Lékařskou fakultu

Od: Datum: 14.09.13 13:53 odpovědí: 5 změna: 16.09.13 08:23

Dobrý den, chci se zeptat: moje kamarádka dokončila střední pedagogickou školu a zistila, že to není pro ni a chce se věnovat medicíně, akorát neví, zda je na tu školu připravená. Neznáte náhodou někoho, kdo už to zkusil a vyšlomu to nebo co by jste doporučovali vy? Myslím jít znovu na střední školu nebo nějaké kurzy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.13 15:11

Dostat se na lékařskou fakultu je těžké i z gymnázia, ze zdravky ještě víc (což někomu příjde divné). Podívejte se na to, z čeho jsou přijímačky - biologie, chemie, fyzika. Pokud tohle měla jen v prvním ročníku, tak určitě nemá šanci uspět. Něco určitě může získat samostudiem a potom asi kurzy - nějaké vysvětlení, příklady, procvičení apod., zeptat se na úvod (před platbou) jaké se vyžadují vstupní znalosti, ať to nejsou vyhozené peníze.

Jít na sžední (gymnázium), studovat ji 4 roky je poměrně velká ztráta času. Teď jí je si 18 nebo 19 let, až dokončí střední bude jí 24 nebo 25 let, studovat může do 26 let zdarma a potom platí nemalé školné. Studium medicíny může být až 6 let (záleží na oboru), takže může dokončit školu ve 30 letech a studium není vše, v některých případech je třeba aprobace. Školu tedy dokončí poměrně pozdě, bude si celou dobu připadat stará (ostatní budou asi o 4 roky mladší), případně o 3 pokud napoprvé neuspěli a šli to zkusit znovu), v době, kdy ostatní už budou pracovat (ti co skončéí po SŠ už dávno, ti co půjdou na VŠ hned už taky), mít případně rodinu, vlastní bydlení a finance - tohle může být docela problém a demotivovat (nechci to nazvat závistí spolužákům).

A to jsme mluvila o případě, že se dostane. Ony šance dostat se jsou malé, požadavky vysoké (narozdíl od jiných fakult neberou všechny a půlku vyhodí po 1. semestru, protože studium LF je finančně náročné - tím teď nemyšleno z kapsy studenta/jeho rodičů)

Přeji hodně štěstí i když šance se tam dostat budou hodně malé.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.09.13 18:09
avatar

Jančo, jak si představujete vyhazování studentů kvůli vysokým nákladům na studium?

Jako loterii, nebo si střihnou, a ti, kdo vyhrají, budou moci pokračovat ve studiu?

Je to jinak: škola ukončí studium těm studentům, kteří neuspějí u zkoušek (nesplní předpoklady k dalšímu studiu).

doplněno 14.09.13 22:09:

OK. A omlouvám se, že jsem nedokázala odolat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.13 18:20

Oups, napsala jsem to asi nevhodně.

Bylo to myšleno, že přijímačky jsou postavené tak, aby přijaly jen studenty, kteří na to mají, nikoliv všechny, jako to bývá na jiných fakultách, kde naberou poměrně velké množství studentů a z těch potom na základě neúspěchu u zkoušek velkou část vyhodí.

OK?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.09.13 15:34
avatar

Na výšce nám už ve druháku řekli, že nás 80% vyletí, protože podle osnov nebo nařízení či něčeho podobného mohou ke státnicím poslat jen určitý počet studentů. V prváku nás bylo 120 (naberou,a by škola dostala od státu peníze), ve třeťáku asi 32.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.13 08:23
avatar

Myslím si, že jediným schůdkem k medicíně je gymnásium /všeobecná příprava na vysokou školu/, případně ta zdrávka. Z pedáku, kde se studentky učí zacházet s dětičkami, zaujmout a pobavit je, zpívat, cvičit, tančit, číst pohádky a hrát divadlo, asi cesta na medicínu není. Pedák je pěkná škola pro ta děvčata, co se tím chtějí v budoucnu zabývat a živit, ale pro medicínu je tam velice málo informací. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.