Výběr školy

Od: Datum: 02.08.13 16:16 odpovědí: 25 změna: 10.09.13 19:17

ahoj chtela bych se zeptat jestli s prumerem 1,4 se muzu dostat na střední pedagogickou školu v českých budějovicích ,mela jsem na vysvedčení z ČJ 2,AJ2,M2,INF2,DEJEPIS1,ZSV1,FYZIKA2,PŘ1,Z2,HV1.VY1,TV1,ZDRAV1,PRAC1,LITA DRAM 1,CVM2 CHTELA BYCH JIT DO CESKYCH BUDEJOVIC A POTAM KDYZ TO ZVLADNU NA VYSOKOU DEKUJI

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.13 16:20

Já osobně si myslím, že s těmito známkami a průměrem se dostaneš kamkoliv na školi. ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: jana39cz
Datum: 02.08.13 16:23

Ahoj no doufam

Od: mowla*
Datum: 02.08.13 16:24

Pokud uvažuješ o VŠ (a známky bys na to měla), koukej se spíše po gymnáziích, než ´odborných´ SŠ - z gymplu budeš mít mnohem větší šanci se na VŠ dostat.

doplněno 02.08.13 16:31:

Pokud uvažuješ o VŠ, je gympl ´jasná volba´ - je to škola, jejíž hlavním účelem je příprava studentů na výšku - jednak šíří znalostí a jednak vybudováním studijních návyků.

Po středním ´pajdáku´ bys měla daleko větší ´hoňku´ připravit se jen na přijímačky. ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 02.08.13 16:28

Myslíte na gympl no nevim

Datum: 02.08.13 16:33

No ale tet na jaky gympl a diky za radu , ale bude to nove kdyz nekam pujdu bez kamaradek

Od: mowla*
Datum: 02.08.13 16:44

Na jaký? - najdi si nějaký ´nedaleký´, ale vybírej - pokud možno, zejména podle úspěšnosti absolventů v přijetí na VŠ...

A to "nove, bez kamaradek" - v takové situaci tam budou na začátku prváku v podstatě všichni - SŠ je oproti ZŠ jiná - nová - a málokdo tam půjde se spolužákem. O to lépe si to můžeš užít a o to rychleji se budeš/te seznamovat s novými lidmi - učiteli i spolužáky...

A ´počkej´ na výšku - to jsou teprve novoty... :-D

doplněno 02.08.13 16:56:

A ještě jedna věc - chceš-li v budoucnu učit, rozhlížej se (posléze, až na střední) spíše po odborných VŠ s výukou pedagogiky, než po čistě pedagogických fakultách a oborech - budeš mít lepší ´odbornost´ a tím i více na výběr pokud jde o působiště - školy raději přijímají odborníky schopné učit, než učitele s jakous-takous odbornou znalostí (navíc budeš moci snáze působit i mimo školství).

;)

doplněno 03.08.13 14:00:

Z mého pohledu je pro přípravu na vysokou školu lepší víceletý gympl - protože se déle učíš ´studovat´.

A pokud chceš - posléze, učit na prvním stupni ZŠ, je opravdu vhodný ´pajdák´, domníval jsem se (nevím proč), že chceš učit spíše odborné předměty...

Datum: 03.08.13 11:42

dobry den tak kdybyste mi napsali jakou sřední školu a vysokou školu na obor učitelky na zakladní školy 1 stupně přesně naco se ma zameřovat protoze ja se vto ješte moc neviznam tet jdu do 7 tridy tak ze poni by bylo lepsi odeit na gympl nebo po 9 třide poradtemi

Od:
Datum: 03.08.13 15:33

Mimo jiné píšeš: "CHTELA BYCH JIT DO CESKYCH BUDEJOVIC".

Jenže v Českých Budějovicích žádná střední pedagogická škola není. Nejbližší je v Prachaticích: http://www.spgspt.cz/

Chceš-li být učitelkou na základní škole, tak musíš příslušný obor vystudovat na pedagogické fakultě (vysoké škole). Na střední škole získáš pouze kvalifikaci pro učitelství v mateřské škole, které již pomalu nestačí a dává se přednost absolventům bakalářského studia.

Datum: 05.08.13 15:09

Jenom si dovolím názor k té větě "Na střední škole získáš pouze kvalifikaci pro učitelství v mateřské škole, které již pomalu nestačí a dává se přednost absolventům bakalářského studia."... kteří kolikrát oproti střednímu pajdáku nemají povinnou praxi a netuší, co s dětmi dělat. A tohle pak jde učit do škol... hrůza.

Datum: 04.08.13 11:54

Podmínky přijetí na školu stanovuje škola- Najdete je na webu konkrétní školy. Obvykle je tam i nějaká statistika přihlášených/přijatých.

Gympl taky není pro každého, musíš být přesvědčená o tom, že chceš jít na vysokou, jinak je ti ta škola na nic. Musíš být studijní typ, chtít studovat. Nesmí ti vadit, že prakticky nic neumíš, umíš teoreticky všechno možné. Jestli si myslíš, že pak budeš "odborník" na všechno, tak se dost pleteš. Budeš se učit všechny předměty bez zaměření, některé ti třeba budou k ničemu a to budeš muset překousnout.

Na každé střední skole (nebo na pedagogickou chceš jít s nějakou kamarádkou?) budeš nová, všichni budou noví, většina se tam nebude moc znát. Školy pořádají seznamovací kurzy (adaptační kurzy) pro nové studenty. Neboj, všichni na tom budou stejně, takže neměj strach, že si žadnou kamarádku nenajdeš. Ostatně, tím se netrap, hledej si školu, kam chceš jít studovat to, co tě baví nebo co chceš dělat.

Od: klarinka*
Datum: 04.08.13 16:45

S takovým průměrem by ses tam pravděpodobně dostat měla. :)

jestli teda nemáš problém s tím že když jsi na přijímačkách tak nepíšeš bláboly a nespočítáš ani 1+1 :)

Datum: 05.08.13 15:05

stehuju se do prahy takze diky za rady ale tadybude vic skol tak ze diky

Datum: 05.08.13 17:15

Ještě ti prvně doporučím učelat něco s tou tvojí češtinou, je to dosr hrůza *ee*

Ohodnoceno: 3x

Datum: 06.08.13 16:34

ok zlepší se to jdu do prahy takze se to zlepší a odkud jsi ty jestli se muzu zeptat

Datum: 06.08.13 16:34

zvydava janco odkud jsi

Od: mikes*
Datum: 06.08.13 16:45

jo odkud jsi zvydavajanco ty

Datum: 06.08.13 18:48
No.. myslíš si, že tím, že půjdeš do Prahy se to zlepší?
Jinak tady není seznamka, jsem z Moravy. Pročpak?

Datum: 09.08.13 19:45

jen tak ,ale v budejovicich je skola pedagogicka muzu na ni jit po zakladni škole

Datum: 09.08.13 22:52

Já jsme nezjišťovala zda tam taková škola je či není, ale ty se přece stěhuješ do Prahy, tak je to jedno.

Datum: 10.08.13 16:49

ok je to promoji kamaradku

Datum: 10.08.13 17:50

No já mám spíš pocit, že si z nás děláš srandu.

doplněno 15.08.13 19:35:

Protože už nemůžu napsat další odpověď do tématu (systém mi to nedovolí), tak doplním odpověď pro mikes tady.

Stejně jako jana si děláš srandu z lidí, kteří se tady snaží s dobrým umyslem a ZDARMA poradit.

Seš v 9. třídě, nebo budeš, nevím co jsi za ročník a připravuj se na život. V životě ti nikdo nic nenaservíruje pod nos. Nauč se vyhledávat informace.

Datum: 11.08.13 10:43

ne opravdu ne

Od: mikes*
Datum: 15.08.13 17:39

ahoj mam podomnou otazku jako jana39cz jak to tedyy je stou pedagogickou školou?

Datum: 15.08.13 17:49

Janca39/Mikes... není ti to blbý?

Ohodnoceno: 1x

Datum: 10.09.13 19:17

ano dekuji za rady a omlouvam se za nepřijemnosti

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.