Obor sociální činnost - uplatnění

Od: Datum: 17.06.13 16:59 odpovědí: 4 změna: 05.07.13 15:20

Dobrý den. Potřebovala bych poradit.Jde o to , že se budu příští rok hlásit na SOŠ obor sociální činnost a tak jsem hledala všelijaké upltnění , až jse narazila na uplatnění v ambulatním prostředí . A chtěla jsem se právě zeptat jaká je náplň práce v ambulaních zařízeních , jestli to je jako pečovatelka nebo na recepci? Nebo něco jiného . Děkuji :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: nickinka
Datum: 17.06.13 20:00

Jsem absolventkou sociálně-právní školy. Přesto, že se všude píše, jak jsou tito absolventi žádáni, nenašla jsem uplatnění v oboru. Pokud nebydlíš v Praze či jiném velké městě, kde by ses snadnějiuplatnila, dobře si to se školou v tomto oboru rozmysli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.13 11:33
avatar

Já bych při volbě střední školy postupovala opačně. Vybrala bych si obor podle uplatnění a k němu hledala vhodnou školu nebo školu s podobným zaměřením. (Není málo absolventů, kteří po ukončení školy nemohou najít vhodné pracovní uplatnění).

___ Dej si pozor i na kód zvoleného oboru: Kód učebního oboru Sociální činnost je 75-41-M/01.

Obory s písmenem M (podobně jako u písmene C) v kódu oboru bývají určeny žákům se specifickými učebními potřebami, případně absolventům praktických škol. K přijetí stačí absolvovat 9 let docházky na ZŠ, ale není nutné ZŠ dokončit.

Normální učební obory určené absolventům ZŠ mají v kódu písmeno H.

___ V odkazu najdeš podrobný popis oboru i možnosti uplatnění. U tohoto oboru počítej s uplatněním spíše v pomocných oblastech (nikoliv se samostatnou prací).

Viz: Charakteristika oboru 75-41-M/01

Ohodnoceno: 1x
 
Od: monac
Datum: 05.07.13 15:00

Obory s písmenem M neznamenají, že jsou určeny absolventům praktických škol,

ale že se jedná o obor ukončený maturitní zkouškou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: monac
Datum: 05.07.13 15:20

Myslím, že je lepší jít na některý jiný obor a poté kdybys chtěla pracovat jako pečovatelka/ošetřovatelka, ti bohatě bude

stačit udělat si rekvalifikační kurz. Uplatnění z tohoto oboru: pečovatelka v nemocnici, v domovech pro seniory, v ústavech pro

zdravotně postižené, denních centrech...Tvoje práce by byla převážně zajišťování přímé péče a osobní asistence klientům zařízení.

V budoucnu počítej spíše 12h. denní směny a ne moc slavný plat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.