Maturitní vysvědčení - záleží na známkách?

Od: Datum: 03.09.13 08:36 odpovědí: 6 změna: 03.09.13 14:50

Záleží na známkách na maturitním vysvědčení, když bych chtěla nějakou určitou práci? Dívá se na to zaměstnavatel? Nebo mu stačí, že mám jen maturitu a známky ho nezajímají. Nebo když si vybírá, koho přijme, porovnává známky? Nebo bere vysvědčení s dobrýma známka a s horšíma pořád jako jen maturitu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.09.13 08:38

dokud zaměstnavatel nebude chtít vidět maturitní vysvědčení, aby si potvrdil, že maturu máte, tak je to jedno. Jak tam pak uvidí nadílku udělá si o Vás obrázek. Jinak počítá se každá maturita, lepší prolézt tak tak než jí neudělat vůbec :)

Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 03.09.13 08:50

Strasne malo zamestnavatelu chce videt vlastni maturitni vysvedceni a jeste mene jich je pak overuje u te skoly, ktera ho vydala, jestli jsou platna a nejde o falzifikaty. Vetsinou se spokojeni jen se slovy zadatele o praci, ze maji maturitu.

Dokazu si predstavit, ze statni sprava a nektere rizikovejsi obory nebo obory s pozadovanou vysokou specializaci budou chtit maturitni vysvedceni videt, zvlaste u absolventu, kteri nastupuji do prvniho zamestnani. Pak uz zamestnavatele jedou podle predchozi pracovni zkusenosti zadatele v oboru.

Od: athenyzkyrosu
Datum: 03.09.13 08:53

nezáleží. Důležité je, že máš papír. Jako určitě když bude trojka z češtiny tak si asi něco řekne ale to je tak vše. Vesměs ale tyto papíry ani k řediteli nedorazí. Tohle mají na starosti jiní lidé. Praxe tě potom prověří.

Od: ron*
Datum: 03.09.13 08:54

Zaměstnavateli stačí, že máte ukončené středoškolské vzdělání, známky nesleduje.

Od: dery®
Datum: 03.09.13 12:01

Je možné, že zaměstanavatel bude chtít vidět maturitní vysvědčení jako doklad o tom, že skutečně maturitu máte, ale já osobně jsem se s tím ještě nesetkala... Po mně ho nikdy nikdo nechtěl.

Datum: 03.09.13 14:50

Jdete na pohovor, tam řeknete, že maturitu máte a víc se neřeší, prostě ji máte. Je to předpoklad k dané prac. pozici. Po nástupu do zaměstnání si zaměstnavatel většinou vyžádá maturitní vysvědčení, aby si jej okopíroval a založil do Vaši osobní složky jako doklad o dosaženém vzdělání. Někteří zaměstnavatelé při této příležitostií prověřují ve škole pravost maturitního vysvědčení nebo ho jinak zkoumají, ale pro Vás to nic neznamená, jelikož tu práci už máte. Maximálně si o Vás šéf udělá nedobrý obrázek. Ale co si budeme povídat, většinou je pro zaměstnavatele důležité, jak se dokážete během zkuš. doby zaučit a jak budete pracovat. To o Vás řekne nejvíc.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.