Lehká písnička

Od: Datum: 28.06.13 17:07 odpovědí: 4 změna: 29.06.13 23:18

Ahoj, v září nastupuji na střední školu a volila jsem mezi hudebkou a výtvarkou. Ani v jednom předmětu nejsem extra dobrá, ale něco čistě zazpívám. Mohli byste mi prosím poradit nějakou slavnější písničku (ne z trampského zpěvníku, prosím :D), kterou bych popřípadě v září mohla předvést učitelce?

Nejlepší by bylo, kdyby ji zpívala žena, ale nebyly tam moc výšky. Líp se mí zpívá dole :))

Všechny písničky co jsem našla mi prostě neseděly... Třeba vy znáte nějakou lepší :)) Byla bych vám moc vděčná!:)

Školou povinným přeji pěkný začátek práznin a těm pracujícím - pěkný začátek víkendu :))

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.06.13 17:37

Hudební výchova na SŠ je něco jiného než na základní škole, pravděpodobně nebudete předvádět nic.

Nemá smysl hádat, co by ti mohlo "sednout", když nic nevíme o tvém hlasovém rozsahu, zájmech (kvůli textu), a když ani neuvedeš, co ti "nesedlo".

Písniček jsou spousty, šance, že by se někdo z nás trefil, minimální.

doplněno 28.06.13 20:58:

Anittalentde, ano, jde především o základy hudební nauky, vývoj hudby a zařazení do celkového historického a kulturního kontextu.

Páárkrát do roka si můžete i zazpívat, (náš učitel si potrpěl na kánony), ale na zpěvu HV na SŠ (s výjimkou uměleckých a pedagogických škol) opravdu nestojí.

doplněno 28.06.13 20:59:

Můžeš odpovědět alespoň na některou z mých otázek?

Ohodnoceno: 0x

Od: antitalentd
Datum: 28.06.13 17:39

Aha, ale pokud se ve výtvarné výchově kreslí + je k tomu nějaká látka, co bude v HV? Tam bude jen látka? Jasně, je to na učiteli, ale přece jen se tam něco dělat musí...

Datum: 28.06.13 23:39

Zkusil bych nějakou cimbálovku. Ty jsou stavěné tak, aby je mohl zpívat prakticky kdokoliv s pohárkem v ruce :) Můžu dodat jména těch, které se zpívají skutečně dobře.

Datum: 29.06.13 23:18
Co se týče not, jako jedna z nejlehčíh se mi zdá Dajána. Ale pokud chceš překvapit, volil bych minimálně něco jako Červená řeka.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.