Slabikotvorné souhlásky

Od: Datum: 18.09.13 17:09 odpovědí: 2 změna: 19.09.13 09:37

Dobrý den, pomozte máme vybrat slabikotvorné souhlásky a naznačit způsob dělení...vůbec nevím:( Žijí spolu čtyři braši: první seje, druhý hřeje,třetí sklízí, dům uklízí, čtvrtý vaří bílou kaši. POMOZTE PROSÍM


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.09.13 17:24

Slabikotvorné souhlásky jsou R a L. Jsou potřeba tam, kde není samohláska. V tomto případě je to u slova čtvr-tý. (v 1. slabice není žádná samohláska, ale slabikotvorné R.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.09.13 09:37
avatar

Ve slabikotvorné pozici je zde r ještě ve slově prv-ní;. Je tu písmeno r samozřejmě víckrát, ale ta ostatní nejsou ve slabikotvorné pozici.

Obecná poznámka k dělení: viz http://prirucka.ujc.cas.cz/

Pozor je třeba dávat na souhlásky l a r. Pokud jsou v slabikotvorném postavení, pracujeme s nimi při dělení stejně, jako by šlo o samohlásky (např. dělíme me-tr stejně jako me-ta, osr-dí stejně jako osu-dí). V případě, že souhlásky l a r nejsou ve slabikotvorném postavení, pracujeme s nimi jako se (specifickými) souhláskami (viz níže).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.