUT vs VUT vs VŠB

Od: Datum: 29.09.13 22:28 odpovědí: 8 změna: 01.10.13 18:27

Dobrý den,

mám dotaz která z těhle škol je nejlepší? Půjdu ze SOŠ a nevím kterou. Patříl jsem k elitě na gymplu a ted i na SOŠ - zmiňuji to protože jsem slyšel VŠB je trochu jednodušší. Ale zase k čemu bude vš když pak nedostanu dobrou práci? Co myslíte? Děkuji

doplněno 29.09.13 23:07:

Ještě jsem zapoměl ... chci na FSI ... na fakultu strojní

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pearmonik*
Datum: 29.09.13 22:58
O tom ktera skola je jednodussi zalezi podle oboru,v nekterem je lehci ta a v jinem zas jina a taky lehci skola muze mnohem vice naucit a vyrazne lepe pripravit nez ta tezsi. A pro praci je spise lepsi do prahy je ji tam mnohem vice ale taky zalezi na oboru
Ohodnoceno: 1x

Od: pearmonik*
Datum: 29.09.13 23:15
Strojni co jsem slysel ma na vsb velmi dobrou uroven,je tam jeste rada podoboru a kamos co to delal byli casto i tri na cviku tak se hodne naucili. Ale asi cvut, pokud se budes kvuli vs stehovat tak to je jasna volba,pak se najde prace lepe
Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.09.13 08:34

Podívejte se, na jednotlivé obory, které školy nabízejí a najděte si ten svůj. Nerazíte snad cestu - "chci jít na prestižní školu, obor je mi jedno" - to daleko nedojdete, když vás to nebude bavit.

Pravděpodobně bude pro vás studium znamenat změnu bydliště. Rozmyslete si, co chcete dát - zůstat ve městě, kde budete studovat nebo se vrátit tak, odkud pocházíte. Ano, tohle můžete v průběhu studia změnit.

Od: alexandr147*
Datum: 01.10.13 18:27

to nehrozí .. já jsem na střední strojařině a jsem nadšený ... jde mě spíš o to že nevím co zvládnu ... je pravda že premiant jsem byl na gymplu a na odborné střední si to asi umíte představit ... vysoká je trochu něco jinýho ale

Od: axus®
Datum: 30.09.13 13:44

FS vybirej podle oboru, kteremu se budes chtit ve vyssich rocnicich venovat. Lysi se jak obory, tak konkretnejsi zamereni na jednotlivych oborech, tak kvalita.

Co se tyce obecne casti studia, tak Ti, co to nedali na CVUT odchazeli mimo jine i na VSB, kde byli obycejne za premianty.

Tolik ke kvalite a hloubce obecne casti vzdelani.

Datum: 01.10.13 17:15

Nejden z ČVUT,a le z VUT také, a ano jsou tam za premianty. Pokud titul tak VŠB, pokud vědomosti tak určitě ne.

Od: narf
Datum: 01.10.13 14:03

Vzhledem k nezaměstnanosti bych brala tu školu, kde se uchytí nejvíc uchazečů, kde jsou absolventi žádaní. Podle mne to je ČVUT. Ti dokonce pomáhají absolventkám po mateřské sehnat práci. Až potom zvažuj to ostatní - z vlastní zkušenosti...

Od: alexandr147*
Datum: 01.10.13 18:26

díky za radu ale já jsem strojař a ne ekonom ... nabídku práce v německu už mám ve třeťáku střední :D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.