Mluvili jsme špatně o učitelce na Facebooku

Od: Datum: 23.09.13 15:58 odpovědí: 29 změna: 26.09.13 18:38

Ahoj lidi,

možná Vám to přijde blbé, ale včera jsme v naší třídní skupině řešili učitelku na Angličtinu, která se vrátila po mateřské. Předchozí učitelka byla suprová, ale bohužel odešla, takže jí nahradila tahle. Já tuto změnu nesu špatně, protože styl výuky je pro mě nevyhovující, zvykla jsem si na naší bývalou angličtářku.

V komentářích jsme se spolužáky rozjeli debatu právě o ní a já tam napsala, že si teď přijdu úplně hloupá na angličtinu. Potom sem ze srandy napsala, že z její hlavy vychází něco, co brání našim znalostem, aby ona byla ta paní. Takhle sem to tam naspala, ještě sem napsala, že pomnožuje slovo People, což se nedělá.

Její dcera, která chodí s námi do třídy jí vše ukázala, učitelka si to vytiskla a zašla s tím za ředitelem, zítra jdu prý do ředitelny.

A teď se Vás ptám, co mám v té ředitelně říct, abych nedostala dvojku z chování, a ani žádný napomenutí třídního učitele atd...

Stejnak nechápu, že to řeší...

Předem moc děkuju za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jirbar*
Datum: 23.09.13 16:13

Furt ta učitelka je chytřejší než vy všichni dohromady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 23.09.13 16:19
avatar

...že si teď přijdu úplně hloupá na angličtinu... - napsani vlastniho pocitu sama ze sebe. za to se trestat neda

...z její hlavy vychází něco, co brání našim znalostem, aby ona byla ta paní... - nerozumim tomu aby ona byla ta paní, to do zbytku vety nejak nepasuje, ostatni pouhy neviny vtipek, ktery nikdo nemuze brat vazne.

...pomnožuje slovo People... pokud je to pravda, pak je to pouhe konstatovani faktu a ucitelka by se mela spise stydet, nez to jeste tahat k rediteli

Reknete, ze ste 1. nenapsala nic spatneho, cim by se vubec mel reditel zabyvat a za tim si stojite a 2. ze se vam ucitelka nema divat na facebook.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.13 16:20

Milá lili65,určitě to nebude poprvé,kdy se budeš muset nějakým způsobem setkávat s lidmi/nebo dokonce s nadřízenými/,kteří Ti nebudou po chuti.A nyní je zřejmě populární,neudržet se a vyjádřit svůj názor na tuto osobu.Nikdo by neměl být nedotknutelný-tedy nejlepší.I pí.učitelka zřejmě může chybovat .."pomnožuje slovo People..."atd.A Tobě se to hodilo ještě k té averzi vůči ní.

Já radím:postavit se v té ředitelně ne jako chudinka,ale také ne jako namyšlený fracek.Postavit se jako mladá dáma,která umí přemýšlet a která když přestřelí,tak to umí uznat.Proto:"Přestřelila jsem,jsem si toho vědoma,uznávám,že nemohu vyjadřovat tak otevřeně co cítím,paní učitelka má jiné metody učení,na které si budu muset zvyknout a tímto se omlouvám,jestli moje vyjadřování pro ni bylo nepříjemné.Vím,že na to,že člověk v životě potká lidi,kteří jim nesedí a toto je pro mne ponaučení.Prosím,abyste toto vyjádření přijali."

Nebudeš se ponižovat,ani jí přímo se omlouvat,ani nepřiznáš,že to nebyla pravda,co si o ni myslíš a vyzní to jako seriozní postoj k dialogu.Za to Tě ředitel/ka nemají možnost tzv.sprdnout,ale uznat,že jsi "zmoudřela" a že ses poučila.To zdůrazni.

A post scriptum:myslet si můžeš o tom člověku co chceš,na to máš právo. Zdraví S.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 23.09.13 16:24

Občas se ředitelnou jen vyhrožuje.

Mžná by nebylo špané jít za danou učitelkou a omluvit se jí za to, co si napsala.

Jinak nevím, za co ti může dát sníženou známku z chování. Ve škole existuje školní a klasifikační řád podle kterého je škola povinna postupovat. Nemůže ti dát dvojku z chodání pokud to není na základě porušení školního řádu. Přečti si jej (bude na webu školy). Potrestat tě můžou jen za jeho porušení. Sice sim ožná říkáš, že to nebylo ve škole, ale spousta věcí, co tam je se nemusí týkat jen školy, ale může se to s ní spojovat (trestána ve škole můžeš být i za to, že ses v 18 letech opila na nějaká akci, která nebyla školní a třeba pak něco venku nebo v hospodě rozbila)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.09.13 16:25
avatar

Mizerná situace! Ačkoli nejsi v neprávu - studenti samozřejmě učitele řeší odjakživa a všude a horšími způsoby a ona by na to neměla reagovat, není to boj, který bys mohla vyhrát nějakými argumenty a doporučovala bych se hlavně vůbec nepokoušet hádat nebo do hádky zatáhnout. Navrhuji tam říct něco ve smyslu, že si uvědomujete, že fb je špatné místo na takové věci - což skutečně je! - a že si pro příště drbání o učitelích necháte do soukromí. (Dobře, je to zároveň trochu provokace, ale už velmi decetntí a pravdivá. :-D)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.09.13 17:49
avatar

Já naprosto souhlasím se Sargo. *palec* Jen přidám radu, Nikdy nepoužívej množné číslo. Mluv v první osobě jednotného čísla. Tedy jen a pouze za sebe. Nedej se strhnout, jakože ostatní nebo někdo něco. Ne! Jen ty, sama za sebe.;) A nezapomínej, že s tou učitelkou, vzdělanou ženou, která si zaslouží úctu, ikdyž někde udělá chybku a je je člověkem, budeš muset vycházet nějakou dobu. Nedráždi hada bosou nohou!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.13 16:47
avatar

Upřímně se omluv, nic jiného ti nezbyde. Trapné výmluvy ti jenom uškodí. A omluv se přímo učitelce, které při tom budeš koukat do očí.

Že si teď přijdeš hloupána anglinu, to může také znamenat to, že jste u bývalé učitelky měli leháro, a takhle opravdu chce, abyste něco uměli. A na to možná nejste zvyklí. No, zvykejte si, potkáte se v životě se spoustou lidí, kteří vám nesednou, a třeba to bude šéf nebo kolega v práci.

A příště na FB pozor, dost lidí si neuvědomuje, že co napíšou, to si přečtou desítky jiných. Takhle už vyletělo z práce hodně lidí, kteří napsali na profil nějakou sprosťárnu o šéfovi, nebo třeba "hurá, mám volno" - zatímco se v práci omluvili, že jsou marod. Dost přátelství a podobného dojelo na FB profily, když si dotyční neuvědomili, že jejich pomluvu čte i ten, kdo je pomlouvaný.

doplněno 23.09.13 17:07:

Pokud jde o onu chybu, souhlasím, to si slečna může stát za svým. Zbytek jsou ale jen a jen takové pomluvy, pokud učitelku prostě drbali, a navíc nevěřím, že by slečnu zvali do ředitelny jen proto, že napsala dvě slušné věty, jak se cítí hloupá a že učitelka udělala chybu.

Pokud mi ovšem tazatelka nevysvětlí tuto třetí větu "Potom sem ze srandy napsala, že z její hlavy vychází něco, co brání našim znalostem, aby ona byla ta paní.", kterou absolutně nechápu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.13 17:04
avatar

musím se zastat pisatele, nenapsal nic ošklivého natož vulgárního . Nebála bych se ji do očí říct svůj názor a své vědomosti uplatnit.Ta doba kdy měl vždy pravdu učitel je už doufejme za námi. Můj vnuk který se svou rodinou žije v USA měl podobnou situaci . Dcera tady v čechách musela zustat do porodu a vnuk na 4 měsíce nastoupil do šesté zákl. třídy. Na hodině angl. jazyka napsala učitelka chybu na tabuli a vnuk se přihlásil a slušně ji na to upozornil, učitelka ho sjela že dělá chytrého a místo aby to vzala s humorem , byla nepříjemná a dotčená. Vnuk se nedal a dál si stál za svým.Tehdy se o tom bavila celá sborovna a učitelka před kolektivem učitelů byla pro legraci. Vše se dá vyřešit v klidu a bez emocí...

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 23.09.13 17:36

Učitelka bude dle mého názoru velmi neprofesionální, zřejmě ještě mladá a nezkušená. Když takovou to "blbost" má potřebu tahat do ředitelny. Skutečná pedagogická osobnost by to vzala s nadhledem a vyřešila, tak aby to nemusel vůbec nikdo vědět pouze mezi 4 očima. Takto dle mého názoru uškodí především sobě a své "autoritě". Skutečně kvaltiní učitel nemá potřebu řešit běžné problémy s ředitelem nebo dokonce s rodiči.

Dle tvého texu si nebyla vylgární, takže by ti skutečně nemělo nic hrozit. Budiž příště pro tebe ponaučení, že takovéto věci si můžete říct s holkama v parku a ne psát na veřejný fejsbůk (zhouba dnešního lidstva )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.13 17:39
avatar

Jestli´s na FB nenapsala ještě něco dalšího, co´s tu neuvedla (teď ti to třeba připadá bezpředmětné), nevidím žádný důvod k omluvě.

Za chybování ve slově people by se měla omluvit spíše paní učitelka.

___ Já bych se ani neomlouvala, ani bych nebyla drzá. Jenom bych se slušně zeptala, co paní učitelka vidí ve zmíněné konverzaci závadného.

A rozhodně nikomu nezakazuj přístup na svůj FB. Povolení a zákaz přístupu si nastav sama v zabezpečení svého profilu (např. zablokuj profil dcery paní učitelky).

doplněno 23.09.13 17:40:

PS: Internet včetně FB je veřejně přístupný. Nechceš-li, aby se o něčem někdo dozvěděl, nikde to nezveřejňuj (ani na FB).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.13 21:55

My máme n FB třídní skupinu kam může jenom ten kdo je jejím členem, bohužel za tu skupinu nezoodpovídám, a odebrání té holky může udělat pouze vedoucí. Všichni se do ní pustili, protože vypustila třídní soukromou věc ven. Nikdo by se to nedozvěděl, kdyby to neukázala, ale dostala upozornění, že pokud se to bude opakovat, bude vyloučena.

Jistě sem to probrala s rodiči, ty to přijali jako naprostou blbost tohle řešit.

Ale každopádně jsem zvědavá, co mi řeknou v ředitelně ;)

Teď mi to je jedno, když to rodiče vzali takhle, ale přece jenom to napomenutí by nemuselo být. Řád jsem nijak neporušila. Jediné nejhorší slovo, co jsme tam napsali bylo vir a červ.

Od: naoko
Datum: 24.09.13 09:28

V ředitelně ti tak akorát řeknou, že se máte chovat jako dospělí a jednat narovinu . Tzn. učitelce říct ve třídě ,co se vám nelíbí. Nepomlouvat v uzavřené skupině. Ty tomu říkáš třídní soukromá věc. Líbí se mě tvůj výklad demokratického jednání : Drby jsou ok, šířit je smějí jen oprávněné osoby, jinak budou vyloučeni . Čekala jsem ,kdy se opřete ("demokraticky") do spolužačky - dcery učitelky. Něco mě to připomíná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 10:23
avatar

*palec*

Mě spíše zarazilo, že když s tím nemají problém rodiče, tak teď už to má na háku i slečna. Chjo.

Osobně jsem se naučila, že je někdy lepší polknout hrdost a sklonit hlavu, nebo se to může škaredě vymstít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: naoko
Datum: 24.09.13 16:58

JO, přesně tak . Dole to mladá dáma znova píše:

Pouze si tedy pozvou rodiče do školy, ale ty na to nic neřeknou, protože jim to nepříde normální, tento postup.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.13 17:49

lili65-budu ráda,když se mi ozvete,jak to dopadlo.Doufám,že pro Vás spravedlivě/čili bez postihu/.S.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.09.13 21:57

Moc děkuju, jistě zítra se Vám ozvu kolem 16 hodiny :)

Datum: 24.09.13 16:45

Odpověď pro všechny:

Takže, hned první hodinu si pro nás do třídy přišel ředitel, nešla jsem sama, ještě další tři lidi. Nešli jsme nakonec do ředitelny, ale do místnosti výchovného poradenství. Šla jsem jako první. Dotyčná učitelka tam nebyla, pouze naše třídní a ředitel. Vyjádřili se k tomu takto:

Paní učitelku to velmi urazilo, vše co na Facebook napíšeš, to všichni uvidí. I když je to uzavřená skupina, může to někdo říct a zneužít toho. Bylo to velmi urážející a dotyčná, která to dostala ven jednala velice přirozeně. Já bych udělal to samé.

Po celých těch deset minut mluvil pořád o tom samém. Já se k tomu vyjádřila velmi podřízeně, protože si nechci zadělat na další problém, každopádně jsem řekla něco na ten způsob, co ste mi sem dali.

Další lidi byli ovšem drzí, až jim ředitel řekl, že je to trestné a když jim není patnáct nejsou postižitelní, ale odnesou to rodiče. Jedna dívka, která napsala o hodně horší věc než já cituji: "Učitelka je červ, který je potřeba zabít, to zabít neberte doslovně" Za toto jí řekli, že může být postihnutá, že se to může řešit přes policii! A ona už by za to byla zodpovědná, za ten čin.

Potom přišel do třídy a řešil to před celou třídou. Řekl, že to může řešit přes policii, ale že to neudělá. Pomlování je trestné. Porušení zákona a další... Samozřejmě jsem nechápala, že to tak zdramatizovali, ani nechápu jak to můžou brát vážně.

Ihned, když jsme měli hodinu s třídní, tak mi napsala do ŽK, že se mají rodiče dostavit do školy a promluvit si o této záležitosti.

No, nevím...

Učitelé, kteří se to dozvěděli, se na mě nabalili a jedna učitelka se do mě pustila, jelikož moje spolužačka chtěla o přestávce vyfotit, vím, že mají být mobily vypnuté, ale nikdo toto nedodržuje. Když sem ji jejím telefonem zrovna fotila, přišla učitelka do třídy a hned začala nadávat, že si dovolíme používat mobil o přestávce (hlavně že nám ho normálně dovolí používat na matematiku jako kalkulačku) já strčila kamarádce telefon do kapsy a jelikož už zvonilo, běžela jsem si sednout. Ona se do mě hned pustila a řekla, že ten mobil teď sebere. Já řekla, že to vadí (ale nenechala mě doříct, proč mi to vadí) a tím se naštvala a začala mi nadávat (přesně si už nepamatuji, jakým slovem jsem ji rozčilila, jelikož mi do ŽK napsala, že jsem s ní mluvila nevhodně) vadilo mi to, protože telefon nebyl můj a kamarádka to za mě schytala, ale učitelka mě nepustila ke slovu. Stála jsem při tom nevhodně, ruce v kapsách, protože jsem byla nervózní. Pak se do toho pustil i učitel (danou učitelku jsme na hodinu zrovna neměli, jen přinesla do třídy učebnici jedné žačce) a říkal mi, že jsem se rozjela, a že toto chování je nepřijatelné.

Nikdy jsem takovéhle problémy neměla, je to teď vlastně poprvé, co jsem dostala takovýhle kázeňský postih. Od ředitele jsem nic nedostala, žádnou poznámku, nebo papír. Pouze si tedy pozvou rodiče do školy, ale ty na to nic neřeknou, protože jim to nepříde normální, tento postup.

Jinak děkuji moc za rady

Datum: 24.09.13 17:01
avatar

Reakce pro tebe - když učitelku pomlouváte ve skupině, tak musíte taky počítat tím, že jako skupina budete potrestaní. A promiň, ale napsat o učitelce, že je červ na zabití, je přinejmenším nevhodné. Je fuk, do to z vaší slavné skupinky napsal, bavili jste se tím všichni. Řešní přes policii moc nevěřím, to je spíš takové strašení, abyste si příště dali pozor. A že nechápeš, jak to můžou brát vážně? No, lehce. Takových magorů, co nejdřív veřejně na FB prohlásili, jak zabijí učitele, a pak to skutečně udělali, je docela dost. A děti jsou čím dál víc agresivnější, rodiče je v tom podporují ("ten debil učitel ti zase dělá problémy?"), takže jste nejspíše něco jako odstrašující případ.

K mobilu - pokud školní řád zakazuje používat mobily, tak je fuk, že "to dělají všichni ostatní". Když budou ostatní skákat z okna, uděláš to taky? Ruce v kapsách a hlasité výlevy, co vše mi vadí, taky nejsou ideální komunikace s naštvaným učitelem. A to mluvím z vlastní zkušenosti, kdy jsem se za začátku chovala jak blbec, provokovala, byla frajer, a téhle nálepky problémového studenta jsem se až do maturity nezbavila, i tam mi to někteří dali sežrat.

Nejlepší bude chvíli sekat naprostou latinu, než se bouřka přežene, a nedat se k tomu ani vyprovokovat kamarády.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 17:21

Komentář již zmíněný s červem, byl jako úplně poslední, nikdo potom už nic nenapsal. Nikdo se tím nebavil, pouze ta, která to napsala. Což u ní bych se nedivila, kdyby se tak stalo, co zmínila.

Telefon nemám vypnutý ne proto, že ho nemají vyplý ostatní, ale proto, že kdyby se doma něco stalo, abych o tom věděla, že mi někdo volá, jen to brní, nezvedám. O přestávce se zeptám jestli můžu zavolat zpátky rodině, což jsem toto povolení dostala vždy, když jsem o to požádala.

Datum: 24.09.13 10:47
avatar

To bude v pohodě. Držíme palce. Jako rodič bych se tě v tomto případě zastal.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: buss
Datum: 24.09.13 17:28

Nějak nemohu najít svoji odpověď. Ale.. ty jsi tam jmenovala? Pak se nediv, bylo to veřejně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 19:18

Už se stalo, co se mělo stát, už se nic dalšího dít nebude. Tímto tuto otázku uzavírám.

Datum: 24.09.13 20:09
avatar

V naší zemi je možnost svobodného vyjadřování a toto není nikterak vulgární nadávka směřovaná na paní učitelku. Přesto paní učitelce se to nelíbí a chce vytvořit problém, tak bych se jí omluvil pokud je rozumná omluvu příjme papír zmačká a zahodí, pokud není bude trvat na trestu a dvojce z chování začal bych se bránit samozřejmě přes rodiče. A dával bych si větší pozor protože máte ve třídě užalované "kamarádky" kterým dělá radost ostatním dělat problémy.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jirbar*
Datum: 24.09.13 20:15

Tys to chytnul za správný konec podle hesla. Není důležité nekrást. Důležité je nenechat se chytnout.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.09.13 20:33
avatar

a kdo to dnes dělá naopak *smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: koukolik
Datum: 24.09.13 20:38

sviňárna zůstává sviňárnou, i v případě, že je rozšířená

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.13 07:20
avatar

To, co se ti stalo, ber jako velikou školu života! Je vidět, že nejsi žádný rozcapený frocek, že jsi slušná holka. Zůstaň taková. ;) Znáš to rčení? Vrána k vráně sedá, rovný, rovného si hledá. Mnoho lidí nebude hodnotit pouze tvé jednání, budou tě hodnotit i podle toho, s kým se kamarádíš a s kým ses dala do party. Vždycky na to pamatuj, než se s někým spojíš, zvláště pak, proti někomu. ;) Hodně štěstí a co nejmenší vlny kolem tebe!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: davidp*
Datum: 25.09.13 07:45

Milá lili65,

naprosto chápu tvé zmatení nad tím, jak mohli učitelé tak zveličit vaše facebookovou konverzaci, ale je bohužel běžné, že lidé reagují přecitlivěle, podrážděně, předpojatě apod. , protože se k těm informacím nedostávají v rámci dané skupiny, která jim rozumí, ale jsou jim předloženy jako hotové, bez obalu, bez omáčky, bez kontextu.

A proto byla Vaše nová angličtinářka rozhozená. V podstatě se dostala do "soukromého rozhovoru" několika děvčat a nedokázala vstřebat skutečnost, že v takové skupině se prostě takto děvčata vyjadřují a neznamená to pro ni žádné reálné nebezpečí. Prostě se s tím nedokázala vyrovnat, i když to bylo jen takové plácání děvčat na FB. Z mého pohledu to vidím jako její neprofesionalitu a vytváření velblouda z komára. Nikdo z vás ji vůbec nechtěl ublížit, jen jste si v rámci skupiny vyjadřovali své názory. Jo, ten červ byla blbost, ale spíš to vnímám jako hloupé plácnutí jedné z vás.

A chci ještě říct, že to v žádném případě nebylo pomlouvání. Prostě jste vyjadřovali své názory na kvalitu výuky a vyměňovali jste si dojmy, jaké z vyuky máte. Pokud jste v konverzaci dospěli k názoru, že angličinářka podle vás učí špatně, není to pomlouvání, ale vyjádření názoru.

V každém případě je to pro vás škola života, kde musíte své činy a názory obhajovat a kde se potkáte s nepochopením nebo nedorozuměním.

Ty osobně bys neměla mít žádné výčitky, protože podle mě, jsi jen ve skupině vyslovila svůj názor a to je správné. To, že takové názory pak angličtinářka nestrávila, to je škoda, ale problém bych viděl spíš na její straně, protože je dospělá a měla by se zachovat jako profesionál a ne jako uražená amatérka.

David

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 26.09.13 18:38

To Davidp:

Také jsem poslala lili65 vyjádření.Myslím,že jsme se Vy i já shodli na názoru.

Pedagogové v tomto případě přestřelili a spíše měli promluvit s paní učitelkou.Je vidět,že tam asi panuje heslo:

Kdo má moc,má i právo.Plně souhlasím s Vaším názorem v odpovědi pro lili65.

Simonatt.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.