Referát ze zeměpisu o ČR - témata

Od: Datum: 09.09.13 19:18 odpovědí: 6 změna: 11.09.13 16:30

Dostali jsme zadáí na refrát ze zeměpisu o České republice. Libovolný výběr. já si představuji něco jako, že např. v Ostavě atd je hodně kouře a dýmu a je jako černý město nebo něco takového, ale nevim jak to pojmenovat. Uvítám i jiné nápady - mělo by to odpovídat základní škole. Oředstavuji si něco originálního... Děkuji za všechno pomoc!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: miserable*
Datum: 09.09.13 19:26

Hmm.. Já se teda vždy soustředila na přírodu. Referát o národních parcích, nejvíce jsem milovala České Švýcarsko. No ale jestli chceš to, co si napsal/a co třeba téma Smog v České Republice. Konkrétněji se můžeš zaměřit na Ostravsko. Důvody proč je tam smog, co se tam těží, jaké jsou stupně smogu, kdy je to nepezpečné.. Já volná témata nikdy neměla v lásce :D Vždycky jsem raději dělala referát na předem dané téma.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: ben®
Datum: 09.09.13 19:44
avatar

Dobrý den, docela vděčné téma je Praha a její památky. Můžete to udělat jako procházku Prahou a určitě si umíte najít na internetu podrobnosti o pražských památkách. Zdravím!

doplněno 09.09.13 19:46:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%A1lovsk%C3%A1_cesta

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 09.09.13 22:04
avatar

Navazu na bena (benu?).

Pokud originalni, tak bych ale volil neco jineho nez Prahu. Nejake male mene zname mestecko, na ktere si jen tak nekdo hned nevzpomene.

Kde se nachazi, co je zajimaveho kolem (z hlediska zemepisu, tedy reky, kopce, co se tam pestuje...), proc lezi tam kde lezi (nejaka obchodni cesta v minulosti treba, strategicke misto, tezba...), zminit samozrejme do jakeho okresu a kraje spada, dal treba kolik je tam rocnich srazek, zkratka vsechno, co se da zahrnout do ramce hodiny zemepisu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 09.09.13 23:08

Nejsem si jistá, jestli smog a životní prostředí (popř ekologie) obecně je zrovna tématem pro zeměpis.

Sama od sebe bych šla např. do památek UNESCO v naší republice.

O jak dlouhý referát se má jednat?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 10.09.13 08:57

Naše země je velká a velmi různorodá, dá se referovat o mnoha tématech. Zkuste například přednést referát o vaší oblíbené krajině, kterou dobře znáte, nebo se vám tam líbí. Podnebí, teploty v létě a zimě, srážky, hory, řeky nebo i jen mísní potoky, prameny vod, zemědělství, co se v této krajině pěstuje, co se tam daří, jaké jsou tam výskyty zvěře, druhy lesů (jehličnaté, listnaté, smíšené), zajímavé krajinotvorné prvky - význačný kopec, strom, úvozové cesty s šípkovými nebo lískovými keři, obyvatelstvo - hustota obyvatelstva, jejich zaměstnání, národnost, doprava - železnice, silnice, atd., místní výroba, atd. atd... je to jen snůška nápadů, popusťte uzdu své vlastní fantazii. Nemusí psát román, stačí stručná fakta a spojit do vět tak, aby vznikl zajímavý referát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: narf
Datum: 11.09.13 16:30

České řeky (máme na Moravě rozvodí)

České hory

Rezervace Pálava

Beskydy s výskytem vlka, rysa atd.

Kraje kde se daří vínu - vinice

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.