Vysoká škola a notebook

Od: Datum: 17.09.13 16:39 odpovědí: 5 změna: 20.09.13 02:20

Zdravím, příští týden zahajuji své studium na Vysoké škole. Chtěla bych se poradit ohledně notebooku. Je opravdu potřeba? Samozřejmě je mi jasné, že ve většině případů to bude spíše individuální záležitost. Vlastním stolní počítač ( který mi bohatě stačí ) a tablet ( obyčejnější ), proto mi přijde zbytečné investovat i do notebooku. Moc děkuji za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.09.13 16:54

Záleží na tvých potřebách a potřebách školy. Nepíšeš, jakou školu/fakultu se chystáš studovat.

Zatím bych v každém případě počkala, uvidíš, zda bude třeba nebo ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.13 18:00
avatar

Za mě nebyl (kdo by sebou nosit počítač co zabral jednu místnost), dcera ho měla a využila, poznámky psala rychleji než rukou a navíc byly čitelné. Asi bych vyčkala co ostatní a pak bych rozhodla ale myslím, že pokrok nezastavíš a že je to dnes běžné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.13 18:33
avatar

Mám za sebou prvák na VŠ a šla jsem do toho, že bez notebooku se obejdu. Na konec prvního semestru už jsem ho měla, protože jsem nestíhala dělat poznámky a je to prostě praktičtější - poznámky jsou rychlejší, čitelné a všechny při jednom, stačí vytisknout. Navíc výhoda internetu (dohledání dopravního spoje, přímo z přednášek jsem si mohla zarezervovat potřebnou knihu z knihovny nebo při zkrácení přednášky doobjednat oběd v menze). Ručně psané poznámky jsou fajn, když si studuju doma, ale ve škole už bych neměnila. :)

Pokud jde o finance, na poznámky bohatě stačí netbook. Ten se dá pořídit levněji než klasický notebook. Tak jsem si přiložila peníze z brigády a rodina mi k Vánocům místo kupování blbostí přispěla. Spokojenost na všech stranách a užitek k tomu. :)

doplněno 17.09.13 18:35:

Pokud nejdete vyloženě na technickou školu (tam už je to často opravdu nezbytné), tak zkrátka můžete do semestru vkročit do něj a případně notebook dokoupit později. To už přece dneska není žádný problém. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.13 20:02
avatar

Tabůet sice nemám, ale na výšce byl pro mě nepostradatelný. Ono přepisovat ručně psané přednášky, kde jsme za hodinu popsali i šest stran, je strašnýýý:).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.13 02:20

Záleží na možnostech školy, neudáváš žádné další informace. Jsem v pátým ročníku VŠ technického oboru a NB do školy neberu. Pouze v prváku jsem měl takové nutkání při hodinách programování, ale zjistil jsem, že než jen bezhlavě přepisovat, je lepší dávat pozor. Poznámky píši ručně - možnost dokreslit obrázky. Výhodu ale má v tom, že pokud se rozhodneš ignorovat výklad, nebo máš volno, věnovat se psaním různých seminárek atd. Ale člověk takto hodně snadno sklouzne ke hrám a brouzdáním po netu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.