Chronické chození za školu

Od: Datum: 24.09.13 19:50 odpovědí: 10 změna: 26.09.13 03:06

Dobrý večer, mám takový problém, který už se táhne delší dobu. Jde o to, že nemám vůbec žádnou chuť chodit do školy. Už chodím druhém rokem na střední, a prvák opakuji, Nejdříve jsem chodil na hotelovku a minulý rok v pololetí mě vyhodili :( Důvod je ten, že jsem chodil za školu...A od pololetí minulého roku, chodím na soukromou školu a ten problém stále přetrvává, právě proto opakuji první ročník... Možná jeden z důvodů je že koktám, a tím pádem tam moc nechci chodit pač děti by se mi posmívali. Přitom bych tam rád chodil:( Prosim, můžete mi poradit, co mám dělat? Děkuji:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.09.13 19:57
avatar

tak tam chod ne :) o co jde, my zas meli typka, ktery se brutalne svijel, kdyz byl vyvolany nejen v lavici a vypadal ke vsemu jako Mr. Bean tak to bylo i vtipny :) Chtel jsem napsat vitej mezi sigry (nejlepsi znamku z chovani jsem na stredni mel Chvalitebne, zbytek Dobry), ti vzdycky v zivote neco dokazali, ale koukam, ze u tebe je nakej jinej problem :)

doplněno 24.09.13 19:58:

zas se ten zivot nemusi brat tak vazne a trochu se povznest nad blbostma :)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: daniell*
Datum: 24.09.13 20:13

To že se mi někdo směje je problém jeho ne můj, ať se pobaví ne .. asi není dost rozumný na to aby se dokázal bavit rozumnými věcmi. Choď tam a jak se říká "ser na ostatní" je to jen tvé vzdělání.

doplněno 24.09.13 21:16:

mám kamaráda co koktá od mala a nikdy jsem se nad tím nepozastavil ... už to ani neregistruji.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.09.13 21:13

Buď ty, co se ti posmívají ingnoruj nebo navštiv psychologicko-pedagogickou poradnu, kde by ti mohli pomoci. Mám kamaráda, co koktá, udělal teď bakaláře a studuje na inženýra.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 24.09.13 21:58
avatar

Hele, nevymlouvej se. Jen koktáním to nejspíš nebude.

Ale jestli tam opravdu chceš chodit, tak tam choď. Možná se ti ze začátku bude někdo smát, ale když se nebudeš stranit, tak si časem zvyknou, řekl bych. Když se tam objevíš jen někdy, tak budou říkat "to je ten koktavej debil, co sem nechodí a stejně ho vyrazej". A co jiného by taky měli říkat, když se dobrovolně stáváš černou ovcí třídy?

Takže opakuju: přestaň se ve škole zabývat koktáním, normálně tam choď a uč se.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rnk*
Datum: 24.09.13 23:08

Toto co ti píšu není žádný žert, Nedávno se zjistilo, že na koktání pomáhají léky proti astmatu. Naši lékaři to odmítají, protože se vy škole učili, že koktání má psychickou příčinu. Takže k nám se to dostane tak za 20 let...

Takže sežeň si léky na astma užívají se inhalátorem 1 krát denně. A vyzkoušej to. Nemusíš se bát, že by ti to ublížilo. Astmatici to berou celý život. Jsou na předpis, musíš přesvědčit nějakého doktora nebo to vyžebrat od astmatika, který je třeba nepotřebuje brát denně.

doplněno 26.09.13 02:54:

Tady je původní zpráva o výsledcích studie: http://www.google.cz/url?sa=t&rct=j&q=a%20study%20of%20the%20effect%20of%20bronchodilatation%20%20%20on%20speech%20fluency%20in%20stuttering&source=web&cd=1&sqi=2&ved=0CB8QFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.med.muni.cz%2Fbiomedjournal%2Fpdf%2F2006%2F01%2F9_18.pdf&ei=Do3PTqizL_Tb4QS_7JxH&usg=AFQjCNEjKDW6ZeSpoOd4oPlPeES5SbZ2pg&cad=rja

doplněno 26.09.13 03:01:

Po přečtení zkušeností těch co to užívali (formoterol či foradil) mohu konstatovat, že ta původní zpráva, která mi utkvěla v paměti byla si trochu příliš optimistická. Někomu to pomohlo a více lidem ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 25.09.13 15:19
avatar

no to zase je věc... léky na astma - co tím myslíte? kortikoidy? TO SNAD NE! to fakt není žádná sranda a astmatici je berou celý život, protože by bez nich umřeli...věřte mi, vím o čem mluvím! Nebo myslíte bronchodilatanty? ty roztahují dýchací trubici, neškodí tolik, ale vedlejší vlivy mají... tabletky neřeší všechno PROSTĚ - JESTLI CHCETE CHODIT DO ŠKOLY, CHOĎTE TAM A TO ŽE BY SE VÁM "MOŽNÁ" DĚTI SMÁLY, TAK SI Z NICH NIC NEDĚLEJTE. KAŽDÝ MÁME NĚCO, KAŽDÝ MÁ NĚJAKÝ PROBLÉM, JEN NĚKTERÝ JE VÍCE VIDĚT... když se bude někdo smát, najděte si jeho slabou stránku a a řekněte mu něco ve smyslu: "no a co tak já koktám, ty zase ...(doplňte) a taky se ti nesměju...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.09.13 07:17
avatar

Rodiče Ti asi příliš umetají životní cestičku. Škola tě nebavila, neučil jsi se, chodil za školu. Tak Tě dali na soukromou, kterou musí platit, a kde bývají často navíc daleko nižší požadavky než na škole státní. Ani to Tě nebaví? Tak bych tě ze školy vzala, našel by sis práci nebo aspoň brigádu a zapojil by ses do pracovního procesu. Pokud bys doplňoval zboží v krámě či stál někde u pásu /vzdělání máš zatím jenom základní/, podivil by ses, jak moc se musíš smekat, abys vydělal aspoň 8 tisíc. A možná by ses rád do školy vrátil a poctivě se učil. Zatím nevíš, co chceš a nezlob se, že to napíšu tak nehezky, ale potřeboval bys namočit čumák do života, abys poznal. A koktání? To není žádná překážka. Někdo koktá, jiný třeba kulhá či má skoliosu, šilhá, má nadváhu... nikdo nejsme stoprocentní. Tak se za to neschovávej. A jako vzor si vem Káju Schwarzenberga, není mu rozumět a to vůbec a kam až to dotáhl. Tak se hloupě nevymlouvej a začni se pořádně učit. Jinak na to budeš doplácet celý život /podřadná práce, nejnižší mzdy.../.. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.09.13 13:20
avatar

mě to přijde jako zbabělé omlouvání sama sebe - mám důvod, tak tam nechodím. Postav se k tomu čelem a nechoď na půl cesty k výmluvám. Takhle jsem měl spolužáka, který měl celý život smůlu, protože se narodil 13. 6. *sok*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: davidp*
Datum: 25.09.13 14:18

Ahoj,

myslím, že bys měl hodně zapracovat na smyslu pro zodpovědnost nebo si pokazíš život. Jednoho dne dospěješ a rodiče už tě nebudou sponzorovat. Co odflákneš teď, to se ti obloukem vrátí v dospělosti. Budeš obtížně hledat práci a s mizernou pracovní morálkou by sis ji ani dlouho neudržel.

Zamysli se nad tím, jestli chceš pokračovat tímto směrem. Vykašli se na výmluvy, nehledej záminky proč nejit do školy. Prostě tam jdi, sedni si do lavice a uč se.

David

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rnk*
Datum: 26.09.13 03:06

Měl jsem spolužáka, který koktal a mohu říct, že je to opravdu velký hendikep. Vždy se najde pár kreténů co si z něj budou utahovat. A ne každý se s tím dokáže vyrovnat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.