Sledoval mě chlap

Od: Datum: 06.09.13 01:08 odpovědí: 23 změna: 09.09.13 23:56
Dobrý den, moc prosím o radu, nejlépe od policajta :( dneska jsem šla s kámoš kou ze skoly a do autobusu nastoupil takovej divnej chlap co na nás celou cestu Koukal. Pak jsem sama vystoupila a on taky. Když jsem šla ze zastávky domu šel za mnou a pak jsem potkala sousedku a zacala si s ni povídat on zastavil metr ode mě a Koukal se do mobilu. Když jsme si se sousedkou dopovidali šla jsem dal a on uklidnil mobil a šel za mnou. Pak kolem nás šli nejaký lidi tak jsem rychle běžela domu a nevidel naštěstí kde bydlím. Jsem si z 90% jista ze mě sledoval. Co mám dělat? Teď se hrozne bojím jít zítra do skoly a jsem v neuvěřitelným stresu. Je tu někdo policajt? Co mám dělat? Moc prosím o pomoc *plac*
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: rnk*
Datum: 06.09.13 01:46

Kolik ti je let?

Ohodnoceno: 0x

Od: hh
Datum: 06.09.13 07:01
13
Od: vlasatec*
Datum: 06.09.13 05:34
Za žádnou cenu nechod domů sama a když tě bude znova sledovat nenápadně zavolej na policií, nebo když někoho potkáš tak mu to řekni, že tě ten pán sleduje.

Datum: 06.09.13 06:54

I když asi bude nutno očekávat histerickou reakci, tak bych to hlavně řekl rodičům. Možná by bylo fajn, kdyby tě mohli na pár dní vozit do/ze školy autem, pokud je to možné.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 06.09.13 07:01

1/ o tomto máš informovat hlavně rodiče

2/ kde bydlíš? Je rozdíl, zda Tě sleduje někde na vesnici a třeba jdeš sama polní cestou, nebo v centru Prahy. On Tě mohl sledovat nebo to taky byla jen náhoda. Víš kolikrát jdu za někým, a on nebo ona začne najedou být nervozní, začne se otáčet, a asi má stejné pocity jako Ty. Tak když si toho všimnu tak přejdu, aby si to nemyslel. V každém případě to není věc, kterou máš hodit za hlavu. Dej si na to dobrý pozor i následující dny. policie kvůli tomu za Tebou určitě nepojede. V dnešní době je talky možnost ho nenápadně vyfotit mobilem a odeslat MMS s poznámkou že mě sleduje tento muž, třeba rodičům. Jinak pokud máš pocit že tě sleduje, stačilo se otočit a jít zpět, jako žes něco zapoměla a jít třeba do obchodu. Se sousedkou si nemáš povídat , ale říct ji, že máš pocit, že Tě ten můž sleduje, a třeba ji požádat, zda bys u ní mohla pár desítek minut počkat atd, atd, atd

doplněno 06.09.13 07:14:

V jakém městě bydlíš? Nemusíš psát ( nechceš li ) přesně jak se jmenuje, pokud se jedná o malinké městečko nebo vesnici. Pokud jde o město nad 50-100.000 obyvatel je víc možností. Jde taky o to zda to je v centru, nebo na nějakém kraji města. V každém případě je potřeba si dávat pozor, nebo změnit trasu k nejbližší policii

Ohodnoceno: 4x

Od: xoxo
Datum: 06.09.13 13:06

Vždy si říkám, co je to za lidi, co nedokážou jít po ulici tak, aby to neobtěžovalo druhé a ti musí koukat, co je ten člověk zač.

Datum: 06.09.13 07:39

Tohle musíš co nejdříve říci rodičům. Může to být úchyl, ale může to být někdo z rodiny, černá ovce. Tohle musí řešit rodiče. *hej* A kdyby měli náááhodou nějaké řeči jakože sranda, tak jim řekni, že se bojíš a že když bude něco důležitého, už jim nikdy nic neřekneš.

Od: xixi*
Datum: 06.09.13 09:16

Ještě doplním, pokud by tě ještě někdy sledoval, nechoď domů, ale jdi do nějakého obchodu a tam buď řekni obsluze, že máš pocit, že tě ten chlap sleduje, jeslti tam můžeš cvhilku počkat, nebo zavolej rodičům. Proč nechodit domů? Zaprvé zjistí kde bydlíš a příště tě nemusí sledovat, stačí si počkat. Zadruhé pokud je to třeba panelák, může za tebou vlézt do chodby, do výtahu a v domě ti už nikdo nepomůže. Zatřetí řekni o tom rodičům, zdůrazni že máš strach aby to brali vážně. Možná by nebylo od věci, aby ti rodiče pořídili pepřový sprej (a ty ho pak musíš nosit připravený v kapse ne na dně batohu).

Od: pt®
Datum: 06.09.13 12:55

Ježkovy oči, tolik hodin v noci, tobě je 13 a ještě nespíš a sedíš u PC? Co na to rodiče? Vždyť musíš být ve škole ospalá a pak vidíš v každém někoho, kdo tě sleduje. V prvé řadě máš rodiče a s těmi si o všem popovídej. - pt

doplněno 06.09.13 13:38:

"fidonet", díky...

Datum: 06.09.13 13:24

PT: za ten postřeh Ti posílam bodíky ( opravdu v 1 v noci být na PC je mazec)

Od: xixi*
Datum: 06.09.13 13:26

Třeba byla tak vystreslá že nemohla spát *nevi*

Datum: 06.09.13 14:46

@xixi má taky pravdu. Je to začarovaný kruh. *nevi*

Datum: 06.09.13 18:29

A proč myslíš, že jsem se ještě v noci ptal kolik je jí let? Bylo mi divný, že by dítě v 01:46 psalo takový zážitek. Po tolika hodinách...

doplněno 06.09.13 22:47:

Taky mi bylo divný, že i přes tu noční hodinu tam prakticky nejsou pravopisny chyby a překlepy.

Prostě myslím, že to nepsala 13 letá holka.

Od: hhhhh*
Datum: 06.09.13 18:13

Ono je totiž těžký usnout s tím že mě někdo sledoval a další den musím jet zas tím samým busem :(

Datum: 06.09.13 18:24

Nejhorší je, že to není nijak postižitelné. Pokud budu chtít, budu za kýmkoli chodit a sledovat ho a právně mi nikdo nic nemůže. Maximálně policajti zjistit totožnost.

Datum: 06.09.13 18:32

To není pravda. Je to stalking (nebezpečné pronásledování) a pár jich už za to sedí v base. A to nesledovali dítě, ale svoji přítelkyni (možná bývalou).

Taky to zneužívají manželky v rozvodovém řízení proti otcům, kteří chtějí alespoň někdy vidět své děti.

Datum: 06.09.13 18:37

Při stalkingu musíte to člověka NEBEZPEČNĚ pronásledovat. Tj. nadávat mu u toho, obtěžovat ho nějak, posílat SMS atd. Tohle opravdu stalking není.

Datum: 06.09.13 18:51

Ringo, nemáš pravdu.

§354, čl.1, d) omezuje jej v jeho obvyklém způsobu života

doplněno 06.09.13 18:53:

... samozřejmě dlouhodobě, což je relativní pojem.

doplněno 06.09.13 19:11:

Pokud já budu měnit trasu a oni taky, tak ano.

Datum: 06.09.13 19:02

Tím že za někým jdu ho neomezuju. Nijak ho tím nepoškozuju a nepřekážím. Takže když jde třeba z fabriky pravidelně a dlouhodobě několik chlapů za sebou od píchaček domů... je to stalking?

Datum: 06.09.13 22:35

Pokud některý z nich prohlásí, že se cítí ohrožen, tak se to může dostat až k soudu. A jak to posoudí soud ví jen Bůh.

Datum: 06.09.13 19:15

A co vám říká osobní svoboda? Nic, necháme toho.

Datum: 06.09.13 21:33

§ 354
Nebezpečné pronásledování
(1) Kdo jiného dlouhodobě pronásleduje tím, že

b) vyhledává jeho osobní blízkost nebo jej sleduje,
nebo

e) zneužije jeho osobních údajů za účelem získání osobního nebo jiného
kontaktu,
a toto jednání je způsobilé vzbudit v něm důvodnou obavu o jeho život
nebo zdraví nebo o život a zdraví osob jemu blízkých, bude potrestán
odnětím svobody až na jeden rok nebo zákazem činnosti.
(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři roky bude pachatel potrestán,
spáchá-li čin uvedený v odstavci 1
a) vůči dítěti nebo těhotné ženě,

V praxi stačí, když osoba prohlásí, že se cítila ohrožena.

Datum: 09.09.13 23:56

sleduje tě i dál, já si myslím, že si najde někoho jiného, snad to neni slender man

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.