Platí se sociální a zdravotní?

Od: Datum: 15.07.13 22:15 odpovědí: 7 změna: 16.07.13 18:47

Ahoj mám dotaz, je mi 23 let a právě jsem dokončil Bc. studium a chci jít na Mgr. studium, tentokrát však na kombinované. Chci se zeptat, zda si budu muset platit sociální a zdravotní pojištění když nebudu mít zaměstnání? Nebo se stačí nahlásit na úřad práce?

Na internetu jsem si přečetl hodně článků, ale nikde to není přesně definováno.

děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 15.07.13 22:42

Pokud budete na studiu pojistky platí stát(jak a co se dokládá nevím)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.07.13 23:11

Kombinované studium je pro pracující nebo ženy na mateřské. Pokud nemáte zaměstnání musíte se nahlásit na ÚP a oni budou platit pojištění, ale jen nějakou dobu můžete to zkusit kombinovat nebo prodloužit pomocí rekvalifikačního kurzu nebo dotací na rozjezd v podnikání, ale dneska už to "asi" není, že po celou dobu na ÚP platí stát zdravotní a sociální pojištění.

Od: askmenow*
Datum: 16.07.13 02:09

Není to pravidlem, na některých školách mají status studenta (pro mě nepochopitelně) i kombi studenti...

doplněno 16.07.13 02:10:

Tzn. nejprve se zeptejte na vašem studijním, zda máte či nemáte status studenta. pokud máte, máte placeno. pokud ne, řiďte se radami výše.

Hlásit se však na ÚP, ačkoli je to samozřejmě možné, je ve chvíli, kdy práci nehledáte, poněkud nečestné.

Datum: 16.07.13 18:47

Jen upřesním: Úřad práce za nikoho sociální pojištění neplatí. Pouze zdravotní, to je povinné. Takže pokud je člověk nezaměstnaný a není registrován na ÚP, hradí si sám taktéž pouze zdravotní pojištění. Sociální ne.

Od: pt®
Datum: 16.07.13 09:43

Pokud budete v evidenci ÚP, počítejte s tím, že jste žadatel o práci a mohou Vám nabídnout pracovní místo a Vy nesmíte odmítnout, jinak budete z evidence vyřazen, bohužel. - pt

Ohodnoceno: 1x

Od: ron*
Datum: 16.07.13 12:50

Dobrý den.

Dle mého názoru budete mít stále status studenta, čili budete pojištěncem státu (zdravotní pojštění).

Za soustavnou přípravu na budoucí povolání se považuje studium na středních, vyšších odborných a vysokých školách (bakalářské, magisterské i doktorské studium) v denní, večerní, dálkové i kombinované formě studia. Podmínkou je, že student nedosáhne 26 let věku. Podmínkou u studia na střední škole v dálkové, večerní, distanční a kombinované podobě je, že studujícímu není vyplácena podpora v nezaměstnanosti a není výdělečně činný.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 16.07.13 17:46

Podle mne to bude záležet na konkrétní škole. Řada VŠ přiznává status studenta i studujícím v kombinovaném studiu, ale nepřiznávají jej všechny.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.