8 letý gympl / 4 letý gympl - přestoupit?

Od: Datum: 26.09.13 15:26 odpovědí: 6 změna: 27.09.13 10:32
avatar

Jaký máte názor na přestup z osmiletého gymnázia po 4 letech (tedy jako 9.tř) na jiné gymnázium - 4 leté? (z důvodu vzdálenosti, pohodlí) Mám dilema jestli není škoda po 4 letech na gymnáziu začínat znovu na jiné startovní čáře (nižší znalosti) než kdyby student pokračoval v osmiletém, chápete jak to myslím? Je velký rozdíl mezi úrovni znalostí dětí z gymnázia a dětí ze ZŠ nebo jen nepatrný?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kometak*
Datum: 26.09.13 15:35

Moje zkušenost je taková, že rozdíl je docela obrovský...

Jsem na osmiletém gymnáziu a přestože jsme z úsporných důvodů na většinu předmětů (vyjma AJ a NJ) spojení s těmi co jsou na čtyřletém (probíráme tedy stejné věci)m musím říct, že ti z osmiletého jsou na tom mnohokrát lépe než ze čtyřletého...

Je to např. proto, že na gymnáziu je chemie od sekundy (7. třída) ale na ZŠ až od osmé a druhý cizí jazyk chybí úplně...

doplněno 26.09.13 15:44:

Samozřejmě na jiných školách to může být jinak, ale po vlastní zkušenosti bych nepřecházel ani za nic (leda z osmiletého na osmiletý...)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myse®
Datum: 26.09.13 15:39
avatar

takže byste zůstal na 8. letém - chápu to správně? Taky si to tak myslím...

Od: jumba
Datum: 26.09.13 17:28

Určitě zůstat na osmiletém gymplu. Když přestoupíte na čtyřleté, tak vlastně budete opakovat to, co už jste se naučil. Protože v primě ( 6 třída) se začíná s učivem na úrovni SŠ. Když přestoupíte na čtyřleté, tak Vy budete už s vědomostí úplně někde jinde, než ostatní z devítky. Jdu dopředu, né zpět ! Viděl jsem rozdíly u nás na gymplu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.13 17:32

Rozdíl je obrovský a to mám zkušenosti "jen" z rozdílu mezi 6letý gymnáziem (ze 7. třídy) a 4letých gymnáziem. U 8letého musí být ještě větší. Nejhorší je to v jazycích a matematice.

Teď jsou slabé ročníky (tj. je málo zájemců) a tak se dostanou na gymnázium i ti, co tam jinak nemají co dělat.

Nevím, jak moc daleko dojíždíš, ale pokud to není tak, že seš na internátu v jiném městě, tak bych neměnila. Nebo dojíždíš každý den a cesta trvá více než hodinu?

doplněno 26.09.13 17:33:

myse: ani, já bych také zůstala pokud nejsou důvody opravdu závažné.

jumba: ano, musím souhlasit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.09.13 19:27
avatar

Myše, to by byl krok zpátky. Kromě toho tady už má kamarády, ale hlavně už zná vyučující, jejich nároky i systém zkoušení. S tím vším by začínal znovu od začátku.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: myse®
Datum: 27.09.13 10:32
avatar

Děkuji mnohokrát za vaše zkušenosti. Mám stejný pocit jako vy, jen jsem se chtěla ujistit, že to tak je. Navíc - máme o starost méně *palec*

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.