Lékařská fakulta, kolik se musí učit?

Od: Datum: 29.07.13 14:57 odpovědí: 11 změna: 30.09.13 18:44

dobrý den, protože chci být lékařkou a od mala miluji tuhle práci ale bojím se že bych školu nezvládla tak se chci zeptat kolik tak cca se musím naučit listu papíru za den do všech předmětů, když nastavající školní rok budu vycházet z gymnázia (bude mi 19) v kolika letech bych školu dokončila a když pocházím z moravskoslezského kraje kterou školu by jste mi doporušili, byť i v jiném kraji?děkuji za odpovědi

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.13 17:11

Na otázku, kolik papírů se denně musíš naučit, ti nikdo neodpoví. Zato ti však řeknu, že medina a lékařské obory jsou obecně jedny z nejtěžších, medinu pak beru jako snad úplně nejtěžší školu. Projdou opravdu jen ti nejlepší.

Na obor Všeobecné lékařství, zakončené titulem MuDr., potřebuješ 6 let. To byl příklad, jiné obory trvají 5 let, jiné 4 roky. Záleží, který si vybereš. Osobně doporučuji Olomouc a Ostravu, odkud od přátel slyším dobré recenze.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.07.13 18:24

Co to je za otázku "kolik tak cca se musím naučit listu papíru za den do všech předmětů"? Příjde mi to jako docela nevhodné měřítko objemu učiva.

Určitě mlžete mít někajé preference, co se školy týče, ale ja LF je velmi těžké se dostat, takže spousta lidí podává přihlášky na různé školy a je ráda, že se nějak dostane.

Délka studia závisí na oboru, tyto informace najdete na webu jednotlivych fakult/škol.

Můžete zkusit LF MU v Brně nebo Univerzitu Karlovu v Praze.

Datum: 29.07.13 20:59

Takže - příjímací zkoušky na lékařské fakulty (alespoň co se týká roku 2013) byl tocela veliký masakr. Hlásilo se hodně studentů, takže konkurence veliká. Přijímací zkoušky jsou z fyziky, biologie a chemie - nikoliv však středoškolské učivo, ale konkrétně Masarykova univerzita v Brně měla přijímačky z vysokoškolského učiva. Pokud se chcete na lékařskou fakultu hlásit, doporučuji navštěvovat některý z přípravných kurzů, které ty fakulty pořádají. Jinak učivo na medicíně - medici sami říkají, že se musejí učit asi 6 hodin denně, aby to vůbec zvládli. Pokud jeden den vynechají, pak mají skluz a těžko dohánějí. Dám příklad - na zkoušku z anatomie na výšce je třeba mimo jiné se naučit 9 tisíc názvů nervů, či co to bylo... Ano, studim medicíny je velmi náročné, protože učiva je velmi, velmi, ale opravdu velmi moc. Jste-li z Moravskoslezského kraje, pak zkuste tu Masarykovu univerzitu nebo Univerzitu Palackého v Olomouci. Ale pokud tu práci chcete dostat a měla byste to štěstí, že byste na na medicínu dostala, pak určitě stojí za to vydržet.

Od: lego®
Datum: 30.07.13 20:16

Skript bude hodne, ale jeste stoji za uvahu http://staryweb.lfhk.cuni.cz/ https://www.lfhk.cuni.cz/ .
Nevim jestli to jeste plati, ale kdysi to castecne melo neco spolecneho s armadou. Uz nevim jestli prispevek na skolne nebo praci po skole.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.07.13 09:00

Sestra jde nyní do 6. ročníku, tedy do finále a já jsem rád, že jsem nakonec na medicínu nešel...ačkoliv i přesto dělám nakonec ve zdravotnictví, tak je to obor, kde se člověk musí učt celý život a je fakt, že když ona se učí na zkoušku cca týden, 18 hodin denně - nechápu...ale jestli je to uplně extrém, to si netroufám říct, ale je fakt, že jí to jde, má prospěchový stipendium a snad to na červený diplom dotáhne...ale ty stavy po tom týdnu učení, kdy jde na zkoušku...fyzická i mentální vyčerpanost - absolutní. Nebo když měla praxi na psychiatrii - to byla taky "lahůdka", no...

Datum: 03.08.13 08:21

Alice, na jaké škole máš maturitu? Na zdrávce nebo na gymplu? Bez maturity tě na fakultu nepustí ani na návštěvu. Nechce se mi totiž věřit, že absolventka střední školy může vůbec takto položit otázku. V devatenácti letech! :D Příjde mi to, jako se někdo kdysi zeptal, proč je to vysoká škola? Kolik má pater? *haha* http://www.stream.cz/uservideo/329489-na-stojaka-dezo

Datum: 03.08.13 19:25

Já se zase obávám, že s vaší interpunkcí a pravopisem z gymnázia rozhodně vycházet nebudete, nýbrž na něm ještě rok nebo roky pobudete. Ale kdo ví, třeba váš češtinář(ka) při maturitní slohové práci přimhouří oko... To budou teprve skvostné recepty, až se stanete lékařkou! *ee*

Datum: 04.08.13 11:41

Určitě je dobré se na něco zeptat, když potřebujete, hlavně třeba o názory na školu, ale až po tom, co si sama něco najdeš. Nikdo tě nebude na VŠ (ani v životě) vodit za ručičku. Základem je hledat, existují stránky, kde je souhrn všech škol/fakult daného oboru a pak každá škola má své stránky. Tam si najdete (skoro) vše potřebné. Pak se ptejte. I spousta názorů studentů a porovnání jednotlivých oborů a škol na internetu je.

A "kolik tak cca se musím naučit listu papíru za den do všech předmětů" je teda docela zvláštní měřítko obtížnosti. Kolik kilometrů denně musím uběhnout, abyhc vyhrála maraton? Díky za odpověď ;)

doplněno 04.08.13 11:42:

Ano trošku se opakuju, přehlédla jsem svůj první příspěvěk... vůbec si nepamatuju, že bych ho psala... *sok*

Od: culpa
Datum: 30.09.13 16:38
Tak medicina má rozsáhlý obsah učiva, ale určitě není nejtěžší. Nejtěžší školy jsou FJFI ČVUT, VŠCHT a MFF UK.

Datum: 30.09.13 17:05

Nejlépe je to vidět tuším hned v 1. díle Básníků... ty stohy učiva.

Od: culpa
Datum: 30.09.13 18:44
Jo v 2.díle. Asi proto se to jmenovalo "Jak přicházejí o iluze."

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.