Reparát z němčiny

Od: Datum: 15.08.13 19:47 odpovědí: 5 změna: 16.08.13 12:23

Dobrý den, dělám poprvé reparát z němčiny, je tu někdo,kdo by mi zhruba popsal jak to probíhá? Mám stres a nervy docela a bojim se,ze to nedam :/

Dekuji moc


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.08.13 21:04

Reparát probíhá ústní a písemnou formou a známkuje se to přísněji, než při zkoušení...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.08.13 21:46
avatar

Opravná zkouška (tzv. reparát) se skládá před komisí, která se skládá z tří členů: předsedy (často ředitel školy nebo jeho zástupce), zkoušejícího a přísedícího učitele (zpravidla učitel se stejnou nebo podobnou aprobací).

Zkouška může v každé škole probíhat jinak. Ale u cizího jazyka počítej s písemnou a ústní částí. Podle obsahu ústní části můžeš (ale nemusíš) dostat určitý čas na přípravu.

Zkouší (jak už z označení vyplývá) zkoušející učitel (ten, kdo tě předmět učil v minulém školním roce), ale (doplňující) otázky mohou klást i oba další členové komise.

Zkoušky se neboj. Nikdo z vyučujících/zkoušejících nemá zájem zkoušeného "potopit". Jde o prověření, zda jsi učivo zvládl/a natolik, abys zvládl/a další ročník.

doplněno 15.08.13 21:49:

PS: Já jsem zkoušela formou rozhovoru (samozřejmě v němčině). Chtěla jsem, aby žák porozuměl a dokázal zareagovat na dotaz či zadání úkolu. (Slovíčka jsem nikdy nezkoušela, ale každý věděl, že se bez jejich znalosti nikam nedostane.)

doplněno 16.08.13 10:32:

@MacGyver, ze zkušenosti. Na školách, kde jsem učila, skutečně nešlo o potopení zkoušených.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 15.08.13 23:50

A to jste četl kde, že nikdo nemá zájem na "potopení zkoušejícího", já mám jinou zkušenost...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.13 12:23

tak ono obecně školy dneska mají zájem o studenty, škol je hodně, studentů už tolik ne. jako zbavit se potížisty, proč ne, ale obecně školy opravdu mají zájem, aby student ve studiu pokračoval. protože bez studenta nejsou peníze a bez peněz taky nemusí škola. jako výjimkou asi mohou být prestižní školy, které nemají o studenty nouzi a kam se dá přestoupit i v průběhu studia.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.08.13 12:03
avatar

Tím potopením bych si nebyla tak jistá. Mě u první maturity potopila učitelka tak hnusně, že ji dodnes nezdravím a ignoruji.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.