Kam na VŠ?

Od: Datum: 01.09.13 10:51 odpovědí: 6 změna: 01.09.13 15:44

Ahoj, letos jdu do čtvrťaku na gymplu a moje nerozhodnost mě pomalu začíná dohánět - vůbec se nemůžu rozhodnout kam dál :/ ... Hrozně mě baví jazyky (z angličtiny budu teď dělat CPE, ze španělštiny DELE a ještě umím základy italštiny) a myslím, že by byla škoda v tom nepokračovat, ale nevím jaký konkrítní obor si vybrat. Nemáte nějaký nápad prosím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.09.13 10:58
avatar

Mě prvně napadl cestovní ruch, ale možností je více.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.09.13 11:05

A co tě k tomu baví ještě?

Mě třeba napadla ekonomie.

Jazyk se hodí v každém oboru - možnost práce v zahraničí, v zahraniční firmě. Každá firma uvítá, že jejich zástupce může hovořit s klientem v jeho jazyce.

Nebo chcete dělat něco s jazykem - věnovat se přímo jemu - tak překladatelství, tlumočnictví a obory věnující se konkrétnímu jazyku (zkuste se podávat co nabízejí české univerzity - UK v Praze, MU v Brně, UPOL v Olomouci případně i jiné). Nevím odkud seš, ale je dobré si vybrat "dobrou školu".

Ohodnoceno: 2x
 
Od: imbecilobijec
Datum: 01.09.13 11:06

Vážně chcete, aby Vám cizí lidé přes net radili, jak naložit se svým vlastním životem?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qawp*
Datum: 01.09.13 15:44
Ptám se akorát lidí na jejich názory nebo nápady, neznamená to, že udělám hned první věc, co tu někdo napíše. Navíc tomu můžou někdy i víc rozumět než moji rodiče, tak proč se nezeptat?
Datum: 01.09.13 11:09
avatar

Cestovní ruch, učitelství jazyků, tlumočnictví a překladatelství? :) Zkus navštěvovat dny otevřených dveří různých univerzit, jednou za rok se koná (myslím, že v Brně) "veletrh", kde jsou informační stánky všech možných fakult. Jinak je možné navštívit i pedagogicko-psychologickou poradnu, kde se dá udělat test osobnosti a studijních předpokladů, což taky vymezí nové obzory. :) Vhodný obor určitě najdeš, dnes jetoho spousta a vybere si snad každý, jen to chce prozkoumat všechny dostupné možnosti. ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.09.13 11:22

Veletrh se jmenuje Gaudeamus a koná se v Brně i v Praze. Ale spíš to slouží k zisku propisek apod ;) Ale zase můžeš jednoduše získat brožurky fakult/škol, které tě zajímají na jednom místě. Ale určitě doporučuji i den otevřených dveří školy - uvidíš prostory, dozvíš se info o škole a oborech. Spoustu informací najdeš na webu školy/fakulty.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.