Podpora při učení

Od: Datum: 15.09.13 12:51 odpovědí: 5 změna: 15.09.13 17:01

Zdravím, čeká mě teď v rámci dvou měsíců hodně učení (těch předmětů je trošku více) a ať se snažím jak se snažím, pořádně se mi učit nejde. Lbuji si v čokoládě a okno mám otevřené skoro pořád, protože nesnáším vydýchaný vzduch, pohodlnou pohovku, klid, ale co se naučím, tak stejně z 75% zapomenu. Nejde o to, že by mi chyběla motivace - chci se to naučit, abych měl pokoj, ale stejně mi to jaksi nevychází. Proto se chci zeptat - nemáte někdo zkušenosti s jistými ,,podpůrnými léky k učení? Kamarádka kdysi používala Geratam a říkala, že se lépe naučila, jen pak byla taková akčnější. Máte s tím někdo zkušenosti? Zas si nechci v mladém věku ničit mozek... Děkuji předem za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.09.13 12:59

Já bych spíš změnila způsob učení, nevím, jakse učíš, ale třeba někomu jen čtení nepomáhá a nepamatuje si skoro nic. Zkus to jinak - psát, dělat si výpisky, podtrhávat a zvýrazňovat si důležité.

S léky ti neporadám, k tomu mám odpor.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.09.13 13:08
avatar

záleží na tom, co se učíte. Jsou disciplíny, které se nedají našprtat. Například programování.

Jestli se učíte nějakou technickou vědu, pak musíte dobře porozumět, o čem věc je. Jakmile dobře porozumíte základu, zbytek přijde sám.

Na podpůrné léky raději zapomeňte.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 15.09.13 14:21
avatar

Ani já bych nedoporučovala léky. Ale přemýšlím nad tím, že by mohla pomoci spíše změna motivace.

Chtít něco umět, by mohlo přinést lepší výsledky, než učení "abych měl pokoj".

Ohodnoceno: 1x
 
Od: davidp*
Datum: 15.09.13 16:12

Milý catgute,

nepotřebuješ léky, ale nové informace musíš ukládat "kvalitněji" tzn. spojovat si nové znalosti se starými, hledat v nových informacích logické vazby, snížit objem nových informací před zopakováním (tj. zmenšit objem novinek) a teprve pak pokračovat, vytvářet si vazby mezi novými informacemi a realitou nebo zkušenostmi apod. .

Nejde si jen něco přečist. Nové informace si lépe zapamatuješ, pokud s nimi budeš pracovat víc do hloubky.

David

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ivulenka*
Datum: 15.09.13 17:01

Zdravím. Opravdu stojíte o to, dělat tu práci, pro kterou studujete? Rozumějte: třeba chcete dělat ve skutečnosti něco úplně jiného, ale školu jste taky volil "ať mám klid", podlehl něčímu tlaku a ve skutečnosti Vás tu vůbec nebude bavit a stejně přejdete jinam. Brala bych to jako signál Vaší duše, že Vás volá jinam. Nevím, ale po přečtení dotazu mě to napadlo. Ať tak či onak, přeji mnoho štěstí , Ivča

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.