Stredni dalkove - podnikani u jake skoly?

Od: Datum: 11.09.13 09:25 odpovědí: 7 změna: 12.09.13 08:37

Ahoj,

potrebuju radu, i povzbudit.

Premyslim o dalkovem studiu, mam potrebu si dodelat alespon maturitu.

Myslim, ze jsem byla vzdy schopna, ucnak (prodavacka) mi sel hladce, nahlasila jsem se tam, protoze sla polovina tridy, uprimne v te dobe jsem si jeste uzivala detstvi a neveldela a ni nechtela vedet co bude dal, vse mela na haku, ale byla jsem samizrejme nejchytrejsi, jak to v tom veku byva.

Po skole jsem zkousela vojenskou, ale neotevreli ji pro uast, no uplne mimo jsem byla, pak jsem si delala uetnbictvi s certifikatem. Po roce od ucnaku jsem odcestovala do UK, tam bez reci se slusne vypracovala, posledni prace - mela jsem restauraci v pronajmu. Po 5 letech v UK jsem byla 1rok (CZ, SK, De) , pak 2,5roku ve Finsku- tam jsem byla v kanccelari pro jednu nemeckou firmu, na vystavbe elektrarny, to me hrozne bavilo. Prave ke kancelarske praci hci smerovat.

A ted jsem na materske v Nemecku a chystame se vratit do Cr a postavit.

Ja mam obavy co po materske.. premyslim tedy nad dodelanim maturity, chtela bych se vazne praovat v kanccelari, na urade, prace s papirama, dokumentama, verejna sprava, problematika lidi me hodne naplnuje, ale bez skoly to v Cr asi nepujde.?

Mam moznost se prihlasit na skolu Danae, podnikani 2 lete studium formou elearningu, dalkove, jenze nevim, zda pri materske na to budu stacit, snazime se o dalsi a pred nami je stehovani. Skola stoji nehorazny penize 36000/r, udavaji slevu na prvni rok 26000Kc

Vim ze pokud se do toho pustim, musim zabrat, nemame tu rodinu kolem, ktera by hlidala. Ted sjem se nahlasila na nemcinu kazdy den 3h, je to na par mesiu, pak bych mela off, ale..

Nebo jsem nalsa ruzne kurzy, taaky neco stoji, ale neni to maturita. Proskoleni na sekretarku, je to par hodin asi 100h a stoji 15000. Do toho bych sla radeji, nejsou to 2 roky, ale neni to maturita ze?

Nebo verejnospravni skoleni, rocni, jenze to je za 100 000. To jsou nehorazny palky a ja musim vymyslet co dal, jinak me trefi, vratit cas zpet nejde a strasne me to mrzi, ale co uz, udelam aspon neco ted.

Nemate jeste nekdo jinou alternativu?

V dnesni dobe si kupuje tituly kde kdo a za mensi peniz nez stoji cela skola. To je v haji, klidne bych do toho sla taky, ale obyc cloveku se to urcite nepodari. Nemam kontakty. Krom toho mela bych strach.

Budu rada, kdyz apson takhle se vypisu a nekdo me treba nakopne. ;)

Diky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: gridinfo*
Datum: 11.09.13 09:38

ahoj, na praci ve statni sprave se vykaslete. A ve firmach jsou dulezite schopnosti.

Ohodnoceno: 2x

Od: olivie82*
Datum: 11.09.13 09:46

na statni spravu stejne nemam, ta se studuje na vejsce, kazddy rika, delej to, venuj se tomu co by te bavilo.

Kdyz vnitrne vim, ze me bavi vyplnovat formulare, prace na pc, starat se o lidskou problematiku, o zamestnance, proste kancelarska prace. Rikam si v cizine to slo, proc ne v Cr. jenze vsude v Cr. pozaduji vzdelani. Pravdepodobne si projdu nejakyma kurzama na skolu jsem uz dost pohodlna 10roku jsem se poradne neucila. Vim ze spoustu lidi si dela skolu dalkove, trochu z toho mam strach.

Od: ingdezogondolan*
Datum: 11.09.13 13:48

Nějak nechápu, v cizině Vás zaměstnali jen tak od pohledu v kanceláři?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.09.13 15:25

nejake zkusenosti mam ( prave z UK) a ono vazne hlavne zalezi na zkusenostech, reci a je znamo, ze pokud jsou zkusenosti a snaha a kdyz clovek hleda mezi tim, co by chtel, najde. Jen v Cr se vsude pise dosazene vzdelani.

A jsem z Cr uz nejakou dobu 10roku a popravde mam z toho strach, kazdej mi rika at se nevracim, ale nas to tam tahne.

Uvidime. proste si dodelam asi par kurzu. Zrovna jsem na jeden dobrej zda se narazila.

Datum: 11.09.13 20:32

Máte-li výuční list z tříletého učebního oboru, doporučila bych tříleté dálkové studium na soukromé střední škole, (seženete i pod 20.000 Kč ročně).

Jednou týdně byste měla celé odpoledne přednášky a konzultace, tzn., že byste na učení nebyla úplně sama, i když převaha by samozřejmě byla na Vás.

Další možností by bylo navštěvovat nástavbu na té škole, kde jste se vyučila. Zkuste napsat řediteli školy a informovat se o možnostech dalšího studia. Tato cesta by pravděpodovbně vyšla nejlevněji.

___ Jako poslední mne napadá možnost využít certifikátu z účetnictví a založit na něm podnikání jako účetní (plus případně daňový poradce). Po těch je poptávka stále, o práci byste myslím neměla nouzi.

Za živnostenské oprávnění byste zplatila 1.000 Kč a maturitu byste mohla pustit z hlavy.

Od: pt®
Datum: 11.09.13 20:42

I když máte praxi v obchodě, jako prodavačka, tak na účetnictnictví je lépe, když si opravdu doděláte maturitu. Na střední škole se o účetnictví dost dovíte a naučíte se orientovat, kam sáhnout pro informace a budete také řešit příklady, s kterými byste mohla přijít v praxi do konfliktu. Nevěřím, že byste dostala ŽL na účetnictví bez maturity, možná by se za Vás mohl někdo zaručit. Já doporučuji přihlásit se na SŠ dálkově a zažádat o individuální plán studia a pak už se musíte "šrotit" sama, přijela byste vždy jen ke zkouškám. Na mateřské byste to měla zvládnout v pohodě. Držím palečky. - pt

Datum: 12.09.13 08:37

Dekuji za rady,

jeste nejsem uplne rozhodnuta.

Nasla jsem si proskolovani sekretarek, nejake skoleni a kurzy. Ucetnictvim jserm se dal nezabyvala, protoze ze zahranici to proste neslo. Zijeme momentalne v Nemecku a tak dojizdet kazdy tyden do skoly nezvladam, popripade dojizdet na zkousky. Ma situace je momentalne do listopadu denne chodim na nemcinu 3h denne. Do pristiho roku jsme urcite jeste v Nemecku, to se rozhodne behem nekolika tydnu. POpripade budu pobyvat v u rodicu, tam by studovat slo a jezdit za pritelem do Fi. Je to hrozne vsechno rozhozene. Chceme zacit stavet v Cr. jenze nez se vse ustali, chvili to potrva a predstava studia takhle. Nekolik lidi me odradilo, ze studovat ted po 10 letech je narocne. Aasi je to pravda, jsem spis lajdak, ale kdyz uz byhse do neeho pustila, musela byh samostudiem.

Dekuji za nazory.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.