Co po ekonomickém lyceum?

Od: Datum: 26.09.13 16:50 odpovědí: 4 změna: 26.09.13 19:21

Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, co všechno se dá dělat po ekonomické škole. Kam mohu jít na vysokou školu? Mohla bych jít na bakaláře (3roky) a pak na magistra (2 roky)? A pak by ze mě mohl být psycholog? Nebo bych potřebovala ještě nějakou školu? Popřípadě mohla bych takto se zajímat o práci jako učitelka ve škole (třeba, že bych učila psychologii a ekonomiku)? Budu ráda, když mi odepíšete i na to, co se dá dělat po ekonomickém lyceum :) . Děkuji! :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.13 17:23

Vpodstatě můžeš jít na jakoukoliv školu, kam uděláš přijímačky, protože jediná vzstupní podmínka je maturita a je jedno z jakého oboru (a potom složení přijímaček). Ovšem na některé školy může být těžké se dostat (třeba medicína).

Můžeš jít buď na bakalářské studium (3 roky) a získat titul Bc. a potom na navazující magisterské studium (2 roky) a získat titul Mgr./Ing. (dle oboru) nebo jít rovnou na magisterské studium (5 let). /pro rejpaly: roky nemusí vždy sedět, záleží na oboru/

Aby si mohla být učitelka musíš vystudovat buď učitelství daných předmětů (pedagogická fakulta) nebo si udělat pedagogické minimum (2 roky, lze i dálkově - podmínkou je maturita).

doplněno 26.09.13 17:25:

Jinak očekává se, že půjdeš na školu pokračovat ve svém oboru.

Psychologie (na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně) má jako přijímací zkoušky nejen TSP (testy studijních předpokladů - popis najdeš na webu),a le i oborové testy z biologie a psychologie.

doplněno 26.09.13 17:25:

Jinak co má znamenat ten obrázek?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.09.13 19:17

Moc Vám děkuji! :) Jaký obrázek máte na mysli?

Datum: 26.09.13 19:18

Obrázek tu byl nejake ajkovy cinske znaky kreslene tuzkou, asi admin smazal, kdyz videl, ze to s tematem nesouvisi..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.13 19:21

Tak o tom vůbec nevím.. :D Rozhodně žádný obrázek jsem nepřidávala.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.