Opakování 4. roč. při neuzavření klasifikace?

Od: Datum: 24.07.13 07:30 odpovědí: 13 změna: 28.07.13 23:21

Dobrý den,

studuji distančně obchodní akademii a mám v srpnu poslední zkoušky ze dvou předmětů na uzavření klasifikace a poté bych měla jít ihned na podzimní termín maturity. Ale s učením jsem dost ve skluzu, mám dvě děti, odpadlo hlídání apod., takže by mne zajímalo, zda když neuzavřu klasifikaci, jestli budu muset opakovat znovu celý čtvrtý ročník? Nebo mě to mohou nechat dodělat ještě v jíném termínu a akorát se mi posune termín maturity?

Moc děkuji

Nina


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.13 09:47

Termín maturity se ti nezmění, protože státní maturita má pevně daný termín. Další termín maturity je pak jaro 2014.

doplněno 24.07.13 09:48:

Jak to je s opakováním ročníku, netuším.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh*
Datum: 24.07.13 10:03

Chtělo by se informovat zda je možné přerušení studia a dodělání zkoušek v příštím školním roce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ninas*
Datum: 24.07.13 10:06

Děkuji moc za odpověď, s termínem maturity je mi to jasné, že bych mohla až na Jaro, akorát mi právě nebylo jasné, zda mi vůbec může být povoleno dodělávat zkoušky za 4. ročník tak pozdě... A jelikož právě studuji distančně a jsou prázdniny,tak se nemohu nikoho z vyučujících zeptat, jelikož mi nikdo v tuto dobu neodpoví...

Od: luke237
Datum: 24.07.13 19:11

Spise nez vyucujicich bych se ptal na vedeni skoly co se stane, kdyz budete neklasifikovana. Nekdo z vedeni asi ve skole ted o prazdninach bude.

Podivam se za chvili do Skolskeho zakona, co presne rika k rozdilu mezi prezencnim a dalkovym studiem. U prezencniho studia pri 2 nekvalifikacich byste delala reparat v lete a teprve kdybyste alespon jeden neudelala, tak byste opakovala cely ctvrtak (kdyby vas reditel nechal opakovat - zadny narok na to neni).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 24.07.13 21:31

Takjsem koukal do Skolskeho zakona a ten o tom, ze distancni (dalkove) studium je nejake jine, nepise nic. Naopak jasne uvadi, ze je uplne stejne jako denni, tedy se na nem podle me logicky vztahuji stejne podminky propadnuti, jako v dennim studiu (viz §69, odst.6,7,8).

Jak jsem ale psal uz drive, nejlepe je se informovat primo na vedeni skoly (reditel, sekretariat).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.13 19:37
avatar

Já radím zatnout zuby, zabrat a klasifikaci uzavřít (dva předměty zvládnete).

S neuzavřenou klasifikací byste nedokončila ročník a ředitel školy Vám není povinen povolit opakování ročníku.

Bez uzavření ročníku Vás nepustí k maturitě ...

Nejhorším scénařem by bylo neuzavření klasifikace a nepovolení opakování ročníku. Pak byste měla pouze základní vzdělání.

doplněno 24.07.13 23:54:

Luke, máte pravdu, že neuzavřená klasifikace neznamená automatické propadnutí.

Znamená pouze neukončení ročníku a nemožnost složit maturitní zkoušku.

Pokud by tazatelka u doklasifikace neuspěla, měl by jí ředitel ještě umožnit opravný termín.

Neuspěje-li ani při opravné zkoušce, může ředitele školy písemně požádat o povolení opakování ročníku, ale ředitel není povinen žádosti o opakování ročníku vyhovět.

V takovém případě by tazatelka nepropadla, ale ani neukončila střední školu.

Jako nejvyšší stupeň vzdělání by musela uvádět vzdělání základní. Pokud by jí některá SŠ část studia neuznala a neumožnila jí nástup do vyššího ročníku (samozřejmě za předpokladu složení případných rozdílových zkoušek), "ztratila" by 4 roky studia...

___ Proto radím: zabrat a ročník ukončit.

doplněno 25.07.13 02:29:

Luke, neuzavřená klasifikace přece není reparát.

Ten by přicházel v úvahu teprve v případě, že by tazatelka nesložila doklasifikační zkoušky.

Tazatelka nebyla ve dvou předmětech klasifikována, nikoliv proto, že by je neuměla, nýbrž proto, že nesplnila podmínky pro klasifikaci (většinou jde o vysokou absenci nebo o nedodání předepsaných prací).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 24.07.13 21:37
Neuzavrena klasifikace neni automaticke propadnuti. Nejvyse 2 petky z povinnych predmetu nebo neklasifikovany z povinnych predmetu = reparat (nahradni zkouska po ukonceni skolniho roku). Kdyz clovek udela reparaty, tak normalne postupuje dale.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 25.07.13 00:40

O oprave reparatu jsem neslysel a i zakon tvrdi, ze propadnuti u reparatu je konecne.

K maturite jen po uspesnem ukonceni posledniho rocniku (§74, odst.4)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 25.07.13 04:06
Jestli tomu rozumim dobre, tak "neklasifikovana" je stejne jako skoncit predmet s petkou. Predmet neni uspesne dokoncen a proto nasleduje reparat (prezkouseni), jestli student danou latku umi a muze postoupit do dalsi casti studia, nebo jestli latku neumi a musi ji v pristim roce zopakovat (zjednodusene receno).
Ja jsem psal o tom, ze neexistuje reparat reparatu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.13 20:12
avatar

Luke237, neklasifikace v předmětu znamená, že žák/student něco nesplnil, (netýká se to znalostí a není totéž, jako skončit s nedostatečnou).

Napřed žák musí předmět uzavřít (tzv. doklasifikace - komisionální zkouška), teprve v případě, že by žák při doklasifikaci neuspěl (byl by hodnocen nedostatečnou), by nastupovala opravná zkouška.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 28.07.13 23:21

Ano, mate pravdu, ze neklasifikace je neco jineho nez propadnuti a ze se nejdrive musi uzavrit, aby se zjistilo, jestli zak prospel nebo neprospel.

Jak to ale bude v pripade puvodni tazatelky, to netusim. Jestli neudela nebo nepujde na tu posledni zkousku a dostane z petku, tak to na celkovou neklasifikaci moc nevypada.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 24.07.13 19:55
Ja bych to videl tak, ze vysokoskolaci se dokazi na zkousku pripravit tak za 3-5 dni. Vy mate zkousku za mnohem dele. Takze deti sup k babicce nebo je hodit manzelovi kolem krku, nekde se na tech par dni zavrit, poradne se na to vrhnout na 10 hodin denne a nemel by byt problem se to naucit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ninas*
Datum: 25.07.13 08:55

Všem moc děkuji za odpovědi :) Samozřejmě to nevzdávám, spíš jsem jen chtěla být informována o tom, co by se mohlo stát, kdybych zkoušky neudělala...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.