Druhá maturita

Od: Datum: 17.08.13 13:41 odpovědí: 4 změna: 17.08.13 15:16

Ahoj. Je mi 20 let, minulý rok jsem uspěšně odmaturovala. Už dávno vím, že obor, který mám vystudovaný (management obchodu) dělat nechci. Na vysokou školu jsem se nehlásila, ale vážně uvažuji o tom, že bych si udělala druhou maturitu, na hotelové škole. Tento obor mě už dlouho láká a přemýšlím na tím víc a víc. Poraďte mi prosím, budou mi uznány nějaké předměty? Budu muset studovat 4 roky jako ostatní? Budu skládat maturitu jen z odborných předmětů? A hlavně, je normální mít dvě maturity? Díky moc.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bonie*
Datum: 17.08.13 14:14

Moje kamarádka, dvě maturity má, u předmětů, které patří ke všeobecnému vzdělání, dělala zkoušky a nastupovala do třetího ročníku - z důvodu toho, že by jí chyběly u matury odborné předměty a praktický výcvik.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 17.08.13 14:19

Vezmu to ´od konce´:
Je normální mít dvě maturity? - není, není mnoho lidí, kteří mají dvě maturity - ale ničemu to nevadí, na čele to napsáno nemáš (BTW - taky mám dvě maturity). ;)
Další otázky jsou složitější - resp. budeš si muset najít školu, která nabízí pomaturitní studium (nástavbu), to trvá obvykle 2 roky (denní) a je zakončeno maturitou jen z odborných předmětů. Pokud takovou nenajdeš, musela bys studovat jakoby od začátku - a v tom případě se na konkrétní škole dotaž, zda by ti již složenou maturitu uznali a v jakém rozsahu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: klara25
Datum: 17.08.13 14:55

Mít dvě maturity je podle mě zbytečné.

Co bys chtěla dělat s hotelovkou? Jseš si jistá, že se Ti bude dobře/lépe shánět práce? Hotelovek je podle mě docela dost, nevím, ale domnívám se, že to uplatnění není tak světoborné.

Ještě bych zvážila tu VŠ. A co zkusit alespoň nějakou VOŠ? Nevím, jestli v tomto oboru existuje, ale myslím, že se něco najde... A měla bys alespoň vyšší kvalifikaci než s druhou SŠ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zavi*
Datum: 17.08.13 15:16

hotelnictví je věc, která mě láká a už dlouho je to takový můj sen. jelikož pocházím z lázeňského města. myslí si, že uplatnění by taky bylo..

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.