ALIVE/IYTC jako průkaz studenta?

Od: Datum: 30.08.13 14:41 odpovědí: 1 změna: 30.08.13 15:10

Zdravím,

mám od T-Mobile možnost získat kartu ALIVE (IYTC).

Popisuje ji:

ALIVE karta (IYTC neboli "International Youth Travel Card") je mezinárodní karta mládeže. Platí ve více než 126 státech světa a díky ní získáte mnoho benefitů a slev! Můžete ji využít v kinech, divadlech, na festivalech, v zimních střediscích a na mnoha dalších místech. Stačí, když splňujete věkovou hranici do 26 let (o kartu můžete zažádat i den před svými 26. narozeninami).
Pouze s T-Mobile však máte možnost získat ALIVE kartu s 50% slevou oproti běžné ceně. (150.-)

Na webu IYTC/ISIC píší:

Nemusíš studovat na to, aby sis mohl užívat studentských výhod! 
Stačí, aby ti bylo méně než 26 let.

IYTC neboli "International Youth Travel Card" je mezinárodní průkaz mládeže. Platí ve 124 zemích světa a svým držitelům přináší spoustu super benefitů a slev! S kartou IYTC máš například celoroční cestovní pojištění UNIQA od 200 Kč!

IYTC karta je určena všem, kteří jsou pořád dost mladí na to, aby si užívali života. Jedinou podmínkou pro její získání je věk (v den vystavení průkazu nepřekročí 26 let).

IYTC karta platí 12 měsíců od data jejího vystavení.

Takže podmínkou vůbec není to, že seš student, ale že ti je míně než 26 let. Naše škola vydává A5 papíry jako potvrzení o studiu, člověk si to může zmačkat do peněženky a pak podávat kus sežvýkaného papíru - dost mi to vadí. Proto bych chtěla nějakou kartičku rozumné formy. ISIC stojí 300,- a výhody mě zase až tak neuchvátily, propojení/sleva je jen u KB, kde účet nechci. Některé srovnávače účtů píší, že i u České spořitelny, ale to web ISIC ani wev ČS neuvádí - možná to tak bylo dřív. Výhody asi do výše 300,- nevyužiju (hledala jsme i zahraniční, ale nenašlo to nic zajímavého, co by se mě týkalo) + to, že by mi pak něco šlo do "plusu", jako ušetřené. Zajímavá sleva byla od Mironetu na elektroniku, ale ti to zařízli a na dotaz, zda obnoví odpověděli, že neplánují.

Máte někdo nějaké zkušenosti s ALIVE (IYTC) jako průkazem studenta? Nebo to neuzvávají a uznává se ISIC (ten je navíc známnější).

Díky za postřehy.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.08.13 15:10

S ITYCem neporadím, ale k tomu ISICu u České spořitelny - ČS jednou vyplácí příspěvek 200 Kč ročně na ISIC kartu. Aktualizace (prodloužení platnosti) ISICa přitom stojí 160 korun, takže pár kaček jsem v plusu. :)

Výhoda ISIC spočívá v tom, že kromě dokladu se používá i jako elektronická peněženka (např. do menzy, kde v hotovosti platit nelze) nebo čip ke vchodům do učeben - bez ISIC nebo speciální univerzitní karty se na naší univerzitě neobejdu, na ITYC tohle prý dát nejde (aspoň u nás). Takže záleží, co všechno od karty očekáváš, jestli jen slevy nebo má karta mít i širší upotřebení.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.