Status studenta po SŠ

Od: Datum: 14.06.13 12:56 odpovědí: 4 změna: 14.06.13 16:03

Dobrý den,

Potřeboval bych poradit. Úspěšne jsem absolvoval střední školu, a nyní, pokud vím, bych měl stále mít status studenta do 31.8. Hodlám pokračovat ve studiu dál, nicméně během letních prázdnin nastupuji na brigádu. Doplňuji, že stále neznám rozhodnutí přijímaček z VŠ a tedy nemám v současné době jak doložit, že jsem byl přijat/nepřijat. Zaměstnavatel po mně žádal potvrzení od školy, že jsem stále student. Ve škole mně ale řekli, že jsem již maturitu úspěšně složil a tedy již jejich studentem nejsem, a napsali mi jen potvrzení o návštěvě školy.

A nyní hlavní otázka: Jsem tedy stále považován za studenta a nebo již musím platit poplatky jako běžný zaměstnanec? A pokud se stále můžu na brigádu považovat za studenta, bude potvrzení o návštěvě školy stačit? Nebo jak jinak to mám doložit?

Děkuji za případné odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: katkak
Datum: 14.06.13 13:14

Ahoj, studentem jsi považován do 31.8. Pokud do te doby nedoložíš potvrzení o studiu z VŠ status studenta Ti končí. Nicméně řešila jsem to taky. Ikdyby jsi šel teď třeba na rok pracovat tak se ti status studenta zruší. Jakmile ale nastoupíš na školu a zašleš jim potvrzení tak ti to zase potvrdí a můžeš pokračovat ve studiu. Na brigádě by tě měli brát jako studenta... do toho 31.8 si myslím :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenu
Datum: 14.06.13 13:57

k této problematice podají vyčerpávající informace tadyhttp://business.center.cz/business/diskuze/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 14.06.13 14:07

Dobrý den.

Pokud nenastoupíte do zaměstnání (brigádu), pak budete do konce prázdnin student, nemusíte se evidovat na účadu práce ani si platit zdravotní pojištění. V případě, že nastoupíte do zaměstnání např. 1. července a budete celý měsíc pracovat, za měsíc červenec už student nejste, nemůžete tedy uplatnit daňovou slevu na studenta. Zdravotní pojištění odvádíte prostřednictvím zaměstnavatele z dosaženého výdělku, nejméně ovšem z minimání ho vyměřovacího základu.. Nastoupíte-li na brigádu až 2. července nebo pracovní poměr skončíte před 31. červencem ,celý červenec jste ještě považován za studenta, daňovou slevu na studenta si uplatnit můžete, zdravotní pojištění odvádíte opět prostřednictvím zaměstnavatele z dosaženého výdělku. Neplatí zde ale minimální vyměřovací základ a v případě např. čerpání neplaceného volna nemusíte zdravotní pojištění za tyto dny odvádět. Rozhodující tedy je, pracujete-li celý měsíc či jeho část.

Nastoupíte-li po prázdninách na vysokou školu, toto studium se bude prát jako pokračování studia předchozího a odvedenou daň si v rámci ročního zúčtování daně můžete ponížit o odpočty na studenta za celý rok 2013. Studium odložíte potvrzení o studiu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.06.13 16:03
avatar

Chcete-li status studenta zachovat i přes prázdniny, stačí pracovní smlouvu, dohodu o pracovní činnosti nebo o provedení práce uzavřít na dobu od 2. července do 30. srpna t. r.

(Vynecháte-li v červenci a srpnu po jednom dni, nebudete zaměstnán po celý měsíc, takže Vám bude status zachován.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.