E.M.Remarque výběr knih

Od: Datum: 08.09.13 21:00 odpovědí: 6 změna: 09.09.13 12:13

Jaké dvě knihy jsou ideální na seznámení s autorem E.M.Remarque? Přemýšlel jsem nad Na západní frontě klid a Tři kamarádi, ale nečetl jsem je tak to neumím posoudit.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 08.09.13 21:17

Klidne tyhle 2 Vami vybrane.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.09.13 21:40
avatar

Tři kamarády doporučuji v každém případ+ě. Taky to není čistě optimistické knížka jsou tam tragická místa. ale je to moc pškné.

Z ostatních nevím, kterou bych preferoval. Ony jsou dobré všechny, ovšem ani jedna není právě humoristická.

doplněno 08.09.13 22:32:

Ještě tu postrádám Vítězný oblouk, v odpovědích.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.09.13 21:49
avatar

Ty co jste zmínil jsou moje nejmilejší, četla jsem je mnohokrát, pak ještě NEBE NEZNÁ VYVOLENÝCH a ČERNÝ OBELISK.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.09.13 22:28
avatar

Zdravím, já bych vybrala Tři kamarády a Nebe nezná vyvolených. Na západní frontě klid byla pro mne ze všech knih od Remarquea nejvíc depresivní ...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.09.13 23:44
avatar

Kterékoliv dv ě Vám přijdou do ruky. Já mám nejradši Vítězný oblouk, Noc v Lisabonu a Černý obelisk. Hlavně neudělejte tu chybu, že byste si po prvních dvou chtěl přečíst všechny najednou.

Chce to trochu odstup.

doplněno 09.09.13 12:56:

Jiskru života mám také moc ráda (vlastně všechny jeho knihy), ale nedoporučila bych ji pro seznámení s Remarquem (přijde mi depresiví, mohla by někoho odradit od další četby).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.09.13 12:13
avatar

Jsem milovicí knih E. M. Remarquea. Ano, mezi ty úplně nejznámější patří jistě Tři kamarádi. Pak mám ráda Vítězný oblouk, a nikdo nezmínil dílo Jiskra života. Celý děj se odehrává na sklonku 2. světové války v koncentračním táboře Mellern. Prolínají se zde životy mnoha vězňů, jejich radosti i trápení, vzpomínky, touha přežít tu hrůzu. Nejsem nijak měkká, ale tuto knihu jsem probrečela. Je psána velice mistrně, je zde ale řada drastických scén. Jinak Remarque má v mnoha románech krásnou hrdinku, která nakonec zemře /a většinou na tuberu/. Jeho poslední tvorba /třeba Dálnice na severu nebo Stíny v ráji/ už mě tolik neoslovily, jako jeho válečná či meziválečná literatura. Já bych byla pro Tři kamarády a Jiskru života. Ale až přečtete, jistě se už drápkem zachytíte a budete chtít číst i další. Na západní frontě klid, Miluj bližního svého, Černý obelisk, Čas žít, čas umírat či Nebe nezná vyvolených - i to jsou knihy, o kterých budete pak dlouho přemýšlet. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.