Vysoká škola a jazyková škola

Od: Datum: 23.07.13 14:46 odpovědí: 9 změna: 24.07.13 06:40

Dobrý den,

Zajistil jsem si pomaturitní studium anglického jazyka na jazykové škole a teĎkom mi na poslední chvíli vyšlo odvolání na Vysokou školu, co myslíte je dobrý nápad skusit obě školy dělat zarát, s tím že na té jazykovce by mi vyšli vstříc, s docházkou apodobně, na jazyky jsem uplný idiot a hodilo by se mi to, trošku se bojím že tu vejšku nezvládnu a pak budu mít zase jenom maturitu.. Takže by mě zajímaly názory druhých.. :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kacka*
Datum: 23.07.13 17:39

Zdravím!

Předpokládám, že jazykovka se platí, takže bych zvážila, jestli jste schopný ji zvládnout. Pokud Vám ale v jazykovce vyjdou vstříc, zkusila bych oboje. Přinejhorším VŠ studium se dá na rok přerušit, kdyby to fakt nešlo, dodělat jazykovku a pak tu VŠ. Ale já osobně bych se toho nebála a zkusila to! Každopádně bez znalosti cizího jazyka je to těžké i s VŠ titulem, takže doporučuji to alespoň zkusit. Když to nepůjde, svět se nezboří ;)

Přeji hodně štěstí při rozhodování i při studiu!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 23.07.13 19:14

Pokud budete dělat tu jazykovku spíše jako dálkové studium, tak se toho moc nenaučíte... Už to máte zaplacené? Mně přijde ta vysoká škola jako lepší řešení s tím, že cizí jazyk stejně budete muset potřebovat. A když vám vysoká nepůjde, tak na to pomaturitní studium se můžete vrhnout pak. Jazyk se můžete učit i sám - sledováním filmů v originálu, čtením knížek v originálu apod. Já to tak dělám. Sleduji seriály v původním znění bez titulů, nééé že bych všemu rozuměla, ale občas se chytám, což bych asi před 5 lety o sobě říci nemohla. A na té vysoké cizí jazyk mít nebudete?

Datum: 23.07.13 19:45

Status studenta v pomaturitním jazykovém studiu by tazatel měl jenom v roce, ve kterém odmaturoval. Já bych zkusila obojí současně nebo napřed tu jazykovku.

doplněno 26.07.13 23:37:

Pokud byste na jazykovce už neměl status studenta, zkuste oboje nebo VŠ.

Datum: 23.07.13 20:24

No status studenta bych letos už neměl... Ale rozhodl jsem se že asi vysoká škola má opravdu větší prioritu, a jazyk jde dodělat vždycky, mě lákalo to roční osvědčení že jsem ten jazyk studoval, ale myslím si že at půjdu kamkoliv na kurz taky něco mít budu... Kdybych alespon věděl rozvrh co bude na Vš uvažoval bych o tom ale nerad bych aby šla pak vejška do kytiček...

Datum: 23.07.13 20:34

Vysokou školu nevzdávejte, vzdělání vám nikdo nevezme a cizí jazyk se fakt můžete učit i sám. Za ten kurz cizího jazyka byste vysolil velikou sumu, ale pokud s cizím jazykem nebudete stále pracovat, tak ho stejně zapomenete.

Od: vitko8
Datum: 23.07.13 21:44

Před rokem jsem řešil podobné dilema. Rozhodl jsem se pro jazykovku a nelituju . Ale podotýkám, že ta jazykovka byla fakt kvalitní a něco bych si o ní zjistil, než jim vyflázneš prachy. Úroveň jazyka se ti mnohonásobně zlepší. Taky jsem tam potkal spoustu skvělých lidí a rozšířil si obzory a zjistil jsem, že tak nudný obor jako ekonomika fakt studovat nechci, tak jsem si podal přihlášku na anglistiku a vzali mě. Tím chci říct, že když si dáš jeden rok off, tak se také možná rozhodneš pro něco jiného . Za mě jazykovka. VŠ tu budou idalší rok, ale možnost studovat jazyk 20 hodin týdně (se statutem studenta) máš jen po maturitě.

Datum: 23.07.13 22:58

Jenže to je právě to mám rok po maturitě, poslali mě na podzimek pozdě vysvědčení a na Vš sem propásl termín na odevzdání a byl sem v prdeli.. A na jazykovku jsem neměl takže tedkom se držím asi hesla prvně vejška do 26 a pak jazyk.. :)

Datum: 23.07.13 23:16

Tady není o čem přemýšlet. Rozhodně VŠ. Ten jazyk se stejně budete muset naučit - ať už v rámci VŠ nebo mimo ní. Ideálně více jazyků, ale vzhledem k tomu, že jste jazykový antitalent jako já, tak alespoň dva.

Datum: 24.07.13 06:40

Přemýšlel jsem o Rušťině.. No Antitalent jak se to vezme, ja teorii angličtiny umím ale jak mám něco doplňovat a nebo rychle mluvit a reagovat nejde to, moc u toho přemýšlím. Chtělo by to nějaký cvik v tom.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.