Nástavbové studium bez výučního listu

Od: Datum: 16.07.13 12:09 odpovědí: 9 změna: 16.07.13 17:47

Dobrý den,

studovala jsem kdysi gymnázium, ale ve 4. ročníku jsem studium ukončila. Mám tedy 6 vysvedčení, z každého půlroku jedno. Mohu s těmito vysvědčeními podat přihlášku na nástavbové studium, přesto, že nemám výuční list? Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 16.07.13 12:18

Ne - nemůžeš. Pro nástavbové studium je jako ´vstupní´ parametr vyžadována maturita, vysvědčení z prvních tří ročníků SŠ (libovolné) nestačí. Výuční list je nedůležitý.

doplněno 16.07.13 12:40:

Xart: Vstupní podmínkou pro nástavbové studium je ukončené středoškolské vzdělání - tedy, podle mne - maturita. ´Konečnou´ zkouškou nástavby je další maturita (druhá, třetí...).

doplněno 16.07.13 12:47:

Honzmalatny: A jo - to, že SŠ vzdělání může končit i ´jen´ výučním listem jsem si neuvědomil... Každopádně - tazatelka nemá ani maturitu ani výuční list, tedy pro ni - v tuto chvíli, nástavba nepřipadá v úvahu.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xart*
Datum: 16.07.13 12:33

Výsledkem nástavbového studia je maturita;). Ta je vstupním parametrem pro přijetí na vysokou školu;) ... to je jako kdyby jste říkal, že vstupním parametrem do autoškoly je řidičský průkaz :D

Podle mě by si to měl tazatel ideálně zjistit přímo na škole, ale obecně nástavbové studium navazuje na vyučení, tak že by mělo být určeno pouze vyučeným ;), tedy těm s výučním listem;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.13 12:43
avatar

To se pleteš, i ne,záleží o jakou nástavbu se jedná. a středoškolské vzdělání je i výuční list.

doplněno 16.07.13 12:43:

myšleno pro rádce mowla

doplněno 16.07.13 12:54:

to mowla: ano to vím,a také jsem ji radil ať se pozeptá tam u nich na školách zda by ji neuznali tři ročníky té školy,popřípadě formou testu a vzali ji do posledního ročníku.tohle já nevím jestli se to tak dá.Mě čeká nástavba od 2.9.a to jsem už nějakých pár let z lavice pryč.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: xart*
Datum: 16.07.13 14:12

Nástavbové studium je podle zákona 561/2004 Sb. (školský zákon) upraveno v §83 viz.:

§83 "(1) Střední školy mohou organizovat nástavbové studium pro uchazeče, kteří získali střední vzdělání s výučním listem ...;

(3) Nástavbové studium se ukončujematuritní zkouškou, dokladem je vysvědčení o maturitní zkoušce ..."

§72 "... Dokladem o dosažení středního vzdělání s výučním listem je vysvědčení o závěrečné zkoušce a výuční list ...".

Výňatek ze zákona je myslím jasný ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 16.07.13 12:23
avatar

Bohužel, to nejde. Musíte studovat znovu od prvního ročníku střední školy s maturitou a to i dálkově, jen to bude trvat asi pět let, nevím. - pt

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 16.07.13 12:29

Dobrý den,

nemáte ukončeno středoškolské vzdělání, které je podmínkou přijetí na další studium. Zkuste se zeptat na gymnáziu o možnosti dodělání maturity (nevím, samozřejmě, kdy jste studium přerušila).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.07.13 12:31
avatar

Dobrý den,polde mě nemůžete.Když jsem žádal o přijetí na nástavbové studium,požadovala škola vysvědčení z druhého a třetího ročníku plus výuční list.Myslím si že budete muset .pokud budete chtít,znovu studovat od začátku.Pokud Vám ovšem nějaká škola neuzná ty tři ročníky a nepřijmě Vás do ročníku posledního. To se musíte pozeptat tam u Vás.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.07.13 16:46
avatar

Podmínkou pro přijetí do nástavbového studia je úspšné ukončení tříletého učebního oboru a předložení výučního listu.

Chcete-li maturitu získat rychleji, můžete se pokusit domluvit s ředitelem původního gymnázia a znovu absolvovat čtvrtý ročník.

Případně se můžete pokusit přejít na jinou školu, ale je otázkou, kolik Vám toho z předchozího studia uznají.

V případě přijetí do vyššího ročníku odborné střední školy (tam nepočítejte s přijetím do 4. ročníku) budete muset navíc muset složit rozdílové zkoušky.

Poslední možností pak je denní nebo večerní studium od 1. ročníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.13 17:47
avatar

Jednoduše -máte pouze ZÁKLADNÍ vzdělání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.