Matematika a management?

Od: Datum: 20.07.13 23:18 odpovědí: 1 změna: 21.07.13 08:17

Zdravím,

jak tak o prázdninách přemýšlím na jakou školu bych chtěla jít, vymezila jsem si dvě podmínky-že to musí být něco s obchodem(marketing, ale ne samostatný obor) a psychologie v jednom. Řekla jsem si, že management je k tomu asi nejlepší volba..ale prostě ani za nic jsem nemohla najít jasný odkaz, jestli tam potřebuji matematiku,..ne že bych v ní byla tupá, ale prostě nemusím jí mít. Našla jsem jenom, že některé školy ji mají jako přijímačky(ale některé vůbec matematiku nepotřebují, proč?)..Nevím proto, jestli bych měla maturovat z matiky nebo spíše oblibenější psychologie..Poraďte prosíím, jak to chodí, a když už, tak na co se management zaměřuje nejvíce(statistiky...acd?)-jestli mi je vůbec maturita z matiky vůbec platná pro to..Díky moc;)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.13 08:17

Ahoj, to, co zřejmě hledáš, jsem v Bc . stupni studovala já. Obchod a marketing. Spojení marketingu, managementu, psychologie (vč. např. psychologie trhu - velmi zajímavé!) atd. Bohužel, ani já jsem se nevyhnula klasickým "podnikoekonomickým" předmětům typu účetnictví, statistika... plus samozřejmě předměty obecné - matematika, informatika, společenské vědy, jazyky. Bohužel moje škola (FSE UJEP) už tento obor neotevírá, ale vím, že podobný je např. v Ostravě na VŠB - TU.

Myslím si, že matematice se na žádné ze škol nabízející tento obor nevyhneš. Tato vysokoškolská matematika ti dá nástroje, kterými pak budeš počítat právě v managementu, statistice, finanční analýze atd.

Abych ti odpověděla, co zahrnuje "Management" - když si slovo management přeložíš, znamená to "ŘÍZENÍ". A to řízení všeho v podniku - lidí (personální management), peněz (finanční management), zásob (mng. zásob), výroby (mng. výroby) a samozřejmě spoustu dalších oblastí. K tomu, abys získala podklady pro toto řízení a rozhodvání, pochopitelně musíš využívat matematicko-statistické metody. Takže si opět myslím, že matematice ani statistice se nevyhneš.

Co se týče maturity, moje rada zní - odmaturuj z toho, co je ti příjemnější. Na VŠ se na maturitní předměty nekouká. Navíc je možné, že se na VŠ budeš některé věci "přeučovat", protože se prostě používá jiná a podrobnější literatura.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.