Prava- Brno nebo Praha

Od: Datum: 06.06.13 13:23 odpovědí: 3 změna: 06.06.13 17:16

Dobré poledne všem,

jaký je Váš názor na naše přední 2 právnické fakulty, je podle vás lepší studovat v Brně nebo v Praze, jak je to s uplatněním a s obtížností? Nevíte někdo, kde je "umrtnost" vyšší?

Dík :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.06.13 14:26
avatar

Záleží na tom, co od školy očekáváte. Pokud vám jde jen o získání diplomu, zaměřte se na fakulty v menších městech. Když se chcete co nejvíc naučit, tak jednoznačně Brno. Brněnská fakulta byla třikrát po sobě vyhodnocena jako nejlepší v ČR. O pořadí rozhodovala pětice kritérií: 1) vědecké výsledky, 2) hodnocení absolventů, 3) spolupráce se světem, 4) názor expertní poroty a 5) zájem o školu. Lidové noviny napsaly: Praha bývala silná, ale dnes je průměrný akademik z brněnských práv dvakrát výkonnější než pražský. Podle statistik je větší šance na přijetí v Praze a také počet nezaměstnaných absolventů má UK nižší, než MU. To ovšem může být dáno tím, že pražští absolventi hledají místo zejména v Praze, kde je šance na uplatnění vyšší. Podejte si přihlášku na obě školy a podle výsledku se rozhodněte.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: tomek
Datum: 06.06.13 14:50

stalo se tak, a podarilo se mi dostat na obě. Našel jsem onen článek, avšak nikde se tam nepíše jak je to s obtížností, kde je to víc o principu, porozumění a kde více o memorizování?

Datum: 06.06.13 17:16
avatar

Podle mě nemám co řešit PRAHA, já nevím o jediném co by se odtamtud vracel do Brna když v Praze sežene lepší a lépe placenou práci.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.