Dovolená učitelek v MŠ

Od: Datum: 26.09.13 15:41 odpovědí: 7 změna: 28.09.13 12:01
avatar

Dobrý den,

kolik má paní učitelka v mateřské škole dní dovolené? Normální zaměstnanec má 20 až 25 dní.

Nevíte, o tom prosím něco? Nemůžu se to nikde dočíst.

Děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.09.13 15:53
avatar

6 týdnů. Proč?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.13 16:55
avatar

Ja vim o 8 tydnech

doplněno 26.09.13 16:59:

A dokonce to tvrdi i zakonik prace. §213,

doplněno 26.09.13 17:56:

To ze ucitelky maji narok na 8 tydnu dovolene, neznamena, ze se skolka po tu dobu zavre. Pochopitelne nemusi dostat vsechny ucitelky dovolenou najednou, a muzou fungovat v omezenem provozu, popripade jak se deje, ze se ze dvou skolek slouci do jedne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.13 17:05
avatar

Ano, 8 týdnů, což však nemusí být nutně dodrženo. Dost školek jede v přes prázdniny.

doplněno 26.09.13 19:33:

Když je školka přes prázdniny otevřená, tak prostě jede. A během školního roku třeba v naší školce nejde, aby si jedna vzala 6x na týden dovolenou, a třeba dva týdny o prázdninách. Vesnické školky mají leckdy zavřeno, tím se to kompenzuje, nebo jedou 14 dní v měsíci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.13 17:46
avatar

Jak,nemusí? zákoník práce je zákoník práce.

Leda by se jim to částečně proplácelo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.09.13 18:25
avatar

Ale pátrala jsem po důvodu, proč je o prázdninách zavřená školka. Už to vím - je to tou dovolenou, neměli by si ji kdy vybrat.

Datum: 28.09.13 09:58
avatar

Zuhud, není to zcela tak, jak si myslíte. Částečně ano, ale z části je ve školce o prázdninách málo dětí a provoz, když musí nastoupit všichni správní zaměstnanci, se velmi prodraží. Proto v obvodech, podle požadavků rodičů, které se s předstihem zjišťují, se otvírá jedna nebo dvě náhradní školky a tam se docházející děti převedou. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.09.13 12:01
avatar

To bohužel není pravda. Školas e otevírá podle počtu nahlášených dětí (u nás rodiče vyplní v květnu kolonky bude - nebude chodit), a pokud je počet dětí menší, než minimální dohodnutý (toto si školka většinou určuje sama, případně po domluvě s obcí, zřizovatelem apod.), tak se zavře.

Letos se nám na prázniny z 27 dětí nahlásily dvě, což bylo opravdu málo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.