Hrozné vysvědčení - Bojím se reakce rodičů

Od: Datum: 15.06.13 17:17 odpovědí: 14 změna: 17.06.13 10:20

Dobrý den jsem v 6. třídě a už tak brzo mám 3 trojky na vysvědčení bohužel. Vím že jsem to totálně pokazila a že to vysvědčení je naprosto příšerné. A kvůli toho jsou na mě rodiče hrozně naštvaní. A horší je to že za to z poloviny nemůžu. Mám hrozně slabou imunitu a pořád jsem nemocná nejméně týden. Nemocná jsem byla skoro pořád. Jeden týden zdravá druhý týden nemocná a tak pořád dokola. Učitelé na to nebrali vůbec ohledy a hned jsem ten den co jsem přišla do školy psala nejméně 2 testy z učiv na které jsem nebyla nemohla jsem si to od nikoho opsat a když jsem ho opsané měla tak mi ho nikdo nebyl schopný vysvětlit takže třeba v matematice to byl pro mě obrovský problém. Takže si dovedete představit jak ty testy potom dopadly. A kdyby jste si mysleli že když jsem byla nemocná tak jsem si to i tak mohla to učivo sehnat. Tak ono to nešlo většinou jsem totiž byla v nemonici na pokoji. A nevím jak to rodičům vysvětlit ty známky. Horší je že oni ještě neví co za hrůzu mám na vysvědčení. A navíc vysvědčení se u nás rozdává už příští týden a hrozně se bojím jejich reakce. Nevíte jak bych jím to mohla říct? Bojím se že mě táta zbije za to vysvědčení ráda bych tomu předešla protože on má velkou sílu a fakt to od něho bolí. Hrozně moc se bojím. Jak jim to mám říct? Jak by jste to řekli vy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 15.06.13 17:23

Pokud nekecáš a opravdu jsi tolik promarodila, neboj se. Rodiče to jistě pochopí, že jsi dělala, co jsi mohla a nakonec to dopadlo alespoň takhle. Čím dřív jim to řekneš, tím dřív se přestaneš trápit. Držím palce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cjethe02
Datum: 15.06.13 17:24

A bude hůř.. nicméně známky vůbec nevypovídají o intelektu a kdo si myslí, že jo a přikládá jim nějakou důležitost, tak je debil. A pokud Tě táta za známky zbije, tak je ultra debil. Nevím jak jinak to říci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 15.06.13 17:36
avatar

Chápu, že se bojíš a věřím, že opravdu si za to nemůžeš úplně sama. Rodiče začni pomalu připravovat na "katastrofu" hned a rovnou jim předkládej důvody, proč ty známky jsou takové jaké jsou.

Za svoji imunitu nemůžeš a rodiče jistě vědí, že jsi byla hodně v nemocinici a že jsi měla problémy se látku doučit. Navíc známky na vysvědčení na základce nejsou vůbec rozhodující pro to, co pak člověk v životě dělá a čím se živí.

Samozřejmě lepší známky většinou znamenají lepší startovní pozici, ale také to není pravidlo. Chytřejší žáci mívají na základce výborné známky, nemusí se ani skoro učit. Ale potom na střední nebo vysoké škole většinou docela pohoří - právě proto, že se nenaučili učit. Žáci, kteří nejsou nadprůměrní, se svým znalostem již na základce opravdu "učí", potom mívají lehčí přechod na "učení" na střední nebo vysoké...

A pokud táta bije dvanáctiletou slečnu kvůli známkám, tak to opravdu není zcela rozumný člověk...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.13 18:06
avatar

Copak tví rodiče se školou nekomunikují?

O tvých častých nemocech a z toho plynoucí vysoké absenci vědí a chodí-li na třídní schůzky, mají jistě představu i o tvém prospěchu.

___ Ale zajímalo by mne, co´s pro zlepšení prospěchu udělala ty sama: Místo výmluv "Nikdo mi to nevysvětlil" by ses sama měla obrátit na příslušné učitele a požádat je o dodatečné vysvětlení.

Snížená imunita je pro časté absence dostatečným vysvětlením (je jasné, že se místo školy někde neflákáš), takže by ti učitelé měli vyjít trochu vstříc.

Pokud bys měla problémy s některým učitelem (ale spíše myslím, že žádné nebudou), mohou se ohledně dodatečného vysvětlení učiva či konzultací obrátit tví rodiče na vedení školy.

___ V letošním školním roce sice už nic nestihneš, ale v příštím ti tento postup může dost pomoci.

Klidně jej rodičům zmiň, až jim budeš ukazovat vysvědčení. ale můžeš tento návrh

doplněno 15.06.13 18:08:

PS: Bití za "špatné vysvědčení" je především selháním rodičů!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: wamp®
Datum: 15.06.13 19:05
avatar

Děvenko,já ti neporadím,jelikož ve tvém dotazu máš maličko chaos*stop*Nejprve píšeš,že "jsou na tebe kvůli tomu rodiče naštvaní,"a potom zase,že "oni ještě neví,co za hrůzu budeš mít na vysvědčení."*zed*

doplněno 15.06.13 21:05:

Bonie:*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bonie*
Datum: 15.06.13 20:38

jelikož moje děti měly imunitu lidově řečeno v h... tak tomuhle zas tak moc nevěřím, myslím si, že pravdy je tak půl. Snížená imunita mimo častou nemocnost znamená dlouhodobou nemocnost, tzn, že začne s nachlazením co se zhorší do průdušek nebo něčeho podobného. Tedy to není na týden ale tak na tři, pak týden ve škole a už zas doma :(

Add nemocnice, minimální pobyt je na tři dny, tedy když je v ní někdo týden a nemohl se kvůli tomu učit ač v každé nemocnici funguje zš, tak je pak divné, že tak vážně nemocné dítě lékař okamžitě následující týden pošle do školy, kor když má tedy sníženou imunitu... za týden se situace opakuje a ona se dokonce opakuje celý půlrok a nikdo a hlavně lékař nepošle na další vyšetření... rodiče nejsou domluvení se školou, nenosí do nemocnice učivo a podobně...

Osobně si myslím, že známky jsou zasloužené a jediná pravda je strach z otce. A tady nepomůže nic jiné než si přiznat barvu a začít se chovat podle toho, mně to celé vyznívá jako že já vím, ale poradte mi jak z toho vybruslit.

možná se mýlím...

doplněno 15.06.13 20:40:

opravte mne, zda v době internetu a různých online výukových programů, skype s chytřejším kámošek... to opravdu nejde nijak dohnat, když opravdu strašně chci ;)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jh*
Datum: 15.06.13 20:54

Rodičům řekni, že sama jsi z prospěchu nešťasná, že by jsi si ho ráda zlepšila, ale potřebuješ vzhledem k tomu, že jsi často nemocná pomoc s vysvětlením zameškané látky buď rodiči, nebo doučováním. Zkus to i týden nebo dva o prázdninách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sannyel
Datum: 15.06.13 21:20

Jelikož jsem svůj těxt napsala asi celkem špatně takže : Tím že jsem psala že jeden týden jsem ve škole a druhý týden doma tak tím jsem myslela ostatní nemoci (angína apod.) Šla jsem nemocná do školy protože jinak bych to opradu nezládla vůbec! A jinak jsem si v Itálii prožila doslova peklo protože jsem špatně spadla alpách na černé sjezdovce. Něco jsem si udělala s páteří a s krční páteří. Přijela pro mě horslá služba a já jsem byla hrožně vystresovaná že mě vezou pryč od mýh rodičů někam pryč. Nevíte jaký to byl stres. V nemocnici na mě všichni mluvili Italsky a vůbec jsem jim nerozuměla a angliký prý neumějí. Ještě se rozčilovali že jim nerozumím. Měla jsem od slunce na horách popáleniny obličeje 2. stupně. Musela jsem jím lhát že je mi dobře aby mě pustili domů. Potom jsem jela do nemocnice v čr a tam jsem musela mít ten límec kolek krku a byla jstem tam hrozně dlouho. Myslíte si že jsem si při takových bolestech snažila učit?! To si dělátě srandu ne?! A pořád chodím po nějakých doktorech! A z ničeho se vyvléknout nechci. Proč si myslíte že flákám školu? Učím se na internetu nechodím ven s kamarády jen abych se něco naučila.

Od: bonie*
Datum: 15.06.13 21:24

sannyhel - víš o tom, že ted jsi potvrdila to, co jsem ti napsala?

Fantazii máš opravdu dobrou *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sannyel
Datum: 15.06.13 21:28

No dobře. Hádat se nebudu. Vím své a vy si myslete co chcete. Opravdu miluji lidi co si myslí že ví všechno. *zed*

Datum: 15.06.13 21:40
avatar

Všechno ne, ale tvé otázky pod různými nicky ledacos napovídají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: myse®
Datum: 17.06.13 10:20
avatar

Ať je to jak to je a kdo má a nemá pravdu řešit nebudu. Každopádně - ty jsi hodně chyběla a nestihla jsi látku dohnat. Budeš mít trojky - to zase není tak strašná známka. Navíc v šestce - to je přechod na druhý stupeň, tam se téměř každý trochu zhorší... Navíc známky ze šestky se nepočítají do příjímaček na střední školy, takže se vlastně nic neděje. Dooporučuji to mámě říct dříve než přineseš papírové vysvědčení, říct jí jak to je a podle pravdy. Pochopí to. Můžeš ji ještě poprosit, aby to řekla tátovi ona a podpořila tě. Stejně to už změnit nejde, tak se s tím musíte všichni nějak vyrovnat. Táta vychladne a nebude to tak divoké, jako kdyby to zjistil až z papíru... Slib rodičům, že známky příští rok zlepšíš - a udělej to! Hodně štěstí a netrap se. Ono to nebude tak horké jak to vypadá...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: farin
Datum: 15.06.13 21:35

Ja se vzdycky bala, co mi rodice reknou na spatnou znamku. Casto jsem kvuli tomu brecela. Ale nikdy me nebili. Netvarili se vubec stastne ani kdyz jsem donesla byt jen dvojku, ale casem je to preslo a pak uz to neresili, protoze vedeli, ze me vychovali tak, abych si vse co se nepovedlo zase opravila. Takze byt tebou uplne normalne prinesu vysvedceni, reknu, mami, tati, letos se mi to opravdu nepovedlo, hodne jsem chybela, vsak vite, ale pristi rok to vylepsim, budu se ucit a snazit, abych to vytahla. Slib jim to a hlavne to spln. Protoze kdyz neco takoveho slibis, a pak nedodrzis, hned ztratis jejich duveru a kdyz pak doneses blbou znamku, hned budou nastvanejsi.

Vim, ze se bojis, taky jsem zazila svoje. Ale kdyz jim to takhle vysvetlis, verim, ze nejsou tak nelidsti jak si myslis. Mozna se ze zacatku nebudou tvarit nadsene, to ja jako rodic bych taky nesvedla, ale kdyz jim to vysvetlis, pochopi te. Jsou to prece tvoji rodice a maji te radi a kvuli nejake spatne znamce nebo nepovedenemu vysvedceni se svet nebori. A kdyz slibis, ze to zlepsis, a udelas to, uvidis, ze si reknou, ze jsi dobra a pak te pochvali.

Drzim ti palce a mej odvahu - bez ni to nepujde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.06.13 07:26
avatar

Otázka a doplňující odpovědi, zvláště pak ta část z "alp", to jsou poznámky k dívčímu románu nebo ke scénáři pro Rosamunde Pilcher? :)*smich*

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.