Dopočítání úhlů

Od: Datum: 14.09.13 12:53 odpovědí: 4 změna: 14.09.13 14:59

Ahoj, prosím o radu jaký postup (polopatisticky zvolit u tohoto příkladu Ve škole tomu moc nerozumím Snažím se počítat něco mi jde něco ne.

1.jsou známy strany a=6cm,b=3com,B(uhel beta)=30°

jak dopočítat zbylé 2 uhly, a stranu C pomocí sínový a kosínový věty?

2. jsou dány strany a=2cm,b=3cm, a strana C=4 cm

Jak dopočítat vyšechny tři uhly? pomocí sínový a kosínový věty?

3. jsou dány strany a=7cm,b=8cm, a strana C=9 cm

Jak zjistím nejmenší velikost úhlu.

Díky. Prosím polopatisticky vubec si stím nevím rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.09.13 13:26

Sinová věta je vzorec, není to nic těžkého. Prostě vezmeš, co máš (3 údaje) a pomocí nich dopočítáš čtvrtý. Nevím, co se na tom dá nechápat, promiň, Kdyžtak se zeptej konkrétněji.

Když máš dva úhly třetí můžeš dopočítat jako zbytek do 180°. Jen si dej pozor na Pythagorovu větu, platí jen v pravúhlém trojúhelníku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.09.13 14:06

no a jak mám třeva spočítat uhel alfa

b/sinB(beta) = a/sin (alfa)

nevím jak si vyjádřit vzorec

jsem mytematický antitalent

Datum: 14.09.13 14:59

Je to vyjádření neznámé ze vzorce. Vyjádříte sin alfa (vynásobením rovnice sin alfa) a pak osamostatníte sin alfa na jedné straně a zjistíte hodnotu sin alfa

K výpočtu úhlu je pak třeba funkce arcsin nebo sin "na mínus 1" ja bývá na kalkulačkách, zadáte vypočítanou hodnotu sin alfa a máte výsledek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.09.13 14:52
avatar

Jako hnidopich bychpoznamenal, že Pythagorova věta platí vždy. Ona totiž má podobuůje-li trojúhelník pravoúhlý,pak platí její tvrzení". Není-li pravoúhlý, o jejím tvrzení to nevypovídá nic. Ve skutečnosti to tvrzení neplatí (to jste měl na mysli), ale platnost Pythagorovy věty jako takové tím není nijak dotčena.

jinak konkrétně k tomuto příkladu, k číslu 1, aspoň hint: Tam znám dvě strany a úhel proti jedné z nich. Tak začnu výpočtem toho úhlu proti druhé ze známých stran (co v tomto případě praví sinová veta o poměru sínú těchto úhlů?). Následně dopočítáme třetí úhel, jak radí zvidavajanca, a pomocí jeho kosínu i třetí strana.

Na druhou stranu zrovna u tohohle příkladu je uvedenáý postup jak střílení na vrabce z kanónu. Na první pohled je přeci patrno, že zbylé úhly jsou 60° a 90° a zbylou stranu zjistíme třeba z Pythagorovy věty, aniž bych v životě slyšel slova sinus, kosínus.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.