Kam po stredni skole?

Od: Datum: 25.06.13 18:35 odpovědí: 12 změna: 09.01.16 23:21
Zdravim,
potrebovala bych poradit. Prave jsem ukoncila stredni odbornou skolu s oborem verejnospravni cinnost. Rada bych nyni sla na dalsi skolu. Rada bych ale zaroven zmenila obor, protoze jsem konecne zjistila, co by me bavilo. Zaujala me informacni technologie, ale na vysokou skolu nemam sanci se dostat (nemam zadnou praxi, ani pripravu), proto jsem si rekla, ze pujdu znovu na stredni. Rodicum se muj naivni napad nelibi. Pry mam jit na vysokou, nebo pracovat, ale dalsi stredni skola je mi pry k nicemu. Nevite nekdo, jestli se 2 stredni skoly ruznych oboru mohou hodit? Nebo mam poslechnout rodice a delat obor, ktery me nebavi?
Predem moc dekuji. Beth

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.13 18:44

tak jdi na VOŠKU - např. informační technologie apod. obory, projdi sei nabídku studijních oborů VOŠEK v oblasti kde bydlíš, nebo vycestuj do zahraničí na zkušenou pak budeš mít praxi+jazyk a můžeš se uplatnit i jinak

doplněno 25.06.13 18:55:

můžeš jít nejdřív na VOŠku a pak ve zkráceném studiu udělat Bc. (podmínkou je, že na VŠ uznají vzdělání z VOŠky), pak nemusíš ani dělat přijímačky na vysokou, většinou to vošky mají domluvené u určitých vš

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 25.06.13 18:48

Každé vzdělání se "hodí" - ovšem studiem druhé střední školy opravdu ztrácíš čas - zbytečně bys studovala ´všeobecné´ předměty...

Najdi si spíše nějakou VOŠ nebo ´nástavbu´ (základy se ovšem budeš muset doučit), se svou SŠ na VŠ studium zřejmě opravdu nemáš šanci se dostat.

doplněno 25.06.13 19:23:

Naopak - myslím si, že každé vzdělání - a tedy i každá maturita má cenu. Ale je zbytečné maturovat např. dvakrát z češtiny... :-D

Maturitu už máš, tak pokračuj dál - klidně i v jiném oboru, než jsi studovala doposud.

Od: beth
Datum: 25.06.13 19:19
Takze myslite, ze to nema cenu? Jde mi taky hlavne o to, jestli je mozny, ze by ve firmach prihlizeli k tomu, ze mam dve maturity.
Stale nad tim premysli, protoze ta skola ma pro me i perfektni lokaci.
Od: luke237
Datum: 25.06.13 22:39
Rekl bych, ze je to v lepsim pripade nebude zajimat, pokud zrovna nebudes delat praci v oboru informacni technologie ve verejne sprave.
Jestli budes delat informacni technologii, tak je nebude zajimat tvoje vzdelani ve verejne sprave, ale jen to, co umis z IT a kdyz budes delat ve verejne sprave nekde jinde nez na IT oddeleni, tak ti tam znalosti pocitacu k moc velkemu uzitku nebudou, protoze tvoje hlavni napln prace bude nekde jinde.

Od: xixi*
Datum: 25.06.13 18:48

Nedivím se rodičům, že v dnešní době se děsí dalších 4 (zbytečných) let na SŠ. Člověk samozřejmě může mít i více středních škol vystudovaných, ale většinou to bývá tak, že chodí do práce a přitom studuje dálkově SŠ. Představ si, že chodíš znovu do prváku a učíš se znova to samé plus nějaké ty odborné předměty. Možná bys mohla zkusit ne vysokou ale vyšší odbornou školu zaměřenou na informatiku. A nebo si najdi na rok práci, přitom se vzdělávej v informatice (kurzy, doučování od nějakého studenta apod) a zkus podat přihlášku za rok na VŠ na informatiku. Ale počítej s tím, že je tam nával.

Datum: 25.06.13 19:48
Nastoupila bych pry do druhaku. Jinak predstava, ze se ucim ty same predmety mi vubec nevadi, ale stejne tam nepujdu,mamka mi to rekla dost jasne.
Dekuju za rady.
Od: pearmonik*
Datum: 25.06.13 19:22
Dneska jsou podminky na vs vyrazne nizsi,kdyz se malinko budes ucit tak to das bez problemu a mnohym to jde i bez uceni,skoly casto nemohou propoustet i kdyz studenti nechodi do hodin kvuli dotacim. Dulezite je si vybrat skolu co te neco nauci, z vos bych mel trochu strach, kdyz informatiku tak urcite cvut, to pripravi slusne a hlavne nevymyslet infomatiku nekde na fakulte vareni na zemedelske vysce, to pak jsou ti lidi nepouzitelni

Datum: 25.06.13 19:23

Zkuste se s rodiči domluvit na kompromisu - že nastoupíte na zkrácený úvazek (cca 30 hodin týdně) a odpoledne věnujte přípravě na přijímačky na VŠ příští rok.

Dvě odborné SŠ jsou i podle mne nesmysl a pokud ve studiu nepokračujete dále (tím míním vyšší stupeň vzdělávání), neměla byste po rodičích chtít, aby Vás další 4 roky živili ...

doplněno 25.06.13 19:27:

Ještě mne napadá roční jazykové pomaturitní studium (denně 6 hodin výuky), odpoledne brigáda a příprava na přijímačky na VŠ. Na konci roku bys navíc složila státnici ze zvoleného jazyka.

doplněno 26.06.13 11:34:

Oprava: Uvedla jsem špatně dobu výuky, ta je 4 hodiny denně (20 hodin týdně).

Tzn., že by bylo dost času jak na přípravu ke státnici a k přijímačkám, tak na případnou brigádu. Nemýlím-li se, nebyl zatím pro studenty pomaturitních jazykových kurzů zrušen status studenta. A vzhledem k tomu, že byste navíc získala státnici z jazyka, by ten rok nebyl "ztracený".

Datum: 25.06.13 19:50
taky jsem na to ted koukala a asi to tak udelam. Dekuju
Od: luke237
Datum: 25.06.13 22:35
Asi bych zkusil nejakou tu statni VS v danem oboru. Zkus se podivat, kdo jeste ted dodatecne prijima.
Jestli se necitis na plnohodnotne studium, tak si vyber nejaky bakalarsky obor, u ktereho se nepredpoklada pokracovani v inzenyrskem studiu. Sam bych se toho plnohodnotneho studia nebal - na VS se bere vse od zacatku (sice dost rychle, ale presto od zacatku), takze kdyz tam clovek chodi, dava pozor a obor ho bavi, tak toho dokaze vstrebat opravdu hodne.

Od: vit8
Datum: 25.06.13 23:37

Rozhodně běž na VŠ a to už tento rok. Na informační technologie vypisují VŠ druhá a dokonce třetí kola příjmacího řízení. Tak si vše projdi na netu. Pokud se nebude jednat třeba o MUNI nebo ČVUT (ty to většinou už nedělají) tak máš velkou šanici, příjamčky se obvykle nedělají a berou všechny.

Od: maceex
Datum: 09.01.16 23:21
Vím, že píšu troch pozde(2 roky no :D), ale i tak, třeba to pomůže někomu do budoucnosti. IT obor je jeden z mála, ve kterým je nepodstatny jakou školu mas/ci nemáš, ale důležitý je či člověk umí. Znám kluka kterej v 15 uměl 7 programovacích jazyků, že střední odešel a teď se jako ajtak má dobře. Dělá co ho baví za docela dobrý peníze(něco kolem 50 treba), stejně jako znám lidi, který máj střední IT a máj hovno. Je to individuální, ale dá se říct že na IT střední nepotrebujete:)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.