Příjmou ho na stredni s nedostatečnou?

Od: Datum: 14.06.13 20:55 odpovědí: 18 změna: 15.06.13 22:32

Syn po příjmutí na střední školu, kašle na devítku. Propadá z přírodopisu a informatiky. Po dobrém, po zlém.Nic nepomáhá. Pokud dostane na konci pětky, příjmou ho na střední?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: laik
Datum: 14.06.13 21:05
Jestli tomu rozumim dobre, tak na stredni se mohou dostat jen zaci s ukoncenou zakladni skolou. Uspesne ukoncit zakladni skolu = uspesne ukoncit posledni rocnik. Petka na vysvedceni neni uspesne dokonceny rocnik. Bude zapotrebi reparat a jestli ho udela, tak mam ukonceny rocnik a tedy i skolu. Jestli ne, tak dany rocnik uspesne neukoncil a musi opakovat cely rok.
Snad to chapu dobre.
Vice se doctete ve studijnim radu skoly. Mozna bude i na jejich webu.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 14.06.13 21:06
Mel jsem na mysli studijni rad te ZAKLADNI skoly (jak je to pri petce - "nedostatecne" - na vysvedceni).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 14.06.13 21:20
Zdroje:

  • Na stredni jen po ukoncenem zakladnim vzdelani: §59, odst.1 Skolskeho zakona.
  • "nedostatecna" se spravne jmenuje "neprospel"
  • Oprava! Na zakladni skole zadne opravne zkousky nejsou jako na stredni a kdo ma petku, rovnou opakuje rocnik! (§52, odst.6)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 14.06.13 21:23
Z vyse citovaneho $sect;52, odst.6 take plyne, ze pokud uz zak jednou propadl, tak pri dalsim propadnuti ho uz vyhodi ze skoly. Nevim, jestli to treba neni pripad vaseho syna. Misto na stredni by tak mohl skoncit i bez zakladniho vzdelani!
Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 14.06.13 21:45

Ctu jeste jednou ten Skolsky zakon a vypada to, ze vsechno je jinak a ze anipropadnuti na konci devitky mu nebude vadit pri prijeti na stredni skolu!

Na stredni skolu totiz podle toho citovaneho paragrafu 59, odst.1 lze "přijmout uchazeče, splnili povinnou školní docházku", pricemz podle §36, odst.1 "Školní docházka je povinná po dobu devíti školních roků". Takze jestli odchodil 9 let, tak muze mit znamky jake chce a presto ma narok se hlasit na stredni skolu.

Na stredni budou prijati zajmeci, "kteří při přijímacím řízení splnili podmínky pro přijetí ...". Jestli jednou z techto podminek je ukoncene zakladni vzdelani, to nevim, jestli si stredni skoly mohou dovolit dat do podminek, protoze to podle me odporuje zakonu.

Tedy abych to shrnul: laickym rozborem Skolskeho zakona to vypada, ze je uplne jedno, jake znamky bude na konci roku mit.

Nejlepsi asi stejne bude, kdyz si zavolate na prislusnou stredni skolu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 14.06.13 21:54
Jediny rozdil mezi propadnutim a nepropadnutim na konci devitky je snad jen v tom, kdyby nahodou neukoncil stredni skolu (jak se ucil na zakladce doted? Jestli bude linej i na stredni, tak tam s nim to ucivo vypochoduje hezky rychle ven). Kdyby nedodelal tu stredni (nebo nejake jine stredni vzdelani, kdyby v prubehu studia prestoupil), tak s propadlou devitkou nebude mit ani ukoncene zakladni vzdelani (jestli to bude nekdy nejakeho zamestnavatele zajimat, i kdyz asi vsichni vime, ze dnes si ani clovek bez maturity prakticky nevrzne).
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janaj
Datum: 15.06.13 13:01

Děkuji za odpovědi.. Do teď se učil celkem v pohodě. Měl 2někdy 3 torjky. Vzhledem k tomu že hraje hokej a na školu neměl tolik času, zvládal vše v klidu. Ale teď po přijetí je prostě jak vyměněný a kašle na školu. Jde na polytechnický obor smaturitou. Žádné gymnázium .No jen doufám že to do čtvrtka opraví. To má poslední šanci. Zakázala jsem mu všechno ho baví, má zaracha a musí šprtat. On je v klidu , tvrdí že nepropadne, ale já jsem na nervy.

Od: laik
Datum: 15.06.13 21:06
O to propadnuti ani tak nejde (psal jsem, ze podle meho chapani Skolskeho zakona je to pro prijeti na stredni skolu nepodstatne), ale hlavne aby si nevybudoval pocit, ze se ucit nemusi, protoze i zde na Poradne se lze docist pribehy deti, jak presly na stredni skolu a bylo to pro ne jak dostat pytlem pisku pres usta. Najednou toho uceni bylo moc, musely se zacit ucit a z jednickaru jsou s problemy trojkari a z trojkaru jsou ...?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 15.06.13 01:04
To s temi opravkami, ze na zakladce nejsou, uz jsem vzal zpet o neco nize.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 14.06.13 21:49
Jen tak ciste ze zajmu: na jakou stredni se hlasi? Informatiku totiz dnes snad pouzivaji uplne vsude ...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: janaj
Datum: 15.06.13 13:04

mechanik instalaterských a elektrotechnických zařízení. Ona ne že by ho informatika nezajímala, měl vždycky dvojku. Ale prostě na to kašle, nebo já nevím. Přitom doma pořád vytváří vebové stránky a podobně.

Datum: 14.06.13 22:32
avatar

Jestli bude mít na konci 9. ročníku ZŠ dvě nedostatečné tedy dve 5 má možnost udělat na konci prázdnin reparát pokud bude mít 5 více jak dvě (tedy 3 a více) tu možnost nemá automaticky opakuje 9. třídu nebo může ukončit vzdělání ale nebude mít ukončené ZŠ vzdělání bude mít dokončených 8 z 9 tříd. Když reparát udělá tak má dokončenou ZŠ s pětkama "nic" se neděje když to vezmem z nadhledu na SŠ se dostane a bude tam moci chodit pokud reparát neudělá nebo nedokončí ZŠ tak tím dnem jeho přijetí na SŠ vypršelo v platnosti a váš syn by NEBYL PŘIJAT NA STUDIUM SŠ pro nesplnění požadavků (nedokončil ZŠ , na toto není odvolání prostě by to platilo a syn má smůlu může se jít ucházet o práci kopat výkopy s "tmavšímy" spoluobčany )

doplněno 14.06.13 22:35:

Většina škol ne , ale není nic jednodušího než se podívat na web školy , najít tel. číslo a zavolat tam .. klidně anonymně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 15.06.13 00:47
Presne tohle jsem psal v prvnim prispevku, ale pri pohledu do Skolskeho zakona jsem zjistil, ze na zakladkach se na jednu/dve petky a reparat nehraje. Tam jakakoliv petka je propadnuti.
Navic na stredni skolu nemusi byt ukoncene zakladni vzdelani, jen odchozenych 9 let a udelat prijimacky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 15.06.13 01:00
Tak si sypu popel na hlavu! *zed* *zed*

Kdyz ma zak nejvyse 2 petky, tak opravdu delaji reparat (§53)

Omlouvam se za mateni, ale v tom zakone je to soucasti jineho paragrafu a proto jsem si toho hned nevsiml.

Nicmene to s tou stredni skolou a neukoncenou zakladni skolou by melo platit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 15.06.13 06:59
avatar

Nerozumím tomu. Kluka škola nebaví, nechce se učit, nezvládá už na základce. Myslí si někdo, že nástupem na střední školu se to změní? Stane se z něho snaživý, inteligentní student? Nemyslím si to. *stop*Proč ho rvát někam, kam evidentně nechce?! Řemeslo by ho nebavilo?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 15.06.13 15:59
avatar

Na základce na učení kašle,tak co by dělal na střední? Jen zabíral zbytečně místo.Bude rád,když ho vezmou někde na učňák a když se nebude učit,tak ho i tam brzy ,,vykopnou,,bohužel.Hold,mladí někdy nemají rozum,dát mu do ruky lopatu,ať někde 8 hod.nahazuje štěrk a třeba si pak po té dřině uvědomí,že aspoň nějaké řemeslo,,má zlaté dno,,!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: elife
Datum: 15.06.13 21:53

Zalezi na tom jak udela reparat. Pokud ho zvladne, dostane ctyrku na vysvedceni. I kdyby mel jen jedinou petku, nema ukoncene zakladni vzdelani a nebudou ho moci na stredni vzit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 15.06.13 22:32
V jednom z drivejsich prispevku popisuji, ze podle Zakona by melo byt mozne dostat se na stredni skolu i bez dokonceneho zakladniho vzdelani, protoze predpokladem muze take byt jen ukoncena povinna skolni dochazka, tedy odchozenych 9 let.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.