Dokončení maturity

Od: Datum: 12.09.13 19:17 odpovědí: 18 změna: 02.05.14 20:10
Dobrý den,
mám otázku. Studovala jsem OA a řádně a úspěšně jsem ukončila všechny 4. ročníky. Problém je v tom, že bez maturity. Maturitu jsem neudělala na všechny 3 pokusy a to z předmětu matematika. Prosím poraďte, je možné nastoupit do 4. ročníku do jakékoliv SŠ a maturitu dodělat na novo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 12.09.13 19:24

V každém případě se běžte osobně domluvit a podejte si písemnou žádost. Sice nevěřím, že Vás vemou do 4 ročníku, ale možná do 3 nebo 2 ročníku, ale za pokus to stojí. - pt

Ohodnoceno: 0x

Od: jane92
Datum: 12.09.13 22:52

Myslíte, že kdybych zažádala opět na OA, že by mě do posledního ročníku nevzali? (Když už tu školu vlastně vystudovanou mám)?

Od: oiver
Datum: 04.10.13 13:38

V případě, že žák neuspěje ani v druhém opravném termínu, může ředitele školy žádat o přijetí ke vzdělávání na střední škole. Ředitel může žáka dle §63 zákona 561/2004 Sb., v platném znění, přijmout i do vyššího ročníku středního vzdělávání, ale rozhodnutí, zda žáka ke studiu přijme a zda do vyššího než prvního ročníku, je plně v jeho kompetenci. S novým studiem na střední škole získá žák možnost se znovu přihlásit k maturitní zkoušce v řádném a dvou opravných termínech. Úspěšně složené dílčí části z předchozí neúspěšně konané maturitní zkoušky se žákovi nezapočítávají ani neuznávají, maturitní zkoušku skládá v plném rozsahu zvoleného portfolia.

Žák může nastoupit střední vzdělávání ve stejném oboru na stejné škole nejdříve rok od ukončení posledního ročníku předchozího střední vzdělávání. Jiný obor na stejné či jiné škole můžete, po dohodě s ředitelem školy, začít studovat standardně po přijetí ke studiu bez omezení. O možnosti studovat střední školu dálkově se prosím informujte o ředitele školy.

S pozdravem

Radek Opleštil

CERMAT

Od: ingdezogondolan*
Datum: 12.09.13 21:07

OA je hodně, obvolejte nebo obmailujte je a požádejte o přijetí do posledního ročníku. A zvolte jiný maturitní předmět, nebo je matika povinná?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.09.13 22:50

Co zatím vím, matika povinná není. Každopádně bych z ní už nematurovala. Děkuji tedy za radu a snad se tak stane a příjmou mě. :)

Datum: 12.09.13 23:12

Není to k tématu, ale proč jste si matiku vybrala? Student přece ví, jestli mu předmět jde nebo ne, případně co čekat od učitele.

Datum: 13.09.13 06:54

Protože s matikou jsem problémy nikdy neměla. Vždycky mi to uteklo o jeden či dva body a odvolání mi neprošlo. Nevím kde sem dělala chybu. Nervy asi dokáží hodně..

Datum: 13.09.13 15:59

Trošku OT: Nikdy jste neměla problém s matematikou a státní matematiku, která je na opravdu nízké úrovni jste nedala? Tak to musí být u vás na škole žalostně nízká úroveň výuky matematiky.

Datum: 13.09.13 19:17

Dala sem si těžší úroveň...tak možná proto!

Datum: 13.09.13 19:19

A mimochodem neřeším tu, proč sem tu maturitu neudělala, to každému může být jedno, ale jaké příležitosti ještě mám.

Od: 22666
Datum: 02.05.14 20:08

Je to těžké rozhodnout se, pokud vám nejde ani Aj ani matematika

Od: luciiik
Datum: 12.09.13 23:03

Zrovna dnes jsme se o tomhle bavili s třídní na gymplu. Ta říkala, že pokud maturitu neuděláme ani na třetí pokus, musíme opakovat všechny čtyři roky...Myslím, že ale záleží na domluvě s ředitelem školy, popř. s vyučujícími. Jak tady už bylo zmíněno, za pokus určitě stojí kontaktovat školy a pokusit se domluvit.. :)

Datum: 12.09.13 23:11

Bud je vaše učitelka blázen, nebo mystifikuješ. Domlouvat se bude jenom s ředitelem, že by zašla za tělocvikářem, jestli ji umožní nastoupit?

Od: luciiik
Datum: 12.09.13 23:16

To, že absolutně nechápeš jak jsem to myslela není můj problém. Učitelka učí i na fakultě v Brně, takže pochybuji že je blázen.

Datum: 13.09.13 00:09

To je co za logiku?

Od: hop®
Datum: 12.09.13 23:20

Dnes je ve školství docela slušný nepořádek, ten výraz který bych chtěl použít by neprošel cenzurou.
Myslím, že fundovanou odpověď dostanete pouze přímým dotazem v sekretariátu konkrétní SŠ, kam byste chtěla přestoupit. Obecně to asi možné je, ale jak říkám, podobné podmínky pro příjem uchazečů o studium dnes nejsou jednotné...

Datum: 13.09.13 07:00

Výborně, každopádně to zkusím.:)

Od: 22666
Datum: 02.05.14 20:10

Mohu vědět jak jste dopadla?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.