Chtěla bych na učitelku ve školce

Od: Datum: 13.09.13 04:48 odpovědí: 8 změna: 13.09.13 17:41

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, jestli mám na učitelku ve škole, když mám na základce 3 a bohužel i jednu 4.. Nebo jak moc je těžká pedagogická.. strašně bych se chtěla stát učitelkou v MŠ ale nevím, jestli na to mám.. prosím, poraďte..


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.09.13 07:06
avatar

Na střední pedagogickou školu je docela nával, takže s těmi známkami, které máš, to asi nepůjde. Jinak musíš hrát na hudební nástroj a být tělesně docela zdatná. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vlasatec*
Datum: 13.09.13 07:57
Záleží na jakou obecně je málo dětí, takže dostat by se mohla, horší bude se udržet. Ale při řádné motivaci a píli jde všechno.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 07:59
avatar

Nevím, co na tom učitelství lidi láká. Radějí si zvol užitečnější povolání. Učtele stejně nemá nikdo rád.

babkazov : Hudební nástroj, být tělesně zdatná... myslíš tím hudební a tělesnou výchovu?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.09.13 10:36
avatar

Petře, Jaga byla detailnější. Je to přesně tak, jak to napsala. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.13 08:16
avatar

Na pedák jsme dělaly nejprve talentové zkoušky. Byly o 14 dní dřív, než ty normální, na těch talentovkách nás probrali a ke zkouškám z ČJ, matematiky a všeobecné informovanosti pak pozvali už jen ty vybrané. Talentovky: z HV: zpěv vybrané lidové písně s doprovodem a bez doprovodu, intonace podle klavíru, hra na hudební nástroj. Musíš umět aspoń na jeden /klavír, flétna nebo kytara/, na škole se člověk naučí na další. TV: zacvičit předem nám ukázanou sestavu: kotouly vpřed i vzad, hvězdy, stojka... Která byla nepohyblivá ci baculka, neměla šanci. VV - kresba nádoby /baňatého džbánu/ uhlem. K tomu přečíst známou pohádku tak, jako bys ji četla dětem - měnit hlas, aby to prostě zaujalo...Zvládla jsem to, pak následovaly zkoušky běžné na ostatních školách. Ale musím Ti po pravdě napsat, že já jsem měla jen asi 3 - 4 dvojky. Děvčata s trojkami, natož čtyřkami, se nedostaly. Zájem o školu je značný a oni si opravdu mohou vybrat. S Tvými výsledky bys asi měla popřemýšlet o nějakém učebním oboru, který by tě bavil. Tvé výsledky opravdu na pedák nejsou. Jak bys mohla chtít něčemu učit děti, když sama sotva prolézáš už na základce? Jaga.

doplněno 13.09.13 08:18:

Pokud je před Tebou ještě devítka a opravdu moc bys to chtěla zkusit, obuj se do učení a to tak moc, abys o pololetí z těch trojek měla dvojky a z té čtyřky aspoň trojku. A uvidíš. Ale nic nejde samo, pokud to chceš, musíš pro to opravdu něco udělat.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 13.09.13 11:41
avatar

Na známkách moc nezáleží. Mohou pomoci nějakými body při přijímačkách, ale pokud jsi šikovná na češtinu, tělocvik, hudebku a výtvarku (aspoň dvě z výchov jsou důležité), tak si poradíš i bez nich.

Sama jsem měla čtyřku z matiky, protože jí prostě nerozumím, a tím pádem neměla za prospěch ani jeden bod. Dostala jsem však plný počet za češtinu, hudebku a tělocvik, takže jsem byla v první desítce přijatých.

doplněno 13.09.13 11:47:

Nenech se odradit. Škola je sice stále výběrová, ale už to není tak přísné, jak píše Jaga. Na pajdák se mnou chodily dvě tlustější holky, samozřejmě tělocvik nic moc, ale zase excelovaly v něčem jiném (jedna "šprtka", druhá na hudebku a výtvarku). Takže není pravda, že kdo byl baculatý, nedostal se. Byly i holky, co neuměly na žádný nástroj - naučily se. Makaly celé čtyři roky, měly různá doučování a samozřejmě na koncert to nebylo, ale dětské písničky a lehké skladby se opravdu dají naučit. Přijímačky z matematiky jsme vůbec neměli. Čeština a všeobecný přehled.

Jestli na pajdák moc chceš, byla by škoda to předem vzdát. Rozhdně lepší průměrný student, kterého škola baví, než super učeň, který se na oboru trápí.

doplněno 15.09.13 15:31:

Na takové povýšené kecy si člověk musí zvyknout::)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: ingdezogondolan*
Datum: 13.09.13 17:41

Tak on pajdák je vyhlášený tím, že na něj chodí lidé, kteří by neobstáli jinde. To není třeba zas tak moc upřesňovat. :D, :-D

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.09.13 15:45

O známky až tak nejde (pokud nejsou kritériem pro přijetí). Důležité je si uvědomit, že jedna věc je na tu školu se dostat a druhá, udržet se tam a úspěště ji ukončit.

Podívej se, jaké podmínky přijetí má škola na kterou bys chtěla (pravděpodobně nějaká v tvém okolí). Podmínkou přijetí není jen prospěch, ale také "talent" - jak už uvedla babajaga

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.