Je studium ve Skotku zdarma?

Od: Datum: 15.06.13 15:04 odpovědí: 2 změna: 15.06.13 20:52

dobrý den,

Nevíte jestli studenti ze zemí EU platí školné na Skotkých vysokých školách?

Mám v tom zmatek ,někde se dočtu že se neplatí ,někde jinde že se platí a jinde zas že se bude platit . Na stránkých školy se píše že mi školné zaplatí nějaká skotská agentura ale nic o tom jestli se jedná o půjčku nebo ne ,a na strankách té agentury jsem se taky moc nedozvěděla .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.13 17:01

Tezko poradime, napred se vybira skola, posleze se vybira podle toho, jake mas moznosti. Kdyz ma skola uvedeno, ze plati nejaka agentura, musi zajemce jednat napred s agenturou. To ze vse nemaji na webu je normalni, zajemce musi nejak komunikovat. Skoly ve skotsku maji stejne jako kdekoliv na svete kazda jine podminky a pokud ma zajemce pocit, ze chce vedet vic, nezbyva nez na kontakt mailem. Je to bezne i u nas, mnoho nasich skol - zejmena tech soukromych udelujici kuprikladu stipendia v celem rozsahu poskytuje tyto informace pouze timto zpusobem.

Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 15.06.13 20:52
Co jsem tak ted na to koukal, tak standardni skolne pro skotske a EU studenty je 1820GBP/rok a pokud clovek splni nejake podminky, tak to za nej zaplati The Student Awards Agency for Scotland.

Prihlasky na britske university se ale musi normalne podat do 15.ledna daneho roku, jinak jsi povazovana za pozdniho uchazece, takze predpokladam, ze se ptas az pro pristi rok.

Skotske university zaznamenavaji velke narusty prihlasek z EU a obrovske previsy poptavky nad nabidkou az do pomeru 10:1 (The Guardian: Applications to Scottish universities show tuition fee divide).

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.