S propadnutím na VŠ?

Od: Datum: 11.06.13 18:04 odpovědí: 10 změna: 12.06.13 07:45

Ahoj, mám problém v prváku na sš zřejmě propadnu z matematiky. Chci se zeptat jestli je možné uvažovat o Vš vzdělání (čzu)?...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.13 18:07
avatar

kolika vysokoškolákům se nedařilo na střední školea výšku zvládli, stačí se jen zařrat do učení dávat tomu 100 % a hlavně to nevzdávat*smich*

Ohodnoceno: 2x
 
Od: esprit*
Datum: 11.06.13 18:12

svata pravda, ale kdo propada, ten nebude ten typ. Vyjimky urcite ale existuji- povetsinou velice inteligentni genialni lide, kteri ziji v jinem svete- tak si pak dovoli par uletu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: esprit*
Datum: 11.06.13 18:08

Kdysi rozhodne nikoliv dnes rozhodne ANO bohuzel

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 11.06.13 18:09

Uvažovat můžeš o čem chceš, ale nejprve se musíš poprat s matikou v prváku + další ročníky. Proč nezabereš? 11.6. je již asi pozdě, ale že propadáš víš snad déle, ne? Matiku se nemusíš šprtat nazpaměť, matika se dá pochopit. Proč nemáš doučování?

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 11.06.13 19:00

Ahoj,

ano, myslím, že na nějakou vysokou školu se i přesto dostat můžeš. Jestli zrovna na ČZU, to Ti dneska asi nikdo neřekne. Za prvé jsi v prváku a nevíš, jak Ti půjde matematika v dalších ročnících, zda vůbec uděláš maturiu a podobně. Další věcí jsou kritéria té konkrétní školy - ve Tvém případě ČZU, nevím, jestli budeš skládat přijímačky, nebo se budou orientovat jenom podle vysvědčení, to se musíš informovat přímo tam. Důležité ovšem je, že za tři roky, kdy se budeš potažmo na tuto vš hlásit, se toho může hodně změnit, škola může změnit kritéria přijetí atp.

Dále, máš teprve 11. června. U nás se známky uzavírají až v poslední týden v pondělí, nevím, jak u vás, ale myslím, že bys s tím mohl něco udělat. S matematikou bohužel nic moc asi nesvedeš, to se nedá až tak moc naučit, důležitá je logika a další souvislosti. Pokud se stane, že přecijen propadneš, budeš dělat reparát, tak se zkus naučit a pochopit alespoň něco, abys jej udělal.

Do dalšího ročníku doporučuji přistupovat k učení trošku zodpovědněji. Uvědom si, že střední škola je Tvoje volba, chodíš tam dobrovolně, tak by ses mohl alespoň v rámci možností na to učivo podívat. Pokud nechápeš, můžeš se porozhlénout po nějakém doučování(to není žádná ostuda), případně můžeš poprosit o spolupráci své spolužáky ve třídě. Nevím, opravdu u vás propadají všichni? To snad ne, a snad si alespoň trošku pomáháte. Třeba by ti to někdo dokázal vysvětlit. Můžeš také zajít za daným vyučujícím a požádat ho o pomoc, třeba by se vás mohlo sejít víc a vyučující by to s vámi mohl probrat po vyučování, nebo si vyžádej alespoň nějaké příklady navíc na domácí procvičení. Myslím, že pokud učitel uvidí snahu, přihlédne k tomu. I když Tě matematika nebaví, projev zájem.

V prvním ročníku SŠ se většina studentů s prospěchem zhorší, je to způsobeno přechodem ze ZŠ na SŠ, ale nevím, jestli je to i Tvůj případ.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nero33*
Datum: 11.06.13 19:53

Všechno záleží na Tvé píli. To už tu bylo řečeno. Já jen dodám: záleží, co chceš na ČZU studovat. Techniku bych v Tvém případě nezkoušel, ale PEFku podle mě udělá i člověk se slabou mentální retardací, což je špatně, ale je to tak. V každém případě se soustřed na nynější studium. Máš ještě hodně času a každý svého štěstí strojvůdce, jak já jak říkám. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 11.06.13 20:18

Pokud jednou řádně sš vystuduješ a odmaturuješ, samozřejmě můžeš na vysokou.

doplněno 11.06.13 20:55:

Na většinu VŠ se již dnes ani známky nepíší, jen na některé a aspOń co jsem se o to zajímala já, tak menšina. Z asi 8mi přihlášek jsem to psala jen na jednu - na peďák. Takže se to tam třeba ani nedozvědí.

Na spoustě se jen u zápisu předkládá maturitní vysvědčení )resp. ověřená kopie) a tak vždy vidí známky na něm... ale až v době, kdy je člověk přijat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hata
Datum: 11.06.13 20:51

Pokud to myslíš tak, jestli na VŠ bude vadit, že jsi někdy propadl/a tak myslím že ne. Na přihlášku se píší známky z ročníků, máš sloupečky prvák, druhák, třeťák... tak pokud neuděláš reparát a budeš opakovat, logicky budeš psát známky z druhého prváku. Takže když rupneš tak zaber, budeš mít novou šanci. Na přihlášce se nikde neobjeví, že si prvák dělal/a 2x. Já opakovala třeťák - i když ze zdr. důvodů - celé 2. pololetí jsem byla marod a vzhledem k tomu, že šlo o předmaturitní ročník jsme se dohodli, že pro mě bude lepší si třeťák zopakovat, než se narychlo došprtat látku jen okrajově na komisionálky a pak mít problémy ve čtvrťáku. Na přihlášce se tato informace nikde neobjevila

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 11.06.13 21:01

Na co se vlastně ptáš?

Znamená opakování ročníku / reparát překážku k přijetí na VŠ?

Nepředstavuje, nebo jen někde a většinou ne příliš významnou (výjimkou je tuším stále VŠCHT, kde se přijímá na základě známek z chemie a matematiky).

Je člověk, který propadl z matematiky, intelektuálně způsobilý ke studiu na VŠ?

Nevíme. Záleží hlavně jaká VŠ a jaká SŠ plus z jakého důvodu propadáš (flákání? návyk ze ZŠ že učit se nemusíš protože "to leze do hlavy samo? lepší možnost. horší možnost: snažíš se, dáváš pozor v hodinách, doma si počítáš a stejně to nejde? tak to už vypadá na problém, i když to samozřejmě mohou být např. chabé základy ze ZŠ).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.13 07:45
avatar

Čudla, neptej se, co s jakými známkami můžeš! Zeptej se, jestli si myslíš, že na to budeš stačit! :D

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.