Výběr vysoké školy

Od: Datum: 16.06.13 21:37 odpovědí: 4 změna: 17.06.13 09:36

Ahoj, když to vezmu tak všeobecně - mám dělat to, co mě baví, nebo to, za co dostanu prachy? Já osobně bych raději dělala, co mě baví, než co bude nudné a dobře placené. Trochu mi také záleží i na kolektivu lidí, který by mě čekal... protože mám ráda humanitní předměty, kterými velká část mých spolužáků opovrhovala, ráda bych se možná také jednou bavila s lidmi, kteří se na mě nedívají hned jako na magora...

Rozhoduji se mezi ČZÚ (PEF Informatika), VŠE (NF), Peďák na UK a FHS... ještě podotýkám, že ekonomiky mám plné zuby, baví mě dějepis, literatura, a matika. Částečně jsem už rozhodnutá, jen chci znát názory z více stran. O každý tý škole něco vím od lidí kteří tam chodí, problémem je, že každý říká něco jiného, takže nevím co si o daných školách myslet. Nepotřebuju chodit na Harvard, stačí mi průměrně náročná vejška, a myslím že člověk dokáže to, co potřebuje pro vkykonávání práce získat i jiným způsobem, a stejně tak i vědomosti se do hlavy nelejou jen ve školách...

Díky moc :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.06.13 21:51

Ano, opovrhování humanitními předměty moc dobře znám. *smich* Jenže je to tvůj život. Je nikdo humantiní obor studovat nemusí, když nebudou chtít...

Já bych šla na to, co tě bude bavit. Na VŠ je studium náročné... proč si to komplikovat ještě odporem k tomu? Nedokážu si osobně představit (zrovna mi vrcholí druhé zkouškové obodbí), že bych na té škole zůstávala a udržela se tam, kdybych neměl ten zápal a zájem o právě tohle učivo.

Navíc, nejde jen o pět let studia. Jde o budoucnost (i když je fakt, že škola a následně vykonávána práce spolu často nesouvisí).

A taky - dejme tomu, že se zapřením dostuduješ. Získáš tu dobře placenou práci, když z tebe bude cítit nezájem o obor, ale víceméně o prachy? Dokážeš být dobrá v tom, co tě nebaví? Já třeba ne. :) Vážně je lepší mít víc peněz, než dělat práci, která člověka baví a uživí, i když nebudou tisíce z každého platu do zálohy?

Ať už se rozhodneš jakkoli, držím ti palce. ;)

Ohodnoceno: 0x

Od: askmenow*
Datum: 16.06.13 22:00

Jsi už přijatá na tyto školy, nebo ti jde o budoucí přijímačky?

Pokud se teprve chystáš hlásit, hlaš se všude a uvidíš pak, i podle toho, kam tě přijmou.

Pokud už jsi na tyhle školy přijatá, musíš se rozhodnout prostě podle sebe... Mohu se zeptat, o jakém oboru na Peďáku je řeč?

Jinak ano, nálada co se humanitních oborů týká není ve společnosti zrovna nejrůžovější, přesto myslím, že když má člověk hlavu otevřenou, ví, že své místo mají.

Záleží taky, čím se chceš živit. To studium je jen menší část života.

Od: sofi*
Datum: 17.06.13 09:36

Přijatá, na rozhodnutí u peďáku ještě čekám, dějepis a zsv...

Od: pearmonik*
Datum: 17.06.13 00:01

plati ze cim vic penez, tim vic prace bavi, technika kazdeho netahne, ale jsou v tom penize a v ekonomce tam jich je vetsinou jeste vic. Je to kazdeho vec na co jde, ale jak pak 50 let nadava ze ma malo, tak mu rad poradim proc a kdo za to muze

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.