Toaletní papír ve škole platí děti?

Od: Datum: 10.06.13 19:26 odpovědí: 21 změna: 15.06.13 21:47

Ahoj, chci se vás zeptat, jestli je i na ostatních školách normální, že si rodiče dětí platí toaletní papír, mýdlo atd. Bylo nám řečeno, že kdo si nepřinese toal.papír, nebude ho používat. Jsem v šoku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: zuzee*
Datum: 10.06.13 19:28

U nás taky, syn je v první třídě a každý na začátku roku donesl toaletní papír tekuté mýdlo a balík papírových kapesníků. Kapesníky nedávno došly a posílaly se po dětech znovu. Dcera nastoupí do té samé školy a seznamu pomůcek je to samé :D

doplněno 10.06.13 19:35:

ale v šoku z toho taky nejsem, věřím že děti toho využijí hodně, rodiče to nějak nezrujnuje a škola určitě dost ušetří

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.06.13 19:32

Proč v šoku, on to přece někdo musí uhradit. Tak proč ne na vlastní zadek vlastní papír.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: katharin
Datum: 10.06.13 21:03

No, jen nechápu, nač platíme daně, když potom ve státní škole nemají standartní hygienické potřeby.

Od: toaletak
Datum: 10.06.13 21:23
Me zarazi, ze par korun mesicne za velke baleni toaletniho papiru a mydla, dokaze polozit skolu! *ee* Kolik proboha za ten toaletak a mydlo mesicne utraceji?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 11.06.13 12:18

Ano, škola poskytuje co je ve školském zákonu, ne utírání zadků. Též nám říká, jak se škola financuje a na co. Každý by si měl hradit to své, pokud možno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.13 19:34
avatar

Vede se to na více školách. U nás se to platí ze SRPŠ a z peněz získaných na sběrových akcích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.13 19:42
avatar

Naprosto běžná věc, také jsme si nosili toaleťák, mýdlo, osušky.

Až na ty kecy "kdo nbude mít, nebude ho používat", což vymyslel fakt nějaký tupec, je to v pořádku. Na druhou stranu chápu, že někteří obyvatelé, příživníci apod. nedají do školy ani korunu a parazitují na ostatních.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: toaletak
Datum: 10.06.13 19:44
Nektere skoly to tak maji. Uz se tento problem pretrasa hezkych par let. Osobne si myslim, ze je to blbost, ale vsichni vime, jak se lide (i dospeli) chovaji k toaletnimu papiru na sdilenych zachodcich (verejnych, ve firme, v kancelari, ...).
Nejlepsi mi pripada nejlepsi nosit si sebou tak 2 metry vlastniho papiru, hezky ho prelozit, at nezabira moc mista a dale pak krabicku s mydlem a treba i maly rucnik na ruce. Mista to moc nezabere (asi jako dalsi maly penal) a clovek se nemusi na nic spolehat a ma to stale pri sobe. Jen nesmi zapomenout ten papir doplnit, kdyz ho zrovna ten den pouzil
Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 10.06.13 19:52
avatar

Když jsem chodil za základku, nebyl na WC ani papír, ani mýdlo. Kdo neměl potřebné s sebou, měl smůlu...

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pb®
Datum: 11.06.13 23:46

Za nás taky nic nebylo, jednou ani dveře u kabinky, které opravovali snad několik měsíců. A dodnes nemůžu pochopit, proč občas někdy někdo ty záchody neumyl. Jako hygienické minimum bych brala tak jednou týdně, ale tam se to zvlášť na jedněch záchodech u tělocvičny nestalo snad za celou školní docházku. Vidět to hygiena dnes, tak snad celou školu zavřou. Není divu, že jsme sem tam měli ve škole epidemii žloutenky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.13 20:28
avatar

Na škole, kde chodí moje děti, to normální rozhodně není - vybavení školy je standardní, civilizované, to znamená, že tam jsou umyvadla s tekoucí vodou, ve školách jsou tabule a křída (i když někde je tabule počítačová :) ), a záchody jsou splachovací s prkýnkama a vybavené hygienickými potřebami. Na druhou stranu, není to státní škola...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.06.13 20:33
avatar

Já se dozvěděla, že je to u nás běžné i v MŠ, každé dítě platí měsíčně do fondu 200kč, hygienické prostředky, papír na kreslení, pastelky, mají jedno společné foto zdarma, 3x nějaké představení, malý dárek k narozeninám cca do 50kč. a prý sociálně slabé děti dostanou 50% na školku v přírodě. Dárek k narozeninám vnučky byla peněženka za 15kč, má 3 roky a tak na každé divadlo učitelka poprosí zda nemůže zůstat doma-zůstane, nejméně 2 roky nehrozí, že by jela na školku v přírodě, není sociálně slabá. Nezdá se mi to správné, pak u nás školné není 350 + stravné ale o 200 víc. Nenaděláme nic a vy také ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lina
Datum: 10.06.13 20:57

Ano, je celkem běžná praxe, že školy chtějí příspěvky na takové věci jako je toaletní papír. Nicméně tomu, že by vaše dítě nesmělou pužívta toaletní papír nebo záchodky ve škole, když vy nepřispějete nebo když nedonesete vlastní toaletní papír, vůbec nevěřte. Škola má ze zákona povinost poskytnout všem svým žákům přístup k plně funkčního sociálnímu zařízení splňujícímu určité normy.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: toaletak
Datum: 10.06.13 21:27
jestli je i na ostatních školách normální, že si rodiče dětí platí toaletní papír, mýdlo atd.

Muzete napsat, o jakou skolu se jedna (zakladni 1.stupen, male mesto, pocet trid ve skole, ...) a kolik po vas za to mesicne chteji? Chtel bych si udelat predstavu o vybirane castce. Zatim tady padla jen castka 200,-Kc/mesicne za veci do skolky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 11.06.13 23:54

A není to nějak moc? 200Kč měsíčně nepros... ani jako tříčlenná rodina. Nejlevnější mýdlo stojí 5Kč a nějaké haléře a 8rolí toaleťáku v Kauflandu 39,90. Ale je mi jasné, jak se ve školách hospodaří. Můj partner tam dělal civilku a prý celá velká kola toaleťáku mizela. A kupodivu z učitelských záchodů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 11.06.13 11:50

Nic zvláštního, za nás to bylo zase tak, že každý musel na začátku roku přinést mýdlo a toaleťák.

Roličky toaleťáku byly ve třídě, a kdo šel na záchod, vzal si roličku s sebou a pak jí zase vrátil do třídy. Později se tedy zavedl zásobník s papírem i přímo na záchodech, ale děcka ho zapálila, tak už se neobnovil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.06.13 23:52
avatar

Tohle se teda u nás na škole nepraktikovalo a co chodí sourozenci na základu tak ani nepraktikuje. Hajzlpapír tam je, mýdlo ve třídě mají taky a kapesník má snad každý vlastní, když potřebuje.

Ale třeba já osobně jsem za celých 9 let základky nikdy ve škole na velké nebyl *smich* na střední to na mě akutně přišlo dvakrát, z toho jednou když jsem tam byl až do šesti na dni otevřených dveří *smich*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: toaletak
Datum: 12.06.13 07:24
Rika se, ze podle zachodu se pozna uroven dane civilizace. Podle tohoto meritka tedy zijeme v Bananistanu. Ne nadarmo se rika, ze Vychod zacina na nemecko-ceske hranici. :( Nejsmutnejsi na tom je to, ze si to zpusobujeme sami sobe a dobrovolne :( *zed*
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.13 07:43
avatar

Když vám to tak vadí, pohlídejte, ať vaše dítě má vždy v aktovce balíček papírových kapesníků nebo vlhčených ubrousků. ;) Vy si myslíte, že co škola ušetří za vámi donesené hygienické potřeby, o zisk se podělí kantoři? Ne! Zase to použije na vybavení školy pomůckami a potřebami! *hej* A proč a na co platím daně?! *plac*Toaleťák ve škole, to je ten nejmenší průšvih v této republice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.06.13 06:58
avatar

On je v tom i trochu jiný problém. Některá "zlatíčka" dokáží papíry rozmotat po celé chodbičce WC, nebo naházet všechny role do mís. A kvůli zlotřilosti některých žáků nebude škola doplňovat 3 x za den nové papíry. Je to na obě strany. S dětmi jsem pracovala léta, vím dobře, co některé dovedou.

Když jsem pracovala v družině jako vychovatelka, na začátku roku každé dítě doneslo 1 roli papíru a 1 mýdlo. Jedno mýdlo se dalo k umývadlu v naší družinové třídě, 1 role papíru na poličku. Kdo šel na záchod, vzal si roli s sebou a zase ji přinesl zpátky. Jednu roli jsem nosila v tašce při vycházkách do přírody - co kdyby? :)

To bylo vše, co jsme od rodičů potřebovali. Družina byla zdarma, stejně i lepidla, pastelky, čtvrtky, barevné papíry a vše, co děti potřebovaly. Takže 1 mýdlo a 1 papír za školní rok nikoho nezruinovalo. A zacházelo se s tím hospodárně. Jaga.

doplněno 13.06.13 07:03:

Ručníčky měly děti vlastní, aby je netahaly domů, nechávaly si je v družině na dlouhém věšáku. Jednou týdně jsem je v pátek pokaždé rozdala domů na vyprání, v pondělí si děti donesly čisté.

doplněno 13.06.13 07:14:

A ještě malá připomínka: chtěla jsem se jedné paní revanšovat za malou službičku a zašla jsem pro ni koupit krabičku cigaret. Protože jsem nekuřák a ceny cigaret mi nic neříkají, skoro to se mnou seklo, když ty cigára stály 72 korun!*sok*

A tak si myslím, že role záchoďáku za 8 korun /jsou ale i za 3,--, ovšem nic moc/, a mýdlo za 15 korun, jsou pakatel, proti těm cigaretám, které si mnozí rodiče hojně kupují. Navíc papír a mýdlo 1 x za rok, cigarety třeba obden. *bzum*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: elife
Datum: 15.06.13 21:47

U nas na skole jsme za papir ani mydlo nikdy neplatili. Mydlo se skoro nepouziva, a toaletni papir je pro toalety na patre spolecny - respektive nez jdete do kabinky, vezmete si kolik potrebujete a v kabince uz papir neni.

Jednoduse - je to s prominutim bordel. Podle me tyto veci skole plati stat (pokud neni soukroma) a skola proste nema penize na dalsi veci a tak odmitla toto platit. Muj nazor.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.