Apolloniova věta

Od: Datum: 13.06.13 20:06 odpovědí: 1 změna: 14.06.13 12:20

V písemce budeme mít za úkol sestrojit kružnici opsanou a vepsanou. Zroven po nás bude chtít vypočítat délku težnice a výšky. Pro výšku jsem našel Apolloniovu větu tedy

alt: parstyleegin{eqnarray*} t_a&=&sqrt{frac{2b^2+2c^2-a^2}{4}} t_b&=&sqrt{frac{2a^2+2c^2-b^2}{4}} t_c&=&sqrt{frac{2a^2+2b^2-c^2}{4}} end{eqnarray*}

A chci se zeptat jestli je možné to takhle počítat. Zkoušel jsem to a vše mi vyšlo tak jako v sešitě. (postup co nas učili mi přijde moc složityý)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.06.13 12:20

Proč ne, leda že by po vás chtěli ten postup, který jste se učili. S tou výhradou, že uváděné vzorečky se týkají těžnice, ale to jste se asi jen přepsal.

doplněno 15.06.13 09:11:

Jinak k té složitosti: to, co používáyte, je hotový vzorec a dosazení opravdu není složité, ale ten vzorec taky musel někdo odvodít. *bum*

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.