Marketing - správně,špatně? co myslíte?

Od: Datum: 07.11.12 18:45 odpovědí: 8 změna: 12.11.12 20:40

Ve škole jsme psali test z marketingu kde byly následující otázky, ve kterých si nejsem jistá se správností odpovědí.
1. otázka zněla: Výrobková podnikatelská koncepce NEZNAMENÁ, že se podnik snaží mít dokonalý design produktu. Odpověděla jsem ANO NEZNAMENÁ, protože produkt z výrobkové koncepce by se podle mě měl zaměřovat na odlišnost výrobku, na výrobek který bude mít něco navíc, než konkurenční produkty. Přímo design (ještě k tomu dokonalý) nemusí vůbec konkurenční výhodu vůbec ovlivnit. Ovšem odpověď ANO byla podle vyhodnocení testu špatná.
2. otázka: Marketingový mix vychází ze znalosti: marketingových informací, potřeb zákazníka, nabídky konkurence, dodavatelů. Já jsem zvolila že vychází ze všech těchto "jevů", ale správně bylo, že nevychází ze znalosti dodavatelů, přitom dle mého názoru, proto, aby firma mohla včas distribuovat své výrobky směrem k zákazníkům, musí mít spolehlivé dodavatele, musí tedy znát jejich spolehlivost, rychlost jejich dodání, kvalitu dodávaného materiálu apod.
3. Otázka: Věta: O marketingu můžeme říct že: Se snaží přimět zákazníky k nákupu zboží, které již podnik vyrobil a má na skladě. Označila jsem opět ANO, protože podle mě marketing slouží k propagaci a seznamování výrobků směrem k zákazníkovi ať už ve fázi zavádění výrobku na trh, nebo ze skladu. Propagovat přece můžeme kdykoliv a i výrobky na skladě musíme prodat.
4. Mezi základní marketingové strategie patří strategie:
Tržní orientace
Identifikace potřeb zákazníků
Diferenciace produktu
Outsourcing
Zde jsem označila jako správné: Tržní orientace a Diferenciace produktu. Přičemž Tržní orientace je správně a diferenciace produktu špatně, zase nevím proč.
5)Mezi formy výzkumu nepatří:
Segmentace
Distribuce
Sekundární marketingový výzkum
Monitoring
Označila jsem první dvě, tedy segmentaci a distribuci, s tím, že jsem se domnívala, že tam patří mark. výzkum i monitoring, protože monitoring, je určitý způsob sledování pozorování, ale opět vyhodnoceno jako špatná odpověď.
Co si o odpovědích myslíte vy?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 11.11.12 14:47
avatar

Není podstatné, co si o tom, kdo myslí, ale co uzná vyučující, jako správnou odpověď. A pokud jste psali test, musela předcházet výuka a materiál, či knihy, z kterých jste měli správnou odpověň čerpat. Takto hádta může člověk na ulici, když ho někdo zastaví, osloví v rámci nějaké ankety. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: popocatepe
Datum: 11.11.12 16:53

Na vysokých školách většinou probíhá samostatná výuka, a vzdělávání se z růsných materiálů. A proto se mohou odpovědi lišit. A myslím si, že ani učitelé nejsou svatí, občas se i učitel může mílit, proto se ptám i touhle formou, za učitelem samozdřejmě osobně zajdu a nechám si odpovědi objasnit, ale chtěla jsem slyšet i názor někoho, kdo se o tuto problematiku zajímá.

Od: pt®
Datum: 11.11.12 18:43
avatar

Studujete tedy VŠ? Tak chodíte na přednášky, píšete si zápisy. Máte doporučenou literaturu, z které nastudujete zadanou látku. Přece odpovědi necucáte z prstu, pardon. Odpovědi se mohou lišit, ale ne v jádru, ne v podstatných věcech. Pokud jste přesvědčena o správnosti svých odpovědí, sdělte vyučujícímu, jak jste ke svému přesvědčení přišla a proberte látku společně. Já jsem studovala před 15 lety Vyšší odbornou a střední podnikatelskou školu, ale řeknu Vám, že některé termíny slyším poprvé. No, výuka jde kupředu. Ještě Vás upozorním na jednu věc, na hrubky ve slovech : "mýlit, z různých materiálů, samozřejmě /asi překlep/, v prvním souvětí není před "a" čárka ve větě". Doufám, že se na mně nezlobíte. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: popocatepe
Datum: 11.11.12 18:49

Určitě se nezlobím, co člověk to názor, za chyby se omlouvám, ale šlo mi o tématiku marketingu né český jazyk :) Většinou si po sobě ani to, co napíšu nečtu tak možná pro to. A co se týče správnosti odpovědí, těmi si právě 100% jistá nejsem, proto jsem se ptala i tu. Na přednášky samozdřejmě chodím, skripta čtu, ale jen prostě se mi otázky zdály být trošku nesrozumitelné nejasné, proto si nejsem jistá. A taky spousta odpovědí v učebnici ani nezazní a já jsem si je musela dovodit :)

Od: pt®
Datum: 11.11.12 22:43
avatar

"popokatepe", nenapadlo mně nic jiného, než se podívat do Google. Tam jsem našla jednu bakalařskou práci z Univerzity Masarykovy, pak jsem koukala na Wikipedia.cz. Ale to už jste zřejmě zkoušela také, myslím. Co to probrat s kolegy, studenty? Jak říkám, některé termíny jsou pro mně nové. To jsem Vám tedy nepomohla, viďte? Ale věřím, že budete hledat správnou odpověď i její zdůvodnění. Mějte se. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: popocatepe
Datum: 12.11.12 20:39

Vyřešila jsem to tak, že jsem kontaktovala kvalifikovaného odborníka, který se problematikou zajímá, tak mi termíny a odpovědi vysvětlil :)

Datum: 11.11.12 22:47
avatar

tohle se teď vyučuje na vysokých školách? já jsem tuto látku měl na střední škole! a to je už pár let. . .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: popocatepe
Datum: 12.11.12 20:40

Taky jsme se to učili na střední škole :) Ale základy se musí probrat i na VŠ protože studenti z jiných škol o marketingu třeba ani neslyšeli :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.