Výživné pro dálkově studujícího

Od: Datum: 10.08.13 10:24 odpovědí: 8 změna: 14.08.13 06:22

Mám vyživovací povinnost na syna,kterému je už 18 let,ale přerušil denní studium a přešel na dálkové studium.mám povinnost ještě platit?poradte prosím?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 10.08.13 10:55

Ne, nemáte povinnost platit výživné. Přestaňte ihned platit a syn se musí postarat sám. U dálkového studia se dá pracovat nebo ať se nahlásí na pracák. Pokud bude po vás chtít syn výživné, ať se obrátí na soud (ne jeho matka). Vy vždy můžete alimenty doplatit ( ale to se nestane), ale přeplatek vám nikdo nevrátí.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.08.13 12:33
avatar

Ne tak docela. Pokud se u soudu při posuzování prokáže, že si syn vzhledem k rozsahu studia nemůže vydělávat tolik, aby se sám uživil, vyživovací povinnost trvá, ale může být a často je již omezena. U většiny dálkových studentů se totiž předpokládá běžný pracovní poměr.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.08.13 14:05

Zeptejte se na sociálce, nejsem si jistý. Pokud však pracuje a při tom studuje, tak povinnost rodičů platit výživné zaniká. Jakmile jednou přeruší studium a jde pracovat, tak pak už nemá nárok.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.08.13 14:10
avatar

Zaniká pouze v případě, že se u soudu prokáže, že je syn schopný sám se prací při studiu uživit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: saliromek*
Datum: 11.08.13 14:18

Na sociálce mi řekli že ak studuje dálkově je povinen se nahlásit na úřad práce ,aby mu stát platil socialne a zdravotní .

Datum: 11.08.13 18:17

to je blbost, povinnost hlásit se na pracák neexistuje, zdravotní pojištění ale musí být placeno vždy - buď jako samoplátce cca 1080,- nebo zaměstnavatelem...sociální pojištění na pracáku je hrazeno pouze u podpory v nezaměstnosti či podpory u rekvalifikace, jinak ne! Jestli nemá odpracovanou povinnou dobu pro podporu, tak nedostane podporu tímpádem ani socku mít placenou nebude...má to smysl jedině kvůli zdravotnímu pojištění jinak ne


Nárok na podporu v nezaměstnanosti 2013

Nárok má občan s bydlištěm na území ČR, který v posledních dvou letech před zařazením do evidence uchazečů o zaměstnání získal alespoň 12 měsíců důchodového pojištění. Potřebnou dobu pojištění je možné získat i prostřednictvím takzvaných náhradních dob, což je třeba doba pobírání invalidního důchodu pro invaliditu třetího stupně, péče o dítě do čtyř let, doba výkonu veřejné služby či dlouhodobé dobrovolnické služby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.13 12:41
avatar

Zajímalo by mne, kdo Vám tuto informaci poskytl.

Registrace na ÚP je právem, nikoliv povinností nezaměstnaných.

Kromě toho stát za uchazeče o zaměstnání hradí pouze zdravotní pojištění, sociální pojištění nikoliv.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.08.13 06:22
avatar

Myslím, že syn si při dálkovém studiu našel současně i zaměstnání. Nebude se přece válet doma bez práce a bez peněz, aby 2 x měsíčně zajel do školy na konzultaci. A pokud vydělává, povinnost platit už nemáte. Normálně jsem chodila do práce, na konzultace a zkoušky mě uvolňovali. Byla to krásná doba, kéž by se to vrátilo. Třída 30 holek /dělala jsem pedák/, prima kamarádky, jiné město, změna. Ráda na to vzpomínám. Ale jak píšu, pokud dotyčný vydělává a pravidelně denně nestuduje, Vaše povinnost tím zaniká. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.