Jak zapadnout do nového kolektivu na SŠ

Od: Datum: 03.09.13 17:37 odpovědí: 6 změna: 03.09.13 23:09

Ahoj jsem teď na SŠ v prváku a potřebuji pomoc. Šel jsem na střední se spolužákem. Ten ale nějak zapad víc než já a já se bavím pouze s někým. Chtěl bych se bavít víc než s pár lidma. Jsem totiž takový typ člověka který je v novém kolektivu tichý a nic neříka. Poraďte mi prosím jak se zapojit do většího kolektivu :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.09.13 17:47
avatar

Dobrý den, nevím, ale věřím, že to vyřeší čas. Chovejte se normálně a vstřícně. Zdravím!

doplněno 03.09.13 17:59:

Snad jste ve stejném věku, tak budete mít i společná témata. Nebo si něco připravte třeba o hudbě, o internetu nebo filmech. A dávejte otázky, ať se zapojíte a jen neposloucháte. Do týdne to bude fajn.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: activator
Datum: 03.09.13 17:53

Já se chovám normálně. Nevím o čem se s nimi bavit..

Od: ron*
Datum: 03.09.13 18:06

Dobrý den.

Jsi ve škole teprve dva dny, je tedy normální, že se bavíš pouze s někým.Teprve se vzájemně oťukáváte, poznáváte. Takže netlač na pilu, chovej se přirozeně, spíše naslouche,j než mluv. A časem poznáš, kdo ti sedne a kdo ne. A že si tiché povahy, to vůbec nevadí. Takových tam bude více a budete se spolu doplňovat. Mám zkušenosti, že právě ti spolužáci, kteří byli nenápadní, na první pohled uzavření, byli velice dobří kamarádi a nebyla s nimi vůbec nuda.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: checker
Datum: 03.09.13 18:14

Ahoj,

Když jsem byl před několika lety v prváku, tak se ve třídě prvních několik dní skoro vůbec nekomunikovalo nebo jen minimálně u některých, kteří se již znali. Učitelka nás neustále povzbuzovala, ať spolu komunikujeme. :D Dej tomu čas a příjde to samo. Pokud zpozoruješ, že má někdo společný zájem jak ty, zkus se připojit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: activator
Datum: 03.09.13 18:19

No tak dobře.. dám na vaše rady..:)

Datum: 03.09.13 23:09
avatar

Dva dyna jsou moc krátká doba k posouzení, jak kdo zapadne, to se pozná až časem.

V novém kolektivu býváš tichý, nebavíš se s moc lidmi, ale současně by ses chtěl bavit s více lidmi.

Myslím, že se určitá ostýchavost v nové společnosti pravděpodobně týká každého. Zpočátku se spíše rozhlížíme, sledujeme okolí, do hovoru se zapojujeme, až když nás zaujme.

Určitě máš nějaké zájmy a koníčky, o kterých toho můžeš dost vyprávět. Podle mne je pravděpodobné, že podobné zájmy budou mít i tví noví spolužáci.

Můžeš tedy začít hovor o tom, co tě baví, pravděpodbně najdeš lidi se stejnými či podobnými zájmy. Nebo se naopak můžeš dohovoru o věcech, které tě zajímají, připojit.

Myslím, že v tom nejsi sám, podobně jako ty to určitě cítí i další ...

doplněno 03.09.13 23:11:

Oprava: Dva dny ...

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.