Možnost odvolání?

Od: Datum: 28.08.13 08:58 odpovědí: 7 změna: 28.08.13 18:28

Dobrý den.

Moje dcera nebyla puštěna k maturitě, včera dělala opravné zkoušky z matematiky. Zkoušející už jí to chtěl dát, jenže přišla ředitelka a řekla, že jí to nestačí. Ptám se tedy, zda by jsme se mohli ještě odvolat a nechat dceru přezkoušet někde jinde. Myslela jsem totiž, že u zkoušky bude taky někdo jiný, nezávislý. Mám pocit, že ředitelka potřebuje dorovnat chybějící počet žáků v nižším ročníku a tak se jí dcera hodí...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: buss
Datum: 28.08.13 09:05

Odpověď hledejte ve školském zákonu a dokumentech školy. Ale do komise nemá co kdo kecat.

doplněno 28.08.13 18:53:

A pokud by došlo k přezkoušní, myslím, že jde i jinou školou, jak dcera dopadne?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 28.08.13 11:20
avatar

Já bych obvolala všechny školy, už by měly fungovat, prázdniny končí a měla byste se domluvit s ředitelem školy. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.13 11:43

A to jste byli domluveni, že jí to dá? Nebo jak? A jak přišla ředitelka? Ona u zkoušky nebyla?

Jinak na odlování máte 3 dny od obdžení výsledku - vysvědčení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rodic
Datum: 28.08.13 13:11

Děkuji všem za odpovědi.

Samozřejmě, že jsme nebyli domluvani , že jí to dá...Ředitelka přišla až ke konci zkoušky. Četla jsem zákon, vím, že to je proti předpisům.

Ve škole jsem byla, ovšem nepochodila jsem. Myslím, že jsem moc malý pán, abych si dovolila něco vytknout, nebo upozornit na jisté nejasnosti. Proti učitelům v dnešní době těžko něco zmůžeme. Dříve děti nosily testy domů, aby rodiče měli přehled. Ovšem dnes? Učitel si může hodnotit každého jak chce on...Myslím, že pokud se odvoláme, budeme riskovat, že dceru už nevemou znova do čtvrtého ročníku, neboť bude rozhodovat opět ředitelka...Bohužel, každá škola je dnes jiná, každá má svoje hodnocení, přístup atd...

Datum: 28.08.13 13:31
avatar

Vy jste u té zkoušky byla? Dcera asi bude rebelka, jinak nevím co by vedlo učitele-ředitele k touze se jí zbavit nebo naopak se s ní otravovat o rok déle. Odvolat se můžete, můžete žádat přezkoušení před nezávislou komisí ale pozor na to, když bude učitel chtít tak vždycky dokáže, že dcera neumí. Dovolím se zeptat jak je na tom v jiných předmětech, rodiče by měli vše řešit dokud je čas a ne až pět minut po dvanácté.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rodic
Datum: 28.08.13 13:47

Rebel není, ale dobrý student taky ne. Ovšem, pokud test udělala na dostatečnou, tak je to dostatečné.

A sám mi odpovídáte, jak to funguje. Učitel může rozhodnout jak chce...

Datum: 28.08.13 18:28
avatar

Pokud víte, že je chyba na straně učitele, tak se braňte. Napište dopis na odbor školství, školní inspekci, nebo kam by se to mohlo poslat. Nelze neuznat studentovi opravnou zkoušku, pokud něke na konci přijde ředitel, který to toho nemá co mluvit. Rozhodnutí je na komisi.

Buď se budete bránit, a v tomto případě bych se nebála na ředitelku zvýšit hlas v kanceláři, že buď tedy dceři uzná termín, příp. povolí jiný, nebo se obrátíte na inspekci, odbory apod. Ano, je to vyhrožování. Ovšem s některými nelze po dobrém. A nakonec po úspěšné zkoušce bych ceru přihlásila na jiné škole, aby jí ředitelka ještě neškodila.

Což je možné za předpokladu, že dcera 100% mluví pravdu a vše proběhlo, jak píšete. Víte, ono nic není černobílé. Já také opakovala maturitu - zasedla si na mě učitelka kvůli drzosti. Kdybych tenkrát mlčela, sice by moje ego přišlo o jeden dobrý pocit, ale nemusela bych se pak přes prázdniny učit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.