Neklasifikace na konci 4. ročníku

Od: Datum: 05.06.13 21:21 odpovědí: 5 změna: 05.06.13 22:19

Zdravím!

Studuji individuálně SŠ, jsem ve čtvrtém ročníku. Nebyla jsem připuštěna k maturitě v řádném termínu. Zajímalo by mě, kolik neklasifikací můžu mít na konci školního roku, abych byla připuštěna k maturitě v září? Předem moc děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 21:37

V podstatě jde o to, kolik je povolených neklasů (nebo pětek) pro to, aby člověk mohl dělat komisky (nebo reparát) a nemusel opakovat ročník.

Takže: nevíme, tohle se liší školu od školy. Zeptej se studijní poradkyně, nebo koho to tam máte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 21:38
avatar

Přesné info najdete ve studijním nebo školním řádu konkrétní školy, ale mělo by to být nula neklasů - nebo určitý počet, který by vám povolili si dodělat přes léto (u nás to byly max. dva).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 22:15
avatar

Měly by to být maximálně dva předměty.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 22:17

Tohle se může dost lišit, u nás na škole to byly také dvě zkoušky (komise nebo reparát, na tom nezáleželo), ale moje sestra (na jiné střední škole) dělala jeden rok hned čtyři zkoušky... mám dojem že to byly tři neklasy a jeden reparát, no ale na tom nezáleží.

Každopádně v mojí třídě nechali jednoho kluka opakovat i čtvrťák, takže bych rozhodně nespoléhala na to, že mi to v srpnu "dají" když už mám před maturitou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bt
Datum: 05.06.13 22:19

Na počtu neklasifikovaných předmětů nezáleží.

Nelze-li žáka hodnotit na konci druhého pololetí, určí ředitel školy pro jeho hodnocení náhradní termín, a to tak, aby hodnocení za druhé pololetí bylo provedeno nejpozději do konce září následujícího školního roku. (Obvykle se však určuje termín do konce srpna.) Není-li žák hodnocen ani v tomto termínu, neprospěl.

Žák, který na konci druhého pololetí neprospěl nejvýše ze 2 povinných předmětů, koná z těchto předmětů opravnou zkoušku.

Abyste byla v září připuštěna k maturitě, musíte mít úspěšně ukončen čtvrtý ročník, to znamená mít uzavřenou klasifikaci, popřípadě mít úspěšně vykonané opravné zkoušky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.