Lusknutí na učitele vs školní řád

Od: Datum: 24.09.13 15:20 odpovědí: 15 změna: 24.09.13 22:35

Učitel přišel do naší vyjančené třídy a jako vždy luskl a ukázal na někoho.Já jsem lukl po něm jen tak a on my dal napsat něáký řády já jsem se vymlouval ale když jsem mu řekl že je nenapíšu že luskání není proti školnímu řádu který dnešní rok změnily on na to: dostaneš poznámku a k tomu si se mnou budeš sám dávat každé úterý ( což nemám odpolední ) odpolední vyučování na víc . tak potřebuji poradit jestli by my někdo neporadil jak ho od toho odradit nebo aspoň jestly má učitel právo dát jedinému žákovy na víc odpolední vyučování. děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 24.09.13 15:23

Jsi velmi drzý. Zasloužil bys rákoskou. To však dnešní zákony neumožňují. Učitele poslechni a omluv se mu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: davidp*
Datum: 24.09.13 15:24

Ahoj, myslím, že ho nikdo ničím neodradí a odvolávat se na školní řád je marná snaha. Prostě to vzal jako provokaci a trestá tě. Na druhou stranu, hodinka češtiny (pravopisu) navíc by ti neublížila.

David

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 24.09.13 15:25

Než budete řešit svá práva, tak se zamyslete nad svým chováním. Učitel je defacto váš nadřízený, taky byste v práci luskl na svého šéfa?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 24.09.13 15:28
avatar

teď tomu asi tolik nerozumíš, byl jsem na tom stejně - hodně provokativní, ale vážně je na místě pokání a lehká omluva učiteli. Věřím, že pak trest výrazně zmírní *palec*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: naoko
Datum: 24.09.13 15:51

Prostě budeš poškole. Běžný trest nad kterým se dřív nikdo nepozastavoval, protože učitel byl autorita. Školní řád znáš perfektně, ber to tak, že tam zapoměli napsat, že se na učitele prsty neluská. Pro tvoji informaci, na učitele se nevyplazuje ani jazyk, neukazuje se prostředníček ani holý zadek. To asi ve ŠŘ taky takhle podrobně nemáte, tak to v budoucnosti nedělej, byl bys zase poškole. Tvůrce školního řádu prostě předpokládal, že žáci mají alespoň elementární základy slušného vychování. No, u tebe se spletl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.09.13 15:52

Vy dnes chcete znát jen svá práva a nároky a slušné chování vám nic neříká. Počkej co bude v zaměstnání!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: herbert*
Datum: 24.09.13 16:22

Já myslím že ti to jen prospěje, a doufám že to dostane i češtinář. Já nejsem nijak starý, ale to co vy si dneska dovolujete... Škoda že neexistuje teleport. Poslal bych tě do měšťanky první republiky...by ti klečení na hráchu a rákoska prospěla...a nejen to, i tradiční facka

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 17:26
avatar

Je to všechno o lidech. Někdo se prostě rozčílí kvůli každé blbosti, někdo ne. U nás (3. ročník SŠ) se na některých předmětech dějí mnohem zajímavější věci a zatím z toho žádný problém nebyl, učitelé to většinou berou s humorem.

Reakce toho učitele byla z mého pohledu přehnaná (pokud ovšem neděláš bordel pořád!), ale nemá smysl se hádat, šance na výhru je mizivá.

doplněno 24.09.13 17:30:

Jen dodám, že v mém případě se jedná o učitele všech věkových kategorií. My si děláme srandu z nich a oni z nás a jsme všichni spokojení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 17:56
avatar

Podle tvého písemného projevu, si myslím že hodiny navíc ve škole ti nemůžou nijak ublížit.

každopádně učitel není tvůj kamarád, když luskne, neznamená to že můžeš luskat taky. Trochu tě chápu, ale tohle je prostě frajeřinka, která se ti nepovedla.

doplněno 24.09.13 17:57:

A jak ho od toho odradit? Jak už padlo, OMLUVIT SE.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 17:57
avatar

Jojo, doba se mění. Za prvé bych si za mých školních let nic takového nedovolil (a to jsem rozhodně nebyl "mazának"), za druhé, když už bych si přece jen dovolil lusknout (nebo něco jiného) třeba na třídní učitelku (starší paní), nedělala by z toho žádný průšvih, ale citelně by mě před třídou vytahala za "pejzy". To docela bolelo a bylo to účinné, pamatuju si to ještě po 50 letech (na nějaké poznámky a psaní 100x něčeho už si dávno nevzpomenu). Jít si pak někam ztěžovat by mě ani nenapadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 20:19
avatar

Nemůže tě zdržovat po ukončení výuky proti tvé vůly (omezování základních svobod člověka). Luskání sice není proti šk. řádu ,ale to co někdo vezme v pohodě a zasměje se jiný vezme velice vážně a začne s toho dělat pomale konec světa. Prostě se mu omluv a on bude spokojený ,pokud ne tak to má blbé ale po škole tě nemá právo zdržovat. Myslím že i přímo ve šk. řádě je něco typu "žák má právo na vyučování podle předem daného rozvrhu" tento rozvrh se týká celé třídy (krom dělených hodin) a ne jen některých jedinců. Pokud učitel omluvu nepříjme, zapojil bych do věci rodiče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 21:27

Taky jsem řešila, zda může učitel přetahovat, nechávat žáky tzv. po škole, dělat hodiny po vyučování a říct, že jsou povinné - u nás s spor třídnické hodiny, kde se četl školní říd, který měl napravit chování žáků, to, že nosí pozdě omluvenky apod. - vážně řešit to takto nebo rozdat napomenutí a důtky a tím potrestat ty co to porušili a varovat ostatní nebo brát všem za to, že někdo něco nedělá volný čas. Učitel si tam opravoval písemky a žáci si mezi sebou posílali školní řád a každý nahlas četl část.

Bohužel školní řád (apsoň u nás) toto neupravuje. Dokonce povoluje učitelům pořádat třídnické hodiny pokud to považují za důležité.

Obceně se říká: "Žák nemá práva, žák má povinnosti."

Napodobovat učitele, jeho chování a zlozviky můžeš na posledním zvonění na konci střední školy (za předpokladu, že je taková tradice, že maturantu hrají dané učitele). V takových případech se dotyčný i pobaví a neznám (aspoň od nás nikoho), koho by to urazilo a dělal pak problémy. Sami se tomu zasmějí. Ovšem vždy záleží na povaze učitele.

Ty by ses měl omluvit, vysvětlit mu své chování. A dál se nad sebou zamyslet, zda je vhodné takto se chovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 21:15
avatar

Bože vy jste všichni tak staří... to opravdu nechápete, že to co si může dovolit učitel, může i žák? buzerace a nadřazenost u nás jen kvete. Dobrý učitel by se tomu zasmál a zamyslel se nad svým chováním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 24.09.13 22:19
avatar

Ale to nemyslíte vážně, že ne? Škola od jakživa toho měla děti spoustu naučit a taky je měla vychovávat. Učitel je a musí být samozřejmě dětem nadřazen. Kdyby nebyl, tak by ho mohly poslat do háje a vůbec si ho nevšímat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 22:35
avatar

Příkladem ano, nadřazen ne. Autorita se získává jinak než buzerací a nadřazeností.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.